Skocz do zawartości
Ador

[Rowery] specialized epic comp evo vs scott spark 940

Rekomendowane odpowiedzi

Ador

Postanowiłem nabyć rower z pełnym zawieszeniem, ma on być w miarę uniwersalny. Wytypowałem dwa modele (inne mnie nie interesują) i się waham, który wybrać. Każdy mogę mieć w prawie identycznej cenie. Co do specializeda posiadam już dwa ht ( stumpjumpera ht 29 comp oraz fuze expert ) jestem z nich zadowolony jeżeli chodzi o scotta jestem zielony. Dodam ,że miałem jazdę próbna na jednym i drugim i oba mi pasują ( rozmiar M). Wizualnie bardziej podoba mi się spec w obłędnym kolorze Satin Cast Battleship/Mojave oraz funkcjonalność Braina ale scott ma za to o 1 grupę lepszy napęd no i hamulce shimano slx tylko też i foxy z którymi nigdy nie miałem kontaktu ( najczęściej to manitou rock shox). Prosiłbym bym kolegów, koleżanki o sugestie a posiadaczy tych modelów rowerów o krótkie recenzje. 

https://www.scott.pl/produkt/812/4930/Rower-Spark-940/

https://www.specialized.com/pl/pl/epic-comp-evo/p/155039

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
erzurum

Co Ci po napędzie skoro spec się bardziej podoba, wybór jest prosty.

Poza tym brain robi robotę, oddajesz się przyjemności jazdy a nie myślisz kiedy blokować.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
some1

Na papierze przynajmniej Scott może trochę lepiej zjeżdżać (bardziej płaski kąt główki, widelec z goleniami 34mm, chyba większy skok tylnego zawieszenia) ale jest też jeśli wierzyć katalogom niecały kilogram cięższy. 

Główna różnica GX vs NX to niższa waga oraz zębatka 10T, która wymusza bębenek XD w piaście. Ale Spec i tak jest lżejszy, a czy potrzebujesz większego zakresu 10-50T, to sobie możesz sprawdzić w kalkulatorze przełożeń porównując z obecnymi rowerami. 

Edytowane przez some1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ador

Kupiłem speca dzięki za sugestie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta