Skocz do zawartości

[Trenażer Tacx Vortex] "pływająca" kadencja


clip7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oprogramowanie Tacx Cycling na tablecie. Połączenie po bluetooth. Po około 15 minutach zaczyna się skakanie wartości kadencji. Jadę 90 obr./min. a kadencja skacze na 120, 130, 145, potem wraca na 100, potem na chwilę na 90 i tak cały czas do końca treningu. Sprawdziłem ciśnienie w kole i docisk - to samo. Swoja drogą to ciekawi mnie, jak bez zewnętrznego czujnika, trenażer mierzy kadencję, czyżby wykrywał minimalne przyspieszenia przy naciskaniu na pedały?  Wyłączyłem opcję kadencji trenażera i podłączyłem sobie po bluetooth zewnętrzny czujnik kadencji polara. O dziwo - to samo. Albo oprogramowanie albo komunikacja, ale czemu tylko kadencja? Podłączę jeszcze po ant+ i sprawdzę w aplikacji Tacx Training. Widzę, że jest też nowe oprogramowanie do trenażera.

Mieliście podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2019 o 22:17, clip7 napisał:

Witam.

Oprogramowanie Tacx Cycling na tablecie. Połączenie po bluetooth. Po około 15 minutach zaczyna się skakanie wartości kadencji. Jadę 90 obr./min. a kadencja skacze na 120, 130, 145, potem wraca na 100, potem na chwilę na 90 i tak cały czas do końca treningu. Sprawdziłem ciśnienie w kole i docisk - to samo. Swoja drogą to ciekawi mnie, jak bez zewnętrznego czujnika, trenażer mierzy kadencję, czyżby wykrywał minimalne przyspieszenia przy naciskaniu na pedały?  Wyłączyłem opcję kadencji trenażera i podłączyłem sobie po bluetooth zewnętrzny czujnik kadencji polara. O dziwo - to samo. Albo oprogramowanie albo komunikacja, ale czemu tylko kadencja? Podłączę jeszcze po ant+ i sprawdzę w aplikacji Tacx Training. Widzę, że jest też nowe oprogramowanie do trenażera.

Mieliście podobne problemy?

niestety szacowany pomiar kadencji jest znacznie gorszy niż szacowana moc :) bardzo dużo ludzi ma podobny problem do Twojego(i to w znacznie lepszych trenażerach) i najrozsądniejszym rozwiązaniem jak zainwestowanie w czujnik kadencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz garmina albo inny licznik pod który można podpiąć czujnik ant+? Jeżeli tak to sparuj trenażer jednocześnie z aplikacją Tacxa oraz garminen. Jeżeli to coś nie tak z trenażerem, to zarówno tacx jak i garmin będą pokazywać te same bzdury. Jeżeli na garminie będzie wszystko ok, to znaczy, że trenażer działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...