Skocz do zawartości

[Problem z regulacją] Rama Canyon przerzutka Shimano DM 10/11s


piciu256

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie manetki powinny pracować na biegach 1-2. Śrubami na przerzutce blokuje się wychył na pozycję 3 i tym samym manetki dalej nie pociągniesz.

Patrząc z tyłu od strony kasety blat 36T na korbie masz mniej więcej na środku kasety? Jeśli tak to musi hulać.

Tak to u mnie wygląda: 1 - 22T i 2 - 36T. Na kasecie ustawiony 5 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów co chcesz, miałem korbę 24/32/42 i wyjęcie podkładki po stronie napędu nie zmieniło nic, bo i nie miało prawa, o ile zakresu regulacji na przerzutce wystarczy. Mowa o rowerze 27.5 czyli tylne widełki o długości 420mm, kaseta 11-36, łańcuch wtedy jeszcze 10s, środkowy blat ogarniał całą kasetę bez ocierania, młynek i patelnia swoje 7 skrajnych przełożeń także. 

Możesz sobie policzyć o ile się zmienia kąt łańcucha względem wózka przy dźwigni 420mm i przesunięciu 3mm na jej końcu oraz odległości wózka od tego końca 60mm, dodam że zmiana o jeden bieg na kasecie to znacznie większą różnica niż te 3mm na suporcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wykorzystując fakt że młynek jest stalowy, wykorzystałem zębatkę jak prowadnicę do piłki, szerokość brzeszczota 1mm, tyle też skróciłem kominy młynka, teraz działanie jest akceptowalne- na 2 największej koronce zaczyna ocierać delikatnie, na największej ociera lekko, jedynie tyle że na 5 koronce łańcuch czyna delikatnie ocierać o prowadnice wciągającą łańcuch na blat, rzadko tak daleko na młynku dochodzę także powiedzmy że jest ok. W międzyczasie pomierzyłem parę rowerów z napędem 2x11 w sklepie ;) Rozstaw blatów taki sam jak u mnie przed modyfikacją, także imo Shimano coś spieprzyło projektując tą przerzuktę, za bardzo się skupili na lekkim ciągnięciu dźwigni, zamiast zostawić jakikolwiek zapas na regulację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...