Skocz do zawartości

[Sztywny widelec] rura 1" z gwintem, pivoty i mocowanie hamulca tarczowego


Rekomendowane odpowiedzi

Naszukałem się i dochodzę do wniosku, że chyba rozsądniej to będzie ramę zmienić.
Chciałem ewolucyjnie dojść do przedniego koła z silnikiem Bafang i hamulcem tarczowym w rowerze miejsko/podmiejskim ale jak widać nie jest łatwo.
Może ktoś już kupował taki widelec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radko10  - można dospawać adapter hamulca tarczowego do widelca - kwestia tego żeby materiał z którego był wykonany to było co najmniej jakieś Tange  - waga, jakość no i jego stan  wypadałoby żeby był 'dobry' ;)   - bo koszt takiego adaptera z materiałem to ok 350zł z tego co pamiętam.

Nie wiem skąd jesteś, bo nie napisałeś , ale w Warszawie jest sobie Pracownia Endemit , w której robią takie rzeczy - ja zamawiałem u nich adapter tylnego hamulca  .

Poza Warszawą też jest kilka pracowni w których robią i modyfikują ramy / widelce  - aczkolwiek nie wydaje mi się żeby pod 1" było to opłacalne .

large.mongoose_IMG_20190530_122733_res.j

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyspawać prosto to zawsze był problem. ( szczególnie kiedyś gdy częściej to robiono ) Bo niby jest prosto, a jak założysz hamulec to okaże się, że jedna strona np. pół mm jest przesunięta w jakiejś płaszczyźnie ( lub dwóch ) i zacisk względem tarczy nie ustawia się prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...