Skocz do zawartości

[Ślad] Edycja GPX


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Kupiłem ostatnio licznik Garmina z serii 5xx i jeszcze go do tego stopnia nie ogarnąłem że 80% dzisiejszej trasy trafił szlag. Mam dokładnie identyczną trasę sprzed tygodnia czy dwóch, czy znacie sposób żeby tak ją edytować, żeby po wczytaniu ręcznym zaliczył te trasę jako dzisiejszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj : )

Nie wiem co Strava zapamiętuje bo  nie importuje do niej tylko na niej rejestruję. Sądzę, że jest głupia jak sanie bambusowe bo gdy kiedyś dla próby zaimportowałem GPX-a z Endomondo to mi zdublowała jazdy i napisała, że wkg jechał z wkg :D

Wszystko można zmienić w pliku ale raczej musiałbyś czas wszystkich współrzędnych pozmieniać bo średnie Strava liczy sama z czasów i współrzędnych. Do tego trzeba by już napisać jakiś skrypcik.

PS: Średnia to się liczy po kółku :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wkg napisał:

zaimportowałem GPX-a z Endomondo to mi zdublowała jazdy i napisała, że wkg jechał z wkg

Każdy tego typu serwis tak to liczy, mało tego, taka podwójna aktywność to też podwójne kilometry do statystyk. Ostatnio czyściłem wszystkie trackery z takich kwiatków, żeby mieć czystą statystykę kilometrażu rocznego.

Zmieniłem tylko datę w Notepadzie i mam to już na Stravie, nie będę się bawił ze średnią, bo z wiatrem było więc się nie liczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do edycji śladów na kompie można użyć programu GPSBabel, który pozwala na edytowanie danych w śladach (np. przesunięcie czasu czy daty punktów śladu o zadaną wartość.) Dla przykładu: mój stary telefon "cierpi" na "GPS rollover" i muszę przesuwać datę zapisanych punktów śladu o 7168 dni, aby każdy miał "dzisiejszą" datę. Oczywiście program przesuwa te dane globalnie, dla wszystkich punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...