Skocz do zawartości
  • 0

Powypadkowy Boardman Team X7


Gość kszyhu

Pytanie

Niedawno mój Boardman spotkał samochód (uderzenie boczne na przejściu/ścieżce rowerowej). Oddałem rower do serwisu w celu oszacowania straty i wyceny ewentualnej naprawy. Stan roweru możecie obejrzeć tutaj: https://drive.google.com/open?id=1KPfZYXimMk_sPH_8B8T52MW805vMQbO_

Wg serwisu nieodwracalnie zostały uszkodzone: rama (dola rura wgnieciona), widelec (haki widelca skrzywione), mechanizm korbowy, przerzutka tylna (wózek wygięty do wewnątrz), klamkomanetka prawa, kierownica (głębokie rysy osłabiające konstrukcję). Koła wymagają naprawy.

Moje pytanie - co zrobić z rowerem? Naprawa wydaje mi się nieopłacalna. Nie jestem nawet pewien, czy jazda takim rowerem (przy założeniu, że zachowałbym ramę, a haki widelca dałoby się wyprostować) byłaby bezpieczna, więc mam pewne opory, by go sprzedawać (chyba, że na części). Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zdemontuj to co się nadaje i sprzedaj. Reszta na śmietnik. Nie warto ryzykować, zwłaszcza że aluminium jest mało plastyczne i prędzej czy później pęknie po takim prostowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym wymienil widel i zrobil z tego zimowke :P Jesli rama nie jest krzywa, tylko widelec, to jesli da sie kupic hak lub nawet go naprostowac  to po taniosci idzie jeszcze cos z tego wyciagnac. Mialem kiedys rame treka FXa, z ktorego jakis debil probowal zdjac korbe na kwadrat przy pomocy dzwigni podpartej o rame ... wiadomo, nie udalo sie :P rama przeźyla jeszcze sporo...  Ten Twoj Boardman to idealny rower na zimoweczke, bo bambety przyczepione do tej ramy za wiele nie sa warte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...