Skocz do zawartości

[narzędzia] Nasadka 15mm na imbus


Rekomendowane odpowiedzi

cześć chłopaki,

mam takie oto pytanie. W moim rowerze koła są mocowane na nakrętki. Dotychczas, w awaryjnych sytuacjach (tj. kapeć na trasie) ratowałem się takim zwykłym uniwersalnym płaskim kluczem rowerowym, aby odkręcić koło w wiadomym celu. Ale po wymianie ramy, widzę że użycie tego klucza (lub podobnego) jest bardzo utrudnione/niemożliwe/będzie skutkowało mocnym poniszczeniem ramy. Klucz nasadowy sprawdza się o niebo lepiej.

Powiedzcie proszę, czy możliwe jest pogodzenie wymiennej nasadki 15mm z kluczem imbusowym (powiedzmy rozmiar 6 lub 8 z multitoola) zamiast takiego wielgachnego klucza z trzpieniem czworokątnym (ja taki mam) lub obecnie chyba częściej stosowanych sześciokątnymi (lub 12, rozmiar 1/2") ?

Ja nic nie mogłem znaleźć w otchłaniach internetu, za to natrafiłem na Nasadka uniwersalna-klucz nasadowy 7-19, rzecz jasna made by skośnoocy bracia ;-)

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jest sens dźwigać ze sobą nasadkę jak można prościej - https://sklepw.pl/pl/p/Klucz-Plasko-oczkowy-KROTKI-15-mm-YATO/40022

Pogodzić pewnie i by się dało, ale szkoda multitoola, dwa - nie wiem jakiego używasz ale generalnie zapewniają krótszą dźwignię niż taki klucz jak wyżej. 

Ja mam dwa - 15 i 17mm, właśnie do osi na śruby. I jeśli jadę akurat tymi rowerami to dorzucam je do zestawu naprawczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, to się nie popisałem B) Całkowicie zapomniałem o formie oczkowej klucza płaskiego, macie racje, to całkowicie powinno rozwiązać problem z trudno odkręcalnymi nakrętkami. Szczególnie, że można dorwać krótką wersję takiego narzędzia, przez co łatwiej schować go.
Ale przyznacie, pomysł nie był całkowicie głupi ..... :D
OK, dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...