Skocz do zawartości

[cross] który rower wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zastanawiam się nad kupnem roweru do jeżdżenia po mieście, do pracy, sporadycznie leśne drogi i dodatkowo chciałbym amatorsko wystartować w 1/8 triathlonu. 

Mam obecnie na oku 4 rowery crossowe: 

KROSS EVADO 5.0 2019 - 1799zł 

- ROMET ORKAN 4 M 2019 - 1749zł

- ROMET ORKAN 3 M 2019 - 1399zł

- KROSS EVADO 3.0 2019 - 1223zł

 

Pytanie który z tych rowerów oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny? Szczerze mówiąc wolałbym wydać poniżej 1500zł chyba, że te dwa droższe rowery są jednak dużo lepsze?

Chyba, że polecacie jeszcze coś innego w stylu Lazzaro Integral V3? Bądź rowery fitness? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał Unibike, jeśli mogą być hamulce v-brake to model Prime, jeśli na tarczówkach to Flash - powinny być jeszcze dostępne w sklepach. Wypadają dużo lepiej niż Kross czy Romet. 

Jeśli na co dzień do miasta i do pracy to standardowo podpiszę się pod Marinem Muirwoods (ale to bliżej 2 tysięcy) albo jakimś fitnessem, np. Kellys Physio, te generalnie są trochę droższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być rower rekreacyjno-dojazdowy to śmiało możesz kupić którykolwiek . Wszystkie są akceptowalne . Oczywiście te droższe są lepsze ale nie wiem czy przy opisanym zastosowaniu będzie to miało wpływ na możliwości czy radość z jazdy . Ciężko powiedzieć który z droższych rowerów jest lepszy , jeden ma lepsze to , drugi tamto . Do mnie bardziej przemawia Romet ze względu na hamulce shimano i opony Michelina . Ale gdybym miał kupować to decydowałaby pozycja , wygoda czyli dopiero po przymiarce .

W tańszych rowerach największą różnica są hamulce i sam musisz zdecydować czy chcesz tarczówki czy wystarczą V-ki . Jeśli ważysz mniej niż 80kg to moim zdaniem wystarczą .

Co do szans w triathlonie czy  w ogóle przy sportowym zastosowaniu to marnie to widzę . Nie ta geometria , nie ta waga .

Aha Unibike Prime o którym wspomniał poprzednik odpuść sobie , to słaby rower , gorszy od tych które wyszukałeś .

Flash jest ok ale waży sporo i oferuje to co ,,twoje " tańsze , za cenę droższych .

Tak to jest na forum , że niektórzy użytkownicy polecają konkretne marki .....

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WaGiant napisał:

Tak to jest na forum , że niektórzy użytkownicy polecają konkretne marki .....

Tak to jest że lubię ją nie tylko ja, ale koledzy z serwisu z innego miasta również (wyszło przypadkiem przy jakiejś rozmowie) - bo to zwyczajnie rowery które nie psują się ponad normę i aż przyjemnie się je naprawia. Koła Krossa czy Rometa nie umywają się do kół z Unibike. Jakbyś miał jakąś większość styczność z rowerami wielu marek a nie patrzył tylko na to co "na papierze" to pewnie byś o tym wiedział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

integral V3 to jeszcze przedzmianowy wariant z dość nieproporcjonalnie długą ramą i dziwną geometrią (ale co kto lubi :) ) - aktualnie lazaro x-force V3 ma jeszcze ciekawszy osprzęt a leży w twoim zakresie finansowym.

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych za ciut więcej to płacisz za zbliżoną przeciętność ale za to "ciekawszy" napis na ramie :)

A osprzęt parę klas wyżej zawsze będzie osprzętem o parę klas wyżej...

 

Ci co robią 15 000 km w miesiąc powiedzą że osprzęt i tak wymienisz jak się zużyje :)  :)

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kółko 28 to już w ogóle ekstaza no nie;p nawet nie wiesz ile daje sam slick z tyłu na 26, a co dopiero opona 1,7 na 28 ahh no będę jezdził w kółko od Koszarawy do końca ścieżki nad jezioro,

ale tak myśle czemu nie wpadłem na pomysł drugiego roweru dużo wcześniej, tylko tłukłem asfalty na oponach 2,5 26'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...