Skocz do zawartości

[okulary] duże szkła przeźroczyste


pdz

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, 1415chris napisał:

To nie jest problem korporacji, tylko indywidualnego swiadomego wyboru, wspieram nielegalny proceder, czy nie (wychodzac z zalozenia, ze nie robi sie tego nieswiadomie).

Pewnie tez nie interesowaloby cie, ze np kupujesz z legalnego portalu kradzione czesci do swojego samochodu?

To już pojechałeś teraz :D 

1) Nic nie wspieram. Kupuję legalnie i tyle, nie wiem co to jest POC. Nie dramatyzuj :)

2) Nie kupuję używek do auta :D Ani używanych, kradzionych okularów. Toyoty C-HR też miałbym nie kupić, bo odgapiła nazewnictwo od Hondy C-RV czy H-RV ? :D Są granice absurdu ... 

Tak nawiasem - fajnie jest odnosić się do całości posta a nie wybranego zdania - nie traci się kontekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wkg napisał:

3) Problemy korporacji zostawmy korporacjom i ich prawnikom. Kupuję legalnie na legalnym portalu, to że jakiś POC produkuje podobne absolutnie mnie nie interesuje

Zeby nie bylo ze cos wyrywam z kontekstu. Tym tokiem myslenia, to Oakley swoimim Jawbreakerami przypomina do zludzenia wyrob chinskiego znanego producenta, odwolujac sie do powyzszego przykladu ..... nie wiem czy sie smiac, czy plakac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz. Szczerze mówiąc nie znam ani Oakley ani Jawbrakeer - ale nie chce mi się już odnosić do tych demagogii i socjotechnik które stosujesz kolejny raz odnosząc się do fragmentu tekstu.

Przypominam tylko, że to forum braci rowerowej a nie korpoludków i  ich prawników.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nazywasz demagogia lub socjotechnika? Fakt odniesienia sie do calosci twojego wypunktowaneg stwierdzenia, ktore jest powyzej w pelni zacytowane? W zyciu nie trzeba byc zadnym korpolutkiem lub prawnikiem, zeby miec swoj stosunek do jawnego lamania prawa, a co gorsza wspierania takich aktywnosci. Wystarczy jakis poziom swiadomosci, nieco moralnosci i odrobina pojecia jakie formy moze przyjmowac lamanie prawa. Nie mam zamiaru edukowac tu nikogo o najwiekszym nielegalnym biznesie na swiecie, jakim jest podrabianie towarow. Aczkolwiek niektore wpisy az sie prosza o chociazby podstawowa odrobine wiedzy w tym temacie.

Dla ciebie moze to nie ma znaczenia, ze na "legalnym" portalu jest dostepny produkt, ktory jest jawna podroba rozpoznawalnego, specyficznego ksztaltu znanego na calym swiecie producenta okularow sportowych, niemniej nie zmienia to faktu, ze jest to chamska podroba. 

Co wiecej, w moim odczuciu, swoimi wpisami dajesz do zrozumienia, ze w kupowaniu takich podrob nie ma nic zlego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to Ty - lokalny szeryf - twierdzisz, że prawo jest łamane. Nie dając żadnych argumentów za tym stwierdzeniem - mimo próśb kolegów.

Co do podróby - daj już spokój, nie brnij w to. Nie jestem gadżeciarzem i nie będę sobie zadawał trudu orientowania się w tych wszystkich reklamowanych brandach. Jest jakaś Inspekcja Handlowa, Rzecznik Konsumenta, Policja, nie mam pojęcia - wolę świat naprawiać na swoim podwórku. 

A meritum: żeby było trudno wyjąc z kontekstu i przekręcić wciskając mi kupno kradzionych samochodów (kolejna socjotechnika) to moje stanowisko poniżej :

"Jeżeli Oakley i inne zagraniczne firmy agresywnie, bardzo agresywnie wspierają sprzedaż wyrobów podobnych na alliexpress i im to nie przeszkadza to i tym bardziej mi. A wspierają, bo przenoszą tam blisko 100% swojej produkcji. Wiedzą, że te - jak to nazywasz "podróbki" są produkowane na tych samych liniach co ich "oryginały". Nie podoba się - do domu, zatrudniać swoich :D Jakoś nie chcą." 

Dlatego tak, nie ma nic złego. Natomiast nie podoba mi się to co pisałem o masowych samobójstwach. Ale to oczywiście przemilczałeś.  Na kształtach się nie znam, kupuję jak mi się coś podoba i nie zastanawiam się nad racjonalnością. Tak jak ostatnio kupiłem Kickra. A czy Kickr to podróba czy jego ktoś podrabia - nie mam pojęcia, opinie ma dobre.

Nie brnijmy już w to dalej bo się robi abstrakcyjnie :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 1415chris napisał:

niemniej nie zmienia to faktu, ze jest to chamska podroba. 

Tak,to chamska podróba,nie da się ukryć.

I teraz tak,kupiłem tą chamską podróbę jawbrakeer,rozwalam okulary na bieżąco,więc wydanie 600 pln co chwila jest kiepskim interesem.

Żeby ktoś przypadkiem nie pomyślał,że się tłumaczę,nic z tych rzeczy,po prostu są funkcjonalne, to po prostu jeden z towarów na ali.

Co innego z rzeczami które nie idą na przemiał kilka razy w roku,np. znajomy kupił podróbkę omegi (tak dla lansu),dla mnie jako miłośnika zegarków,pomysł dosyć żenujący,nawet by mi nie wpadł do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2019 o 00:26, radziuGD napisał:

mialem kiedys w reku pekniete podroby jawbrakerow.

Widzisz a ja miałem dwie pary,były podeptane,kilka razy się na nich usiadło,i jakoś nie pękały.

Podpowiem,że można takie kupić za 10 pln,jak i 60 pln,zgadnij które widziałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, trzeba zachować zdrowy rozsądek.

Szukałem okularów podobnych do POC , czyli chodziło mi o duże , zakrywające szkła oczy.

Dostałem od Was propozycje z Aliexpress i teraz 2 sytuacje.

1. Gdybym kupił (a są takie) identyczne jak POC , z logo POC to oczywiście wspierałbym moim zdaniem firmę , która nie działa fair.

2. Kupiłem okulary podobne do POC w tym, że mają duże szkła i tu kończy się podobieństwo , maja inny kształt , nie ma logo POC i uważam , że jest ok.

Weźmy np. torebki "luis witon" , cena oryginału jest napompowana do chorych kwot a jej produkcja kosztuje grosze , to stwarza lukę dla takich firm , które robią podróbki.

Podobnie POC , okulary ze zwykłymi szkłami przeźroczystymi kosztują strzelam , 5 czy 7 stówek , koszt produkcji to grosze i to powoduje , że tę lukę wykorzystują te firmy.

Żeby nie było , nie pochwalam tego ale sami stwarzają takim firmom takie możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...