Skocz do zawartości
kierunkowy

[Kirgistan] bezpieczny na rowerową turystykę?

Rekomendowane odpowiedzi

kierunkowy
Napisano (edytowane)

Cześć wszystkim.
Jakiś czas temu natknąłem sie na wzmiankę o wydarzeniu/zawodach "The silk road mountain race" - one odbywają się w Kirgistanie.
Od razu zaznacze że nie jestem takim hardcorem żeby brać w tym udzial bo 1800km w bodajże 14 dni to dla mnie nieosiągalny pułap w takim terenie.
Ale...zauroczyłem sie w tych widokach i trasach przedstawionych na filmach promujących albo opowiadających o tym wyścigu. 

Chciałbym zapytać czy ktoś z Was miał ta przyjemność zwiedzać ten kraj rowerem albo pieszo. Czy jest tam bezpiecznie? Chodzi mi np o spanie pod namiotem na trasie czy u życzliwych ludzi napotkanych na trasie. Wim ze wiz tam nie trzeba na pobyt do 30 dni i ogarnąłem kwestie lotów. Ale nurtuje mnie bardzo kwestia bezpieczeństwa ponieważ chciałbym podróżować rowerem z żona.
Będę wdzięczny za zaangażowanie i wszelkie informacje doświadczonych turystów rowerowych  B)

Edytowane przez kierunkowy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wojtasin

Byłem dwa razy, podróżowałem z partnerką, poza Biszkekiem i Jalal Abadaem spaliśmy w namiocie, było bezpiecznie. Nawet polecam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kierunkowy

Po tych dużych miastach pewnie ciężko rowerem się przemieszczać co? Jakie oni w ogóle sie zapatrują na przepisy ruchu? 
Pytam bo byłem np. w Gruzji i tam nikomu nie polecam przemieszczania się na rowerze w Tbilisi czy Kutaisi ... samochodem to jest hardcor nawet xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wojtasin

W sumie jedynym dużym miastem jest Biszkek, nie przypominam sobie żadnych przykrych sytuacji, sygnalizacja świetlna działa, kierowcy się do niej stosują, obtrąbią cię, ale bardziej w ramach ostrzeżenia i sugestii, żebyś nie kombinował. Nie wiem, gdzie planujecie jechać, niefajne są odcinki z Biszkeku do Bałykczy i dalej, północnym wybrzeżem jeziora Issyk. Tbilisi jest takie złe, byłem w gorszych miejscach (traumę mam z Czarnogóry i z Bejrutu).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kierunkowy
W dniu 29.11.2019 o 20:50, wojtasin napisał:

Nie wiem, gdzie planujecie jechać

Niedługo przysiądę do dokładnego planu wyprawy, chciałem na początek zorientować się w sytuacji.

W dniu 29.11.2019 o 20:50, wojtasin napisał:

Tbilisi jest takie złe, byłem w gorszych miejscach (traumę mam z Czarnogóry i z Bejrutu).

Ani w Czarnogórze ani w Bejrucie nie byłem także wierze na słowo ... Może to kolejne przystanki po Kirgistanie. :)

Co masz na mysli pisząc że "niefajne są odcinki" [...]? Chodzi o bezpieczeństwo, trudność czy może tłok na "drogach"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kierunkowy

Nikt więcej nie ma doświadczeń z tego kraju? :ermm:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta