Skocz do zawartości

[kompatybilność korby] zmiana korby 2x10 na 2x11


greg08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie korba to FSA grossamer 53-39 130bcd, a kaseta Ultegra 10rz 11-23

Chcę zmienić na korbę 105 50-34 i kasetę również 10rz, ewentualnie o konfiguracji która pozwoli mi lepiej kręcić pod górę.

Czy to ma prawo się udać? Chodzi mi o przerzutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, abdesign napisał:

Nie ma problemu z korbą x11 w napędzie x10, Masz w prezencie bo mam dobry humor z rana:

 

będzie chyba jednak problem z tylną przerzutką Ultegra RD 6600 obsługuje max różnicę 14 zębów na korbie więc 50-34 nie da rady... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprecyzyjnie napisałem z tą pojemnością bo faktycznie długość wózka określa zarówno pojemność napędu, ilość rzędów czy dyferencjał korby...

Ale zawsze była taka zależność (różnica zębów - związana z długością wózka), tylko że w czasach 6600 raczej dotyczyła po prostu korb 2-blatowych a Shimano robiło z tego co pamiętam fc-6600 (5600 zresztą też) tylko 53/39 i 52/39 (14t i 13t) i stąd masz literalnie wpisane ograniczenie 14t (Shimano miało w swoich specyfikacjach uwzględniać korby których nie robiło - po co?) oraz korb 3 blatowych i tam dedykowany był wózek gs. Zobacz że dla rd-6700 masz już wpisane 16t, bo dla 6700 Shimano oferowało już kompakt. Wózek ss w 6600 i 6700 jest tej samej długości. Wniosek wyciągnij sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...