Skocz do zawartości

[2020] Nowości rockrider AM


KSikorski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Ostatnio odbyła się prezentacja live nowych sprzętów od Decathlonu na rok 2021.

https://www.facebook.com/rockriderbikes/videos/245149000489874/

Wygląda na to, że XC100 dostanie napęd Deore M5100 zamiast NX Eagle, natomiast XC500 zmieni nazwę na XC120 - przynajmniej tak to dla mnie wygląda.

Ponadto XC120 będzie miał napęd NX Eagle i Recona zamiast Reby. We wszystkich rowerach zmienili opony z Toro na Krakeny.

Jak dla mnie kto chce niech się spieszy z zakupem obecnych modeli, bo lepiej nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bogus92 napisał:

Ostatnio odbyła się prezentacja live nowych sprzętów od Decathlonu na rok 2021.

https://www.facebook.com/rockriderbikes/videos/245149000489874/

Wygląda na to, że XC100 dostanie napęd Deore M5100 zamiast NX Eagle, natomiast XC500 zmieni nazwę na XC120 - przynajmniej tak to dla mnie wygląda.

Ponadto XC120 będzie miał napęd NX Eagle i Recona zamiast Reby. We wszystkich rowerach zmienili opony z Toro na Krakeny.

Jak dla mnie kto chce niech się spieszy z zakupem obecnych modeli, bo lepiej nie będzie :)

Olać niższe modele, zobacz że wchodzi xc500s!! 28:30 ! Wygląda jakby miał ramę wspólną z 900s

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem ze sprzedawcą (jeszcze przed pojawieniem się tego filmiku) i właśnie było tak tak mówi, model xc100 zastępuje model 50, a xc120 model 100, właśnie z tymi zmianami, a wg. jego informacji model xc500 pozostaję bez zmian na rok 2021 (nic o cenach jednak nie wiedział)

Edytowane przez Dawwwid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Galvatron napisał:

Recon + 150mm skoku to przepis na brak sztywności.

Z kolei SX to naprawdę denna jakość. 

Będzie tanio, ale też bardzo biednie, zwłaszcza jak na fulla AM.

Tańszy model jest po to byś wiedział dlaczego wydajesz więcej kasy na droższy :) 

Apropo cen, wygląda na to że decathlon podniósł ceny.

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-500-29/_/R-p-304245?mc=8558253 5700 -> jeśli dostanie tak samo jak rowery z prezentacji hutchinsony w wersji bezdetkowej to myśle spoko bo drutowe jakie były nadawały sie tylko do wymiany

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-900-s-29-karbonowy/_/R-p-305778?mc=8545706 9400 -> jeśli tylny trójkąt będzie też z carbonu to chyba ok

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-all-mountain-am-100s-29/_/R-p-309661?mc=8586941&c=Niebieski 7000 -> tu plusów żadnych nie zauważam

Szosy, te najbardziej poszukiwane, widze też w góre poszły :( 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobili rower z pogranicza XC i Trail - nie zasługuje na nazwę AM. 

7 godzin temu, abra napisał:

W zależności od ceny w sklepie, może wystarczy zrobić prosty upgrade pojedynczych elementów i będzie git.

Hehe - nie tak prosto.

Napęd:

SX miałem u siebie, sprzedałem bo rozregulowuje się i działa źle. Co można wrzucić na jego miejsce? Jeśli chcesz zostawić kasetę to tylko Sram NX (który podobno dużo lepszy nie jest). Więc albo idziesz w 11x i wymieniasz kasetę, przerzutkę, łańcuch i manetkę na Shimano (np. Deore 5100), albo wymieniasz piastę na xD i wrzucasz przerzutkę GX.  

Hamulce: 

Nie znam tych leveli, ale to podstawowe dwutłoki, cudów więc raczej nie będzie jeśli rower ma być do AM. 

Amortyzacja:

Dali Recona -> powinien być minimum Sektor/35, a najlepiej Revelation/Pike. Wiem, że to nie ta cena, ale Recon w AM niet :)

Czekam na AM 100s i 500s - oby były normalne, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, komandosek napisał:

Gdzie się uchowałeś przez cały 2020? AM100s i AM500s od roku dostępne

Sprostuję - czekam na nowe wersje :)

 

I właśnie znalazłem AM100s 2021, oby nie przesadzili z ceną:

https://off.road.cc/content/news/first-look-2021-rockrider-am-100s-new-all-mountain-trail-bike-7241

Edytowane przez StRaDiVaRiUs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, StRaDiVaRiUs napisał:

Zrobili rower z pogranicza XC i Trail - nie zasługuje na nazwę AM. 

Hehe - nie tak prosto.

Napęd:

SX miałem u siebie, sprzedałem bo rozregulowuje się i działa źle. Co można wrzucić na jego miejsce? Jeśli chcesz zostawić kasetę to tylko Sram NX (który podobno dużo lepszy nie jest). Więc albo idziesz w 11x i wymieniasz kasetę, przerzutkę, łańcuch i manetkę na Shimano (np. Deore 5100), albo wymieniasz piastę na xD i wrzucasz przerzutkę GX.  

Hamulce: 

Nie znam tych leveli, ale to podstawowe dwutłoki, cudów więc raczej nie będzie jeśli rower ma być do AM. 

Amortyzacja:

Dali Recona -> powinien być minimum Sektor/35, a najlepiej Revelation/Pike. Wiem, że to nie ta cena, ale Recon w AM niet :)

Czekam na AM 100s i 500s - oby były normalne, 

Kupując mercedesa spodziewasz się mercedesa, kupując forda bez sensu narzekać, że nie jest mercedesem. Podstawową wytyczną jest kasa w portfelu.

Nie miałem styczności z SX ale można założyć NX i kółeczka na łożyskach maszynowych od GX i w niewielkich pieniądzach będzie bardzo dobrze działać. Jeżeli komuś hamulce będą za słabe można tarczę 180 wrzucić na tył a na przód dokupić i założyć 203 i to też koszt niewielki. I rower robi się całkiem sensowny. Nie rozumiem określenia granicy zasługi by dostąpić zaszczytu nazwy AM ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, abra napisał:

 

Widać, że nie miałeś styczności z SX - kółeczka nic nie dadzą jeśli przerzutka nie trzyma regulacji. Jeśli była minimum 3 razy ustawiana (co ok. 100km) i dalej można było zgubić zęby bo spadał łańcuch, i nie jest to odosobniony przypadek, a w niższej cenie możesz kupić Shimano Deore 6100, nie mówiąc o 5100... Tu nie chodzi o Fordy i Mercedesy (uwielbiam porównania do samochodów, które kompletnie nie mają znaczenia) - SX jest po po prostu do dupy i jest drogi. Zrobisz to dużo lepiej w tych samych pieniądzach (Shimano). 

Nie rozumiem też wrzucania hamulców 2-tłoczkowych do roweru Trailowego - wystarczyłyby budżetowe Shimano MT420, chociaż na przód, do których zamontujesz sobie metaliki. 

Do dampera nic nie mam - nie znam go, ale widelec ma kluczowe znaczenie przy jeździe "All Mountain" - Sektor/Revelation/35 lub jakiś odpowiednik Manitou/X-Fusion byłoby dużo lepsze. Z resztą zobacz na AM100s, tam komponenty są odpowiednia dla taniej Trailówki - 35/levelT.

No i opony 2.1 do roweru AM... 

Edytowane przez bogus92
Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...