Skocz do zawartości

[2020] Nowości rockrider AM


KSikorski

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.06.2020 o 10:01, zekker napisał:

To dlaczego już nie ma manetek przerzutek na ramie?

W xc ma to sens, w trail/enduro nie za bardzo.

Ktoś orientuje się jaki offset ma widelec w AM 100 S? Wygląda mi na 51mm, ale trudno znaleźć info. 

Edytowane przez wojtt80
Korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, przecież w xc na nic nie ma czasu:D gorzej niz szosa. 

Chętnych trochę bylo na RR AM 100 S, ktos się skusil? I napiszs cos więcej na jego temat, moze być o AM 500.

Chciałem ten sezon jeszcze potluc tylek na sztywniaku, ale w sumie AM 100 jest w gronie rowerów, które by mi pasowaly. Na jego duży plus działa to że jest najtańszy. Osprzęt nie odbiega od konkurencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtt80 napisał:

Chętnych trochę bylo na RR AM 100 S, ktos się skusil? I napiszs cos więcej na jego temat

Moje zapędy ostudził nieco koronawirus i pogłoski o zwolnieniach w firmie, oszczędzam. Ale chętnie bym poczytał opinii, może pod koniec roku...

ps. a widzieli, że AM500S staniał o tysiaka? Bo z tego co pamiętam kosztował dyszkę, a teraz 9 tys. zł

Edytowane przez Orzelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2020 o 21:03, Nash napisał:

No a ja zauważyłem bo jeździłem. Siadasz na rowerze i już wiesz że na nim polecisz i że to jest to. Siadasz na Btwinie i masz pod dupą pompkę powietrzną na jednozawiasie który lata lewo prawo.
Nie jezdziłeś a władasz cyframi z rękawa. Scotty nie są wcale takie drogie w porównaniu do innych prestiżowych marek.

Mam xc 100s i ftp 266 wat, skale bujania opisales tak, ze kompletnie nie jestem w stanie sie zgodzic. Dla mmie po zablokowaniu podczas sprintu na stojaco, czy na podjezdzie jest sztywno. Moze dla Ciebie nie bo wazysz 120 i masz ftp 400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przymierzam się do zakupu am 100s tylko czy ta rozmiarowka jest ok? Jeździłem ( dostałem zwrot kaski z tytułu rękojmi) na Cube Reaction Race z 2019 19 cali i kołach 29 cali (choć patrząc po geometri to bardziej 18 cali było ) i było ok. Czy tutaj M będzie ok czy jak podaje rozmiarowka raczej L przy 179 cm i 83 cm  przekroku? Zakup tylko internetowo więc nie ma się jak przymierzyć. 

Edytowane przez Mik0laj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedno i drugie prawdopodobnie się wpasujesz. W Mce będzie Ci go łatwiej wyrwać do manuala i robić ciasne sekcje, w Lce będzie lepiej ciął na krechę po kamienistych sekcjach :-D

Siedziałem na S-ce (am 500 s) i zrobiłem kilka kółek po osiedlu. Przy moich 174cm/82cm dało się jeździć, ale był zdecydowanie za krótki.

Sam miałbym poważny problem z wyborem pomiędzy M, a L - koniec końców wziąłbym chyba L z ryzykiem wymiany sztycy na taką o krótszym skoku lub poszukał innego roweru ;-)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest problem bo w L sugerowanej przez Deca na 175-185 cm ridera  długość rury podsiodłowej to 480 mm ( 430 mm w M) gdzie myk myk ma skok 150 mm (120mm w M) plus siodło i nie da rady nawet ustawić wysokość siodła pewno . Na tą chwile w Cube 19" (470 mm czyli raczej 18" to jest rama)  był Reach 415 mm ,  ETT 600mm i było idealnie na moją jazdę turystyczną  ale tam kąty typowo rekreacyjne z zacięciem na XC czyli 69 i 74. Szukam traila na FS i RR AM 100S 2020r zdecydowanie wygrywa tylko ten dobór ramy ghrrr  Reach M-610mm L-630mm  ETT M 430,6mm L 447,6mm 

Edytowane przez Mik0laj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak chyba w Polsce fizycznie go na sklepach bo zakup tylko przez neta :-( trzeba byłoby wyłożyć 13k PLNa i z jednego zrezygnować po przymiarce na sklepie. Soil ,Moon ,Trance, Thorx wszystko też na pograniczu mojego wzrostu i przy tabelkach to na 179 cm preferują raczej M na kole 29"  Długość górnej rury w w/w modelach to 610 mm lub mniej tylko tam mostki 40-50 mm. 3 cm wzrostu w jedną bądź w drugą i problem z rowerami byłby rozwiązany :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wkg napisał:

Trzeba przymierzyć, ja bym brał M. Ale tylko wtedy gdybym wierzył tabelkom - a nie wierzę :)

Dziękuje za cenne rady :-D Będąc na pograniczu rozmiaru zawsze brałem mniejszy rozmiar bo było wygodniej choć to były maszynki Giant Roam 1, Giant Talon 1 (sugerowałem się stronką z UK ,która jest moim zdaniem  idealna bo mamy nie tylko cm a i przekrok podany. Zawsze na przekór sprzedawcy brałem ten niżej ) jak i Cube Reaction Race.  Tylko to wszystko rowery raczej z innej kategorii MTB (jeden Cross) niż obecny ,który mam zamiar kupić czyli rower trailowy na pełnym zawieszeniu ewentualnie HT jak coś sensownego nie znajdzie się a się znalazł czyli AM 100S na 2020r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JackRzeznik napisał:

Do tego mam już odruch, że jak hamuje to noga do przodu, cała masa ciała do tyłu i pełna w hample, aby łapać jak najwięcej trakcji.

Znaczy przy hamowaniu trzeba odciążać przednie koło, które jest skuteczniejsze w hamowaniu? Ale technika :D.
 

 

Teraz, JackRzeznik napisał:

trzymanie jednego palca na klamce hamulcowej - zawsze.

Pod górę w szczególności, bo jak przestaniesz pedałować to jazda na wstecznym :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, JackRzeznik napisał:

Ja się szarpnąłem na am100s :) Tu macie kilka słów. Generalnie jestem mega zadowolony i kupiłbym go jeszcze raz 

https://forum.szajbajk.pl/topic/22515-rockrider-am100s-2020/

No to się pochwal jaki rozmiar kupiłeś i jaki masz wzrost? uważasz ,że ta rozmiarówka jest przez Deca dobrze dobrana? wszystkie rowery podają w tej samej rozmiarówce a 1/3 YT posiadająca XC 100S w rozmiarze L wrzucała mostek na 30 mm z 90 mm co skutkowało przy dziwnej geo ciężkim podjazdem odrywającym się przednim kołem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JackRzeznik napisał:

Podczas hamowania Twoja masa naciska na przód ograniczając skok amortyzatora - tym samym trakcję i Twoją zwrotność  Będąc z tyłu nie robisz nacisku 100% na tył, że przednie koło nagle leci w powietrzu :D  Hamując nadal Twoja masa leci do przodu, a jesteś w stanie zachować odpowiednią modulację i w odpowiednim momencie bez problemu przyhamować tylne koło, a ułożenie ciała uniemożliwi Ci naglą katapultację z kokpitu, masz pełną kontrolę :)

Widzę, że człowiek uczy się całe życie, ale to tak bardziej dla zawodowców chyba, bo o jakiej katapulcie mowa :P.
A dla mnie cała przyjemność jak amortyzator "siada" przy hamowaniu :D.

Fajny rowerek ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JackRzeznik napisał:

Szarpnąłem się jeszcze tutaj na mała opinię, bo widzę, że zaciekawienie tym modelem jest - nie dziwie się

No tak, za przyzwoite pieniądze masz kompletny rower, kilka rzeczy mozna by zmienić ale w sumie nie jest to potrzebne. Do tego w końcu geo jak przystało na all mountain. 

 

 

Teraz, chudzinki napisał:

Widzę, że człowiek uczy się całe życie, ale to tak bardziej dla zawodowców chyba, bo o jakiej katapulcie mowa

Dla amatorów tym bardziej, też mnie to dotyczy:)

Przed bandami np. inaczej nie wyhamujesz, tzn. możesz ale jest duże ryzyko wysiadki przez kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...