Skocz do zawartości

[2020] Nowości rockrider AM


KSikorski

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.02.2020 o 08:20, Nash napisał:

I tak się nie sprzedawały. W zeszłym sezonie może 4-5 sprzedałem. Każdy patrzył na AM bo stała obok a do XC taki full jak xc100s nie nadawał się. Poza tym jak popatrzycie na AM 100s z boku to w oczy rzuci się wam że to nie rama i nie kąt główki zaburzał geometrię tylko Manitou z ujemnym offsetem. Producent na razie nie chwali się geometrią nowych ram AM ale moim zdaniem jest to widoczny zabieg tylko amortyzatorem. 150mm zamiast 140mm co unosi główkę ramy i mniejszy offset amora w porównaniu do AM 100s z 2019r. 
Firma musiała by zainwestować jeszcze raz krocie gdyby miała zmienić geometrię ramy i procesy technologiczne na produkcji a z kasą to u nich nie najlepiej.
Rowery Rowery - Rower MTB AM 100 S 29'' ROCKRIDER - Rowery

Dlaczego uważasz, że xc100s do xc się nie nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 20:01, Orzelek napisał:

Serio? Tył nie pompuje bez blokady? Nigdy nie miałem blokady, więc nie wiem :)

Blokada ma sens tylko w sytuacji deptania pedałów na stojąco. Co oczywiście w przypadku używania roweru trailowego nie występuje podczas normalnego użytkownia.

Zatem - zbędny gadżet. 

P.S. Mam rower trailowy z damperem bez blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 20:01, Orzelek napisał:

Serio? Tył nie pompuje bez blokady? Nigdy nie miałem blokady, więc nie wiem :)

Zależy gdzie, od konstrukcji zawieszenia : ) Są rowery, w których blokady po prostu się nie używa.

Z tą blokadą same kłopoty - jak jest potrzebna to zwykle nie ma już ręki żeby ja załączyć a potem się zapomina o wyłączeniu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2020 o 19:14, insaimz napisał:

Dlaczego uważasz, że xc100s do xc się nie nadaje?

Bo buja nim jak szatan.
To jest rower dla rządnych wygody a nie wyników.
Dla początkujących.
Jak chcesz coś porządnego to polecam scotty sparki. jedne z nielicznych które możesz zablokować na sztywno w zawieszeniu.

Edytowane przez Nash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2020 o 07:33, Nash napisał:

Bo buja nim jak szatan.
To jest rower dla rządnych wygody a nie wyników.
Dla początkujących.
Jak chcesz coś porządnego to polecam scotty sparki. jedne z nielicznych które możesz zablokować na sztywno w zawieszeniu.

 Nie zauważyłem, żeby aż tak bujało, choć sparkami nie jeździłem ale wiem, że są 4 razy droższe. Czy wykręci się na nich czas lepszy o tyle, żeby dopłacać? Czy na wyścigu gdzie na rockriderze potrzebuje 60 min na przejazd na sparku osiągnę 58 min? Wątpię. Chyba, że wyścig byłby cały czas pod górę więc wagowo można by było nadrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 20:58, insaimz napisał:

 Nie zauważyłem, żeby aż tak bujało, choć sparkami nie jeździłem ale wiem, że są 4 razy droższe. Czy wykręci się na nich czas lepszy o tyle, żeby dopłacać? Czy na wyścigu gdzie na rockriderze potrzebuje 60 min na przejazd na sparku osiągnę 58 min? Wątpię. Chyba, że wyścig byłby cały czas pod górę więc wagowo można by było nadrobić. 

No a ja zauważyłem bo jeździłem. Siadasz na rowerze i już wiesz że na nim polecisz i że to jest to. Siadasz na Btwinie i masz pod dupą pompkę powietrzną na jednozawiasie który lata lewo prawo.
Nie jezdziłeś a władasz cyframi z rękawa. Scotty nie są wcale takie drogie w porównaniu do innych prestiżowych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
8 minut temu, Nash napisał:

Scotty nie są wcale takie drogie w porównaniu do innych prestiżowych marek.

Ale porównujesz ich zawieszenie do budżetowego btwina. Poza tym To są rowery skierowane do innej grupy odbiorców . Nie wszyscy musza mieć sztywno pod tyłkiem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak muszą to polecam sztywniaka, jak nie muszą to spark ma 3 stopniową blokadę.
Porównanie wyszło w rozmowie, żeby wiedzieć dlaczego takie to trzeba czytać wyżej.
Z resztą... chyba tylko ja jako jedyny z tego posta mam tą AM100 w garażu. (Chętnie się pozbędę)
W sumie to żałuję że ja kupiłem. Mogłem dozbierać na coś innego. Może trafi mi się jakaś rama ciekawa i przeniosę chociaż napęd, i koła.

Edytowane przez Nash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2020 o 12:12, wkg napisał:

Z tą blokadą same kłopoty - jak jest potrzebna to zwykle nie ma już ręki żeby ja załączyć a potem się zapomina o wyłączeniu :/

Kwestia jak jest rozwiązane sterowanie blokadą. W treku mam manetkę obrotową + przycisk zwalniający, przełączenie to jest moment.
Czego mi brakuje, to stopniowania blokady najpierw tył, potem przód lub po prostu coraz większe tłumienie kompresji oraz całkowitej blokady (no niestety ale nie jest pełna).

O ile w starym hardtailu blokadę amora uznawałem za niezbyt przydatną, tak teraz bym przeklinał fulla jakby nie miał blokady tyłu, bo nawet na siedząco buja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego już nie ma manetek przerzutek na ramie? ;)

Zależy gdzie i jak się będzie jeździć. Jeżeli najpierw długi podjazd, potem zjazd, to ok można sobie pod ramą grzebać raz na jakiś czas.
Po moich lasach mam trasy typu "rollercoaster", krótki ostry podjazd, a potem walisz po korzeniach i znowu pod górę. Tak nie bardzo jest czas bawić się w sięganie pod ramę i puszczanie kierownicy.
No i wiadomo, wygodne rozpieszcza ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...