Skocz do zawartości

[licznik/komputer] zakup


Szym3kSzym3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dopiero niedawno, po 20-letniej przerwie - wróciłem do roweru. Jestem na etapie kompletowania akcesoriów. Przyszła kolej na licznik/komputer. Chce wydać jak najmniej. Wiele osób poleca IPSORT lub Bryton. Czego odczekuję od sprzętu? Mam zegarek/opaskę Amazfit BIP - chciałbym, żeby robił za czujnik pulsu i żeby wszystko można było przesyłać do Endomondo lub Strava.  Musi być bezprzewodowy - chyba, że podacie solidne kontrargumenty. Świetnie gdyby można go było montować w miejscu kapsla. Nie koniecznie musi mieć GPS bo zegarek ma, a co za tym idzie - nawigacja - też nie jest must have. Budżet - już wspomniałem. Jak najmniej.

Zaproponujecie jakieś rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będziesz potrzebował licznika z GPS. Jeżeli chcesz mieć również tętno na Endomondo i Stravie, to będziesz musiał sparować opaskę z licznikiem. Jeżeli jest to opaska ant+ lub BT a licznik będzie obsługiwać zewnętrzne czujniki to będzie ok. Tylko pytanie czy twoja opaska nie jest dedykowana tylko do twojego zegarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że jednak udało mi się połączyć Amazfit BIP ze Stravą to jednak zmieniły się priorytety. Szukał bym licznika bezprzewodowego do którego można podłączyć czujnik kadencji i prędkości. No i tyle. Wiadomo ma być niezawodny i ogólnie ma być dobrym sprzętem. W takiej sytuacji GPS jest całkowicie zbędny. Coś polecicie? Może być z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na etapie zakupu komputera rowerowego. Wybrałem dwa modele:

- IGSPORT IGS50e KOSZT 269 ZŁ  ALLEGRO SKLEP AVANS I ELECTRO

- BRYTON RIDE 15  BRYTON RIDER 15  ZA 269 W DECATHLON 

Igs jest większy, ma dwa razy dłuższy czas działania ale ekran jest mniej konfigurowalny. Bryton jest zgrabniejszy, ma o połowę mniejszy zasięg, decathlon nie robi problemów z reklamacjami.

Oba liczniki mają gps i opcję exportu do strava itp. Oba liczniki mają ładownie przez micro usb.

Teraz najważniejsze liczniki różnią się techniką podłączenia czujników, IGS ma ant+, bryton ma BLE. Osobiście nie mam telefonu z ant+ i raczej mieć nie będę. Z tego co widzę na allegro to większość czujników jest dwu systemowa, tak teraz się zastanawiam czy na pewno te ble będzie problemem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...