Skocz do zawartości

[Rower MTB do 1500zł] potrzebuje pomocy, nie znam się


Kubexik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jestem tutaj nowy!

Planuje kupić rower do MTB gdzieś w okolicach stycznia/lutego do ceny 1450zł

Mam zamiar na nim poskakać trochę na hopkach, nie będę wyprawiał na nim żadnych rewolucji. Z tego co słyszałem to takie rowery nie nadają się stricte do skakania ale ja nie będę jakoś mocno katował, będę na nim skakał może kilka razy na miesiąc.

Przeszukałem już chyba pół internetu przez chwile chciałem kupić b'twina potem rometa, krossa, merida ale zbytnio się na tym nie znam i przychodzę tutaj z nadzieją że ktoś pomoże mi znaleźć rower dla mnie

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą kwotę będzie ciężko wyrwać jakiś używany sensowny sprzęt do tego o czym mówisz, o nowym raczej nie ma mowy, żadna z marek które podałeś nie produkuje rowerów o takim zastosowaniu, w tej półce cenowej. Nawet jak byś chciał "skoczyć' raz na rok to na pewno nie tanie mtb typu , b'twin 100st. Jak już ci zależy na jakiś hopkach to używany dirt. A najlepiej to żebyś uzbierał trochę więcej (2000-2500) i kupił coś na ramie hornet, primal, surge (core), czy czymś podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kyryl_04 napisał:

Za tą kwotę będzie ciężko wyrwać jakiś używany sensowny sprzęt do tego o czym mówisz, o nowym raczej nie ma mowy, żadna z marek które podałeś nie produkuje rowerów o takim zastosowaniu, w tej półce cenowej. Nawet jak byś chciał "skoczyć' raz na rok to na pewno nie tanie mtb typu , b'twin 100st. Jak już ci zależy na jakiś hopkach to używany dirt. A najlepiej to żebyś uzbierał trochę więcej (2000-2500) i kupił coś na ramie hornet, primal, surge (core), czy czymś podobnym.

Dzięki za odpowiedź tak się spodziewałem że takie rowery nie będą się nadawać do takiego czegoś, widocznie będę na razie musiał pozostać przy jeździe rekreacyjnej :). Mam jedno pytanie jaki rower poleciłbyś do tych 1500zł? Bo żeby kupić używanego dirta nie dam rady nazbierać :P. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, za 1500 zł jak się postarasz i trafisz na okazję, wyciągniesz coś na hydraulikach ale o powietrznym amorze, przerzutkce ze sprzęgłem i dobrej geometrii możesz zapomnieć. Hopy jakieś małe nawet możesz robić, ale przynajmniej przerób taki rower na 1x z Narrow-wide coby łańcucha od razu nie zgubić i pamiętaj, że może się ten rower rozpaść XD. Myślę, że jakieś podstawy skakania i lekkie hopy mierzone w centymetrach to jeszcze zniesie, ale cokolwiek większego no to już rama i koła muszą być pewne.

 

Mimo wszystko, lepiej poczekać dłużej i dozbierać do czegoś porządnego. Biednego nie stać na tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lawstorant napisał:

Eh, za 1500 zł jak się postarasz i trafisz na okazję, wyciągniesz coś na hydraulikach ale o powietrznym amorze, przerzutkce ze sprzęgłem i dobrej geometrii możesz zapomnieć. Hopy jakieś małe nawet możesz robić, ale przynajmniej przerób taki rower na 1x z Narrow-wide coby łańcucha od razu nie zgubić i pamiętaj, że może się ten rower rozpaść XD. Myślę, że jakieś podstawy skakania i lekkie hopy mierzone w centymetrach to jeszcze zniesie, ale cokolwiek większego no to już rama i koła muszą być pewne.

 

Mimo wszystko, lepiej poczekać dłużej i dozbierać do czegoś porządnego. Biednego nie stać na tanie.

O takie hopy mi chodziło :). A jesteś w stanie polecić mi coś do rekreacyjnego mtb za 1500zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lawstorant napisał:

Niestety, nowego nie ma sensu w takiej cenie bo najwyżej Tourneya dostaniejsz a używki musisz sam kontrolować na portalach i czekać na okazję. 

A te wszystkie krossy romety itd.? Rowery mogą być trochę droższe bo będę kupował w zimę czyli będą przeceny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tego nikt Ci nie powie. Przymierzyłeś się, miałeś okazję sprawdzić różne rozmiary? Podaj swoje propozycje co do sprzętu, na pewno pomożemy wybrać najlepszy. RR kosztuje 1800 zł, więc rozumiem, że budżet się zwiększył.

 

P.S. Nie cytuj postów jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod nim. Nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jestem w stanie dopłacić te 200-300 zł jeżeli ma to polepszyć jakość roweru. Jeżeli chodzi o przymierzanie się mogę podjechać do decathlonu ponieważ dzieli mnie od niego 8 km i jest to 10 min. jazdy, patrzałem również na stronie decathlonu na rozmiary i wg. tabeli rozmiar na mnie to M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...