Skocz do zawartości

[2020] Romet


Janisław

Rekomendowane odpowiedzi

Cos tu cicho na ten temat, a Romet całkiem fajnie się zapowiada na nowy sezon.

Po pierwsze przenoszą produkcję ram do PL (chyba tylko alu na razie) to jeszcze polecieli nieźle z cenami - najtańszy rower z węgla za 4.5K PLN - fakt ciężki i z lipnym amortyzatorem, ale za to carbon, sztywne ośki i suport wkręcany a nie pressfit: 

https://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_EVO_1,10,767,768,15272,2020.html

Kolejny za 500zł więcej już ma napęd jednorzędowy SLX, więc też bardzo ciekawa oferta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że carbon jak carbon carbonowi nierówny. 

Poza tym mają Daggera (na stronie jeszcze nie ma) alu fulla do trailu/enduro gdzie zastosowano system elastycznych rurek tylnego trójkąta i stop alu na rurki widelcowe był robiony we współpracy z którąś polską uczelnią - uważam że z tego nie może wyjść nic dobrego... niestety.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że takie rozwiązania widuje się w rowerach do XC (skok zawieszenia 100mm) i w dodatku elementy elastyczne są kompozytowe. Nie mam przekonania do odkształceń sprężystych alu w takim zakresie. No i uważam, że polskie uczelnie nie potrafią współpracować z przemysłem.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś o tym też czytałem, współpracują bodajże z AGH, które opracowało dla nich specjalny stop. No i z racji przenosin produkcji do Polski oraz pełnej kontroli nad materiałem oraz procesem technologicznym, Romet wprowadza dożywotnią gwarancję na swoje ramy.

A współpraca z uniwersytetami, wbrew powszechnym opiniom, ma się coraz lepiej. Ze swojej działki mogę np. powiedzieć, że w zakresie elektroniki / odnawialnych źródeł energii polskie politechniki bardzo ochoczo współpracują z firmami produkcyjnymi i projekty zazębiają się z działami R&D różnych firm.

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Dokumosa napisał:

No i uważam, że polskie uczelnie nie potrafią współpracować z przemysłem.

pitolicie Hipolicie, polecam obejrzec chociazby ten filmik.

 

22minutka np.

30min 

No i o szkole 31min i dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam akurat temat współpracy uczelni z firmami od podszewki (trzy duże przedsięwzięcia, wszystkie zakończone wielomilionowymi stratami po stronie przedsiębiorcy z powodu albo źle określonych właściwości rozwiązania albo niemożliwości wdrożenia produkcji). Wszystko jest pięknie do póki mogą się profesorowie lansować i dostają granty z NCBiR albo UE. Jak trzeba wziąć za coś odpowiedzialność to się chowają. Do tego dochodzą wręcz sztandarowe przykłady współpracy środowiska naukowe - biznes: grafen i niebieski laser.

Nie chcę nikogo przekonywać tylko wyrażam swoje zdanie na ten temat.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znasz wszystko najlepiej - OK, nie drążę dalej tematu uczelni :icon_wink:

 

Wracając do Rometa - i tak uważam że fajna kolekcja. Prototypy zostawiamy na późniejsze dywagacje, bo na razie w katalogu ich nie ma, a tym bardziej testów brak.

Natomiast cała seria Mustang Evo (zwłaszcza Evo 3 z SLX 1x12 kosztujący 5500zł) to obecnie najtańsze, gotowe do jazdy rowery maraton/XC na ramach węglowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Janisław napisał:

Czyli znasz wszystko najlepiej - OK, nie drążę dalej tematu uczelni :icon_wink:

Masz rację, za bardzo się uniosłem. Mam po prostu swoje przekonania. Nie wierzę, że coś takiego może się udać (chociaż trzymam kciuki, że w końcu te nowe technologie opracowywane na naszych uczelniach trafią pod strzechy w polskich a nie azjatyckich produktach). Nie chcę nikogo przekonywać i szanuje każde stanowisko. 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...