Skocz do zawartości

[Adapter i Koła] Czy do tej ramy można zainstlować adapter do chamulcy tarczowych i czy mósze zmieniać koła by zainstalować tarcze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam rower Indiana x-Pulser 1.6 i chciałbym zainstalować w nim hamulce tarczowe i nie wiem czy adapter będzie pasował, i czy jest potrzeba zmiany kół

do instalacji tarcz. Zdjęcia roweru (wiem ,z internetu) i prosił bym was o pomoc  (w miarę możliwości prosił bym o link do adaptera i w razie potrzeby zmiany do kół)

__40A1788_Max.thumb.jpg.9f864f5c11ef93705be194dc879f4080.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Nie,Nie,Nie ma sensu ;-)

Kupić nowy rower z hamulcami tarczowymi. Obecna konstrukcja to bardzo słaby sprzęt, w którego nie opłaca się inwestować.

Jak już na upartego chcesz mieć efekt wow- kup hydrauliczne hamulce szczękowe HS33. Choć montowanie magury do tak słabego roweru to przerost formy nad treścią. 

Odnośnik do odpowiedzi

inb4 temat zamknięty 

Cześć, 

moja opinia- nie warto, nie opłaca się, szkoda zachodu, kup dobre klocki hamulcowe, ewentualnie zmień pancerze na lepsze, linki na lepsze, na końcu możesz zmienić hamulce
1. tak prawdopodobnie możesz założyć uniwersalny adapter, ale on jest do tylnego koła,, na przód musisz amortyzator z mocowaniem do tarczowych- chyba że znajdziesz adapter= istnieją takie.

2.Tak musisz zmienić piasty, nie opłaca się pewnie przeplatać kół, chyba że na druciarza jakiś adapter sam zrobisz.

3. Jeśli bardzo bardzo  bardzo chcesz to kup tanią obręcz na przód z mocowaniem na tarcze, adapter lub  używany amorek - z tego co widzę to Sr xcm v3 będzie upgradem (XD), można takie lub inne Suntour tanio kupić, i do tego tarcza za 15 zł i 1 hamulec shimano hydrauliczny na przód, do 100 zł znajdziesz ( seria altus czy acera)

Edytowane przez Blueforce
Odnośnik do odpowiedzi
Odnośnik do odpowiedzi

V brake powinny cię przerzucać przez koło, jeśli je za mocno zaciśniesz, czemu chcesz zmieniać hamulce? Na deszcz możesz zmienić klocki, a jeśli chodzi o zapychanie hamulców błotem to rzeczywiście nowy rower, ten tutaj tylko udaje mtb.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Mod Team

To jak piszesz świadczy o Tobie i o szacunku do czytających.

Jeżeli masz dysortografie - włącz autokorektę.

Jeżeli jesteś zwykłym nieukiem - włącz autokorektę.

Wróć jak będziesz pisał jak cywilizowany człowiek.

Zamykam nie wnikając w głębię przesłania tego tematu.

• +1 pomógł 3
Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

• Przez Nickname1
      Siemka!
      Oczekuję na szybką odpowiedź od paru dni poszukuję rower za 2000-2500 nie jestem zdecydowany,ponieważ przeszukując forum nie znalazłem odpowiedniego do swoich potrzeb.  Jestem amatorem w tej dziedzinie i oczekuję odpowiedź od expertów ale do rzeczy chciałbym żeby rower miał dobrą przezutkę typu (Deore najlepiej, alivo) hamulce hydrauliczne jestem chlopcem o wzroscie 165 cm i 60 kg rama 17 
      Z góry dziękuję i pozdrawam 
    • Przez Skypax
      Siema
      Ogólnie To chciał bym zacząć jeździć na jakieś hopy w okolicy. Ewentualnie również przejechać się na jakąś górę. Z tej okazji myślałem nad jakims uniwersalnym rowerze którym i poskacze jak i pojeździe po górach.
      Zaglebiajac się w temat znalazłem rower który wydaje mi się ciekawym rozwiązaniem.
      https://www.olx.pl/d/oferta/rower-dh-fr-moongose-double-black-diamond-CID767-IDFEojO.html
      Roweru szukam w okolicy miasta Wadowice żeby fajnie podjechać się dało. 
      Liczę na otwartą dyskusję i opinie doświadczonych

Pozderka
      Propozycję innych rowerów też możecie pisać ;D
    • Przez majster500
      1700zł, niespasował więc sprzedaję. Kraków. Link do ogłoszenia:
      https://www.olx.pl/d/oferta/rower-indiana-x-cross-5-0-CID767-IDKhbdm.html

• Przez Wisienek2
      Witam mam rower z komuni mtb tu link https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-st-530-27-5/_/R-p-311274?mc=8640692&gclid=CjwKCAjwwqaGBhBKEiwAMk-FtC2yTqG4Y8qMps4ylr3F08Y5e4cpJ4G6Oa7Q6_cJd2lrT_tWUw8bmhoCDmQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
      Wiem że muszę zmienić ramę i amortyzator i czy coś jeszcze mam budżet 2000
    • Przez pedros234
      Hejka, mam problem z WYJĄCYM tylnym hamulcem w tegorocznym Marinie Rift Zone 29 1. Nawet przy lekkim hamowaniu, jak tylko wszystko stanie się minimalnie cieplejsze, to hamulec zaczyna wyć tak, że wibracje aż czuć w nogach. Stockowo w tym rowerze były szimanochy MT200. Pojeździłem na nich trochę, więc się wszystko dotarło, a problem pozostał. Więc korzystając z tego co miałem pod ręką, zmieniłem hamulce na MT400 ze starego roweru. I nic. Nadal to samo. Wyje tak, że aż trzęsie rowerem. Oczywiście klocki włożyłem nowe, wszystko jest chirurgicznie czyste, odtłuszczone, idealnie ustawione itp. I pytanie moje jest takie: czy może to być spowodowane tym, że z tyłu w tym rowerze jest szybkozamykacz zamiast sztywnej osi? Rama sama w sobie jest kompatybilna ze sztywnym boostem, ale że tania piasta shimano która jest w tym rowerze już takich cudów nie zapewnia, to w ramie jest wkręcony taki śmieszny adapter który pozwala na użycie szybkozamykacza. Jak myślicie, czy wymiana piasty na coś lepszego, ze sztywną osią mogłaby rozwiązać ten problem? Z góry dzięki za pomoc!
  • Dodaj nową pozycję...