Skocz do zawartości

[przełaj] frameset do około 2tys.


abdesign

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu mówię bez bicia się przyznając składanie roweru typu cyclocross/gravel to będzie dla mnie nowość.

Poszukuję w zasadzie samego framesetu, osprzęt (mariaż 6800-tki z klamkami rs505) mam skąd przełożyć, koła a jak to koła i tak bym kupował bo fabryczne nawet w rowerach z tzw. średniej pułki to... no nikt ich nie chce :). Chyba że jest jakiś godny plecenia CX np. na jakiejś tiagrze który warto upgreadować, a może jakaś normalna szosowa ramka udźwignie przełajkę?

Potrzebuję zatem ramki pod takie założenia:

- z rowerem to ów użytkownik (córka) ważyć nigdy pewnie nie będzie >60kg. Więc spokojnie celuję w "wydmuszkę"

nie spodziewam się w tej cenie full karbonu (Chiny?) ale zakładam że widelec plus rama zamknie się poniżej 2kg.

- opony - przepisowe 33c, nie muszą wejść szersze, ale błoto przy 33c też musi mieć swoje przewidziane miejsce.

- mocowanie hebli może być zarówno PM jak i FM (mam na razie same klamkomanetki więc zaciski kupie pod ramę)

- rozmiarówka... cóż musi być tzw. 48-ka bo córka ma 160 - to istotne bo ramę "pode mnie" 56 to jak to mówią "każdy głupi znajdzie"

Pierwsze i na razie w zasadzie jedyne co znalazłem w tej cenie 2tys to accent cx one pro disc - tyle że to trochę ciężka rama.

 

podpowiadajcie jeśli łaska przyjaciele.

pozdrawiam Artur

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet ? Jak 2 tysiaki to może być problem.

Może złamię regulamin ( chociaż nie wime czy to jest w nim ) ale wejdz na FB i masz grupę :największa giełda rowerowa.

Tam dużo ostatnim czasem sprzedawali rowerów xs czy to przełajów czy graveli.

Aktualnie ktos pcha Accent CX One, rozmiar XS  za 2999 kilka innych rowerów też jest w niższym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia budżetu to sprawa bardziej skomplikowana niż jego wysokość. Mogę wyjąć z kieszeni ~2tys na frameset bo graty mam... albo uczynić sprawę oficjalną i wysłuchać kolejny raz, że mam nierówno pod sufitem... (i tak wysłucham tylko post faktum) średnia ilość rowerów na członka mojej rodziny przekracza "nieco" normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...