Skocz do zawartości

[Dzwignie hamulca] na jeden palec


Gremlin008

Rekomendowane odpowiedzi

W rowerze mam hamulce sram level T. Nie mam jakiś zarzutów do ich hamowania ponieważ póki co są dla mnie wystarczające. Jednak czułbym się bezpieczniej i wygodniej gdybym miał dźwignie hamulca na jeden palec. Szukam więc jakiś sensownych i w rozsądnej cenie. Jedyne czym zalewa mnie google to klamki magury mt5 6 itd. Jednak średnio mi się widzi kupować zestaw dźwigni za ponad 300 zł bo już większym sensem była by chyba cała wymiana hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
8 godzin temu, Gremlin008 napisał:

Jednak średnio mi się widzi kupować zestaw dźwigni za ponad 300 zł bo już większym sensem była by chyba cała wymiana hamulców.

W tym przypadku bardziej opłacalny zakup to Magura MT Trial Sport. 

Nie każdemu jednak pasuje ergonomia klamek Magury, wiec warto się przymierzyć przed zakupem.

Sram nie ma wymiennych kamer na jednopalcowe. Kiedyś do hamulców Avid można było założyć klamki Straitline, ale już się w to nie bawią.

Próbowałeś przesunąć hamulce bardziej w stronę mostka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Blueforce napisał:

Dlaczego nie możesz obsługiwać tych klamek 1. palcem?

Jest to dość niewygodne, ponieważ rozstaw rąk jest wtedy na tyle szeroki, że nie czuję się do końca bezpiecznie. Jednak myślałem własnie nad tym co pisze durnykot

 

43 minuty temu, durnykot napisał:

Próbowałeś przesunąć hamulce bardziej w stronę mostka?

Rano o tym pomyślałem i przy najbliższej okazji będe testował.

Jednak jeżeli nie zda to testu, to mówicie drodzy Państwo, że jednak wymiana całych hamulców to jedyna droga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zwlokę, ale najczęściej gdy przypomniałem sobie o odpisaniu to nie miałem na to czasu a później o tym zapominałem.

Nie wiem po co niby miałbym skracać kierownice, jeżeli bym to zrobił bez przesunięcia klamek do środka kierownicy to wtedy w ogóle nie miał bym za co łapać i pozostała by jazda bez trzymanki. Natomiast samo przesunięcie klamek bliżej środka kierownicy jest wystarczające i nie wiem co by pomogło skrócenie kierownicy ponieważ nie jest ona za długa. Więc jak mówię przesunięcie klamek bliżej środka pomogło, chociaż teraz gdy to pisze nie wiem czy ich nawet o jakieś 2 mm za bardzo do środka nie przesunąłem.

Pozostaje jeszcze tylko regulacja odsunięcia dźwigni od kierownicy bo na tą chwilę podczas mocniejszego hamowania, klamka dociska pozostałe palce do kierownicy a tak być nie powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...