Skocz do zawartości
wkg

[TSS na nartach i basenie] ile założyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

wkg

Hej !

Jeżdżę na nartach i chciałbym mniej więcej wyestymować ile TSS-ów można "wypalić" podczas dnia aktywnej jazdy na nartach zjazdowych ? Pewnie można by to jakoś zliczyć z pulsu ale ta jazda to cykl krótkich, intensywnych okresów sporego wysiłku (mocny oddech, palenie w udach) i potem dłuższych przerw (kolejka do wyciągu, czas na wyciągu) ...  Tak na "chłopski rozum" wyszłoby ze 100 TSS dziennie ale faktem jest, że np. w pierwszych dniach sezonu po nartach czasem nie mam siły ściągnąć spodni i zdarza się zasypiać tak jak stoję tylko leżąc :D

To samo pytanie dotyczyłoby basenu. Technicznie jestem średnim pływakiem, dystanse jakie robię to 1000-4000 m w tempie okł. 2000 m/h Liczę 50 TSS/h - to chyba nie jest duży błąd ? Nie mam niestety pulsometru działającego w wodzie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
arek_wro

Ja bym się tym nie przejmował. Zimą raczej ciężko się przetrenować i to jeszcze przy pomocy innych dyscyplin. Do tego różne dyscypliny angażują różne mięśnie, więc TSS TSSowi nie równy. Długookresowo jak spojrzysz na wykres Fitness i Fatigue, to te treningi nie będą miały praktycznie żadnego znaczenia. 

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg

Czyli wpisywać 0 ? 

Trochę kicha, bo zwykle spędzam na nartach 4 tygodnie w roku :/ A to spore przerwy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mess
W dniu 18.11.2019 o 13:51, arek_wro napisał:

Ja bym się tym nie przejmował. 

:thumbsup::thumbsup:

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg

To mnie uspokoiliście. 

W sumie basen wyjdzie z 20% TSS, myslalem o plucach i sercu ale poslucham madrzejszych :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta