Skocz do zawartości

[TSS na nartach i basenie] ile założyć ?


wkg

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

Jeżdżę na nartach i chciałbym mniej więcej wyestymować ile TSS-ów można "wypalić" podczas dnia aktywnej jazdy na nartach zjazdowych ? Pewnie można by to jakoś zliczyć z pulsu ale ta jazda to cykl krótkich, intensywnych okresów sporego wysiłku (mocny oddech, palenie w udach) i potem dłuższych przerw (kolejka do wyciągu, czas na wyciągu) ...  Tak na "chłopski rozum" wyszłoby ze 100 TSS dziennie ale faktem jest, że np. w pierwszych dniach sezonu po nartach czasem nie mam siły ściągnąć spodni i zdarza się zasypiać tak jak stoję tylko leżąc :D

To samo pytanie dotyczyłoby basenu. Technicznie jestem średnim pływakiem, dystanse jakie robię to 1000-4000 m w tempie okł. 2000 m/h Liczę 50 TSS/h - to chyba nie jest duży błąd ? Nie mam niestety pulsometru działającego w wodzie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tym nie przejmował. Zimą raczej ciężko się przetrenować i to jeszcze przy pomocy innych dyscyplin. Do tego różne dyscypliny angażują różne mięśnie, więc TSS TSSowi nie równy. Długookresowo jak spojrzysz na wykres Fitness i Fatigue, to te treningi nie będą miały praktycznie żadnego znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...