Skocz do zawartości

[klej do gwintów] czy powinienem dać nowy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam głupie pytanie. Do roweru będę montował hamulce Deore M6000. Na chwilę przykręciłem adapter tarczy hamulcowej 180mm PM/PM. Chciałem przymierzyć czy pasuje :DPo chwili zorientowałem się że powinienem też był założyć zacisk hamulca i dopiero skręcić :D, więc wykręciłem adapter. Hamulce planuję zakładać w sobotę albo w niedzielę. W związku z zaistniałą sytuacją zastanawiam się czy nie popsułem kleju do gwintów nałożonego na śruby adaptera. Czy muszę teraz wymienić klej czy też takie wkręcenie na chwilę nie spowoduje stwardnienia kleju na wykręconych już śrubach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
11 godzin temu, eustachy2 napisał:

Czy muszę teraz wymienić klej czy też takie wkręcenie na chwilę nie spowoduje stwardnienia kleju na wykręconych już śrubach?

Oczywiście, że klej zwiąże.

Ale zwróć uwagę, że np. na śrubach do tarcz hamulcowych jest zazwyczaj nałożony klej fabrycznie i jest związany.

Jak będziesz kręcił śrubę to poczujesz delikatny opór. To powinno wystarczyć.

A w trakcie użytkowania nie zaszkodzi sprawdzić czy śruby trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, michuuu napisał:

Oczywiście, że klej zwiąże.

Ale zwróć uwagę, że np. na śrubach do tarcz hamulcowych jest zazwyczaj nałożony klej fabrycznie i jest związany.

Jak będziesz kręcił śrubę to poczujesz delikatny opór. To powinno wystarczyć.

A w trakcie użytkowania nie zaszkodzi sprawdzić czy śruby trzymają.

Jeśli jest to anareobowy to oczywiście nie zwiąże.;)

A to co jest fabrycznie na śrubach, to nie ma z nimi /anaerobami/ nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...