Skocz do zawartości

[wybor roweru] Ktory z tych rowerow?


wprost1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jako ze listopad i sa przeceny,szukam nowego roweru po tym jak sprzedalem swojego Spec enduro evo...teraz szukam cos bardziej...rodzinnego, cos czym spokojnie pojezdze po miescie, zalicze jakies single tracki a z czasem doczepie bagaznik i fotelik dla dziecka:)

Po przegladbieciu filmikow na Youtube itp zrobilem liste 5 rowerow ktorymi bylbym zainteresowany

-Romet Rambler 27.5 4 2018 za 1900

- Kross Hexagon 7 za 1900

- Kross Level 3 za 1950

- Rockrider 560 za 2400

- Giant talon 3 za 1800

Patrzac na przerzutki najlepsze wychodza w Romecie.

Chcialbym poznac wasza opinie, ktory z nich bylby najlepszy na miejaka i podmiejska jazde, plus singletracki? wiem ze nie sa.to rowery na mega wyczynowa jazde, raczej singletracki w formie rekraacyjnej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio chcesz się przesiąść na Rometa/Krossa/Rockridera ze Speca? Przecież to co najmniej śmieszne. Miałeś rower marki premium, z fajną geometrią, przemyślany, a bierzesz coś co "jedzie i ma lepszą przerzutkę"? 

Jak już ma to być jakiś podstawowy rower to postawiłbym na Unibike Fusion - na pewno wypadnie dużo lepiej jak wymienione, nie licząc oczywiście Gianta. Taki rower aż przyjemnie przyjąć na serwis po paru latach. Z tym że z Unibike jest ten problem że kończy się już w sezonie ;) Także poczekałbym do wiosny, wtedy też można coś ugrać od ceny katalogowej. 

Nie chciałbym być jakąś alfą i omegą, polskiego Youtube nie przeglądam ale zarówno w opinii mojej, kolegów z serwisu czy zaprzyjaźnionych serwisantów Rockrider/Romet to najniższa półka, Kross nieco lepszy ale ciągle za Unibike i droższymi markami. One też nie są idealne ale jeździ się na nich dużo lepiej. 

2 tysiące to mało za taki rower, ale jeśli kupiłbyś Fusiona (raczej w wersji 29) i zmienił mu widelec na choćby Raidona (ten który jest założony warto sprzedać już na starcie, jest z blokadą z manetki wiec można wziąć niezłe pieniądze jak za prosty "uginacz") to powstanie fajny, podstawowy ale bez słabych punktów rower. Korba ze sztywną osią, nienajtańsze hamulce, wystarczający napęd i przyzwoity widelec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.wiem ze spec to byla marka premium ale nie praktyczny na to jak teraz rower uzywam:) Nie potrsebuje takiego roweru jak juz nie chodze na dh, tylko normalna luzna jazda:) Wiec wole by ktos korzystal z tego do cxego zostal stworzony...czyli rozumiem Twoja opinia to z tych co dalem Giant talon 3 badz Unibike Fusion? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś podstawowy powietrzny, Suntour Raidon/RockShox Recon, ten pierwsze poniżej 7 stówek, ten drugi poniżej 9, który pracuje lepiej nie wiem, na Raidonie nie miałem okazji jeździć, z Recona Gold RL w jakimś rowerze testowym byłem zadowolony. 

Może @ACTIVIA sprzeda Ci coś w dobrej cenie, ale trzeba wybrać rower żeby wiedzieć jakie koło - nie wspominałeś w którym kierunku idziesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za 699 jest Raidon, za niecałe 900 Recon (piwnicarowerowa). Przy różnicy 150zł wziąłbym Recona. O ile w ogóle możesz tyle wydać, wiem że wydaje się to dziwne że mówimy o widelcu za połowę wartości roweru, ale cóż, różnica w jeździe po jego wymianie jest spora. Lepsza przerzutka czy coś innego takiego komfortu nie zapewni. Pamiętam jak lata temu do Gianta Yukona założyłem RS Torę, w porównaniu do jakiegoś SR XCR różnica była ogromna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...