Skocz do zawartości
Pulse

[napęd] zmiana z 3x9 na 2x10

Rekomendowane odpowiedzi

Pulse

Mam do przeprowadzenia pewien projekt. 

Rower Scott Aspect do którego użytkownik ma duży stentyment i chce dać mu drugie życie poprzez wrzucenie nowego napędu.
Zmiana tylko i wyłącznie na 2x10

Napęd ma być zmieniony na:

- Korba FC-M6000 36/26
- suport BB52
- Łańcuch KMC X10-73
- Kaseta HG50 11-36
- manetki XT SL-M780
- przerzutka tył XT M786 SGS
- przerzutka przód XT FD-M785
- linki i pancerze MTB Optislik

Całość ma poprostu dobrze chodzić na co dzień i być uniwersalna.  Seria 78X od XT w mojej opinii to bardzo udane modele, sam do dzisiaj na tym jeżdzę i bardzo sobie chwalę.
Mam jednak mały zgryz...

1. FD-M785 przerzutka przód katalogowo obsługuje blat 38-44T, czy myślicie, że będzie dobrze chodzić w tym zestawieniu? Jest tu blat 36T czyli 2 zęby mniej niż wynika ze specyfikacji tej przerzutki.
Czy bezpieczniej dać FD-M6025 Deore która ma w specyfikacji blat 34-38T?
2. Co sądzicie o tym zestawieniu?

Edytowane przez Pulse

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
JWO

ad 1. Jak nie zamierzasz zmieniać blatu na większy, to nie ma sensu (chyba ze cena) brać M787. Jedna uwaga, jedna jest Top Swing, a druga Down Swing. Z drugiej strony dwa zęby z przodu to niewielka różnica, wiec powinno dać się wyregulować, W obecnym rowerze mam przerzutkę niepasujaca do korby i działa. Fakt że jej nie używam, tylko sprawdzam po smarowaniu łańcucha ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woojj

Ja bym brał przerzutkę z serii 8000- w razie widzimisie daje radę z kasetami +42. Kto wie co komu odbije.....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Weź przerzutkę dedykowaną do korby ze stopniowaniem co 10T. Czyli seria M6/7/8000. 

BTW: uważam, że XT 78x już tandetą zalatuje. Dla przykładu RD-M781 potrafią złapać monstrualne luzy na głównym pivocie po 1kkm.

Optislick to tylko linki. W zestawie są standardowe pancerze SP41. Lepiej kupić oddzielnie linki i pancerze bo wyjdzie kilka x taniej.

Edytowane przez Dokumosa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg
1 godzinę temu, Dokumosa napisał:

BTW: uważam, że XT 78x już tandetą zalatuje. Dla przykładu RD-M781 potrafią złapać monstrualne luzy na głównym pivocie po 1kkm.

Trudno uogólniać ale u mnie po prawie 15 tkm chodzi jak nowa :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Może nasz M786 które trzyma się lepiej że względu na sprzęgło (na sprzęgle ;))?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pulse
4 godziny temu, JWO napisał:

Jedna uwaga, jedna jest Top Swing, a druga Down Swing.

obydwie Top Swing

Deore https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/deore-m6000/FD-M6025-L.html

XT https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/deorext-m780/FD-M785.html

3 godziny temu, Dokumosa napisał:

Optislick to tylko linki. W zestawie są standardowe pancerze SP41. Lepiej kupić oddzielnie linki i pancerze bo wyjdzie kilka x taniej.

Nie koniecznie, dwie linki optislick to koszt 36-40zł do tego 3.3m pancerza SP41 co daje jakies 20zł (przy założeniu zakupu u jednego sprzedawcy i darmowej wysyłki).
Cały set z końcówkami linek i zakończeiami pancerzy to koszt 68zł, więc doliczając końcówki wychodzi z grubsza na to samo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg
48 minut temu, Dokumosa napisał:

Może nasz M786 które trzyma się lepiej że względu na sprzęgło (na sprzęgle ;))?

Nic nie wiem, żebym miał sprzęgło ; )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Ja swoją M781 zajezdzilem momentalnie. Sporo też ich wymieniłem klientom zwykle po symbolicznych względem serii 77x przebiegach. M786 jakoś się trzyma.

Edytowane przez Dokumosa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
shotgun

U mnie ma okolo 4000-5000 km i chodzi jak Szwajcar w Watykanie i zero luzow...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa
15 godzin temu, Pulse napisał:

Nie koniecznie, dwie linki optislick to koszt 36-40zł do tego 3.3m pancerza SP41 co daje jakies 20zł (przy założeniu zakupu u jednego sprzedawcy i darmowej wysyłki).

Cały set z końcówkami linek i zakończeiami pancerzy to koszt 68zł, więc doliczając końcówki wychodzi z grubsza na to samo.

W sumie faktycznie jednostkowe ceny są koszmarne. W zbiorczych linka wychodziła niedawno po niecałe 11 a pancerz po 3zl/m. Jak chcesz komplet taniej to biosternie po 57 set na MTB a po 53 na szosę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta