Skocz do zawartości

[Tarcze] Jakie tarcze do hydraulicznch hamulcow


JWO

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ze nie mialem do tej pory zadnej stycznosci z hamulcami tarczowymi, chcialbym sie poradzic jakie tarcze zakupic.

- hamulce Shimano GRX RX-810 + klamkomanetki

- jazda to w 99% plaski asfalt, w przewazajacej czesci zwalnianie niz ostre hamowanie

- rama karbonowa, sztywne osie

- tarcze 160mm

- dobre, ale niekoniecznie profi ;)

Na jakie cechy zwaracac uwage? Grubosc tarcz, material,...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet? Potrzebujesz na 6 śrub czy center lock? Jeżeli chcesz tanio to bierz shimano RT-66/RT-64 a jak chcesz mieć dodatkowe radiatory żeby się niby dłużej nie przegrzewały to dedykowane tarcze to SM-RT800.

 

Grubość tarczy jest zwykle taka sama lub prawie taka sama i nie ma to większego znaczenia. Materiał to stal albo kanapka stal alu stal w przypadku ice-tech shimano ale to też tylko w droższych żeby lepiej odprowadzać ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to rzeczywiście. Przecież rożne metale mają różny współczynnik rozszerzania i przy naprawdę wysokich temperaturach na DH może to nawet coś tam popsuje? Ja od siebie też mogę polecić RT66. Tanie, oficjalnie pobłogosławione przez shimano pod klocki metaliczne no i jeszcze nie miałem z nimi problemów na zjazdach w mieście i na szlakach MTB pod szczecinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Ponieważ cena tarczy nie jest wysoka, zakupiłem RT86. Rowerem jeżdżę w większości do pracy (40km), mam tam tylko jeden zjazd do tunelu i dwa zjazdy z wiaduktu/mostu. Nigdy mi sie nie zdarzyło tam hamować gwałtownie. Po płaskim nie jadę szybciej niż 35km/h (w większości to 28-29), więc mam nadzieję że te wytrzymają. Teraz jeżdżę na V-brake (z modulacja czy "ABSem") i też jest wystarczająco. Zwycięskie tarcze z testu to 250PLN, przy 80PLN za RT86, wiec zaryzykowałem te tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
47 minut temu, JWO napisał:

Mieszkam w Szanghaju i tu mam rower

O Panie, a gdzie tam sie da jezdzic ? ;-) chyba pod Szanghajem, a to juz sie robi wyprawa na caly dzien :P

niemniej bylem tam przez 2tyg i miasto robi wrazenie. ;-) Czlowiekowi sie np wydaje ze centrum Waw i tych kilka na krzyz biurowców to niewiadomo jakie konstrukcje ...a taki Pudong rozgniata to w pył :P 

I najśmieszniejsza sprawa, byłem tam w sprawach firmowych, nie znalem osobiście nikogo. Pierwszego dnia wpadam na umówione spotkanie, do firmy która dla nas coś tam robiła. Prowadza mnie do salki, żebym się rozpakował...wchodzę a tam POlak ;-) który z kolei przeprowadził sie do TaiPei i często bywał w Szanghaju. 

mieszkalem w tym hotelu z kulkami -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Pudong#/media/Plik:2012_Pudong.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JWO napisał:

Ufać znaczy kontrolować, kolega czekista znaczy się? ;P

https://item.taobao.com/item.htm?spm=a1z09.2.0.0.16ad2e8drHcvfe&id=598292633950&_u=pv9l2m9043b

155RMB = 85PLN

Panie ja Ci wkleję link do TV 110" z QLED za 4000 zł ( 1050 usd ), bo mieszkam w USA. Rozmawiajmy o realiach chociaż EU jeśli już nie PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co go obchodzi EU czy USA jak bywa tu z raz w roku na swieta i jezdzi wtedy na sankach, a nie na rowerze.

Gosc napisal ile zaplacil i gdzie kupil, chyba tylko jeden błąd zrobil że ujawnił cene duzo nizsza niz w PL i nie pofal od razu ze mieszka w Chinach i jakies robicie mu akcje.  Mieszka gdzie mieszka. Kupuje i płaci, nie kradnie ...i jakies macie wyrzuty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dyskusję na temat mojego miejsca zamieszkania możemy sobie odpuścić. Nie widzę powodu do oznajmiania tego wielkimi literami, ponieważ to już drugi raz na tym forum, ktoś mam z tym problem. Chociaż nie wiem dlaczego??? Mieszkam tu gdzie mieszkam z własnego wyboru. Dzięki temu części rowerowe mam taniej o 25%, niż na AliExpress, z czego sie cieszę. Dla równowagi psychicznej niektórych forumowiczów, mogę powiedzieć że korbę GRX 42T przytargałem właśnie z Polski, ponieważ tutaj nie ma dostępnej 175mm (można zamówić ale trzeba czekać kilka miesięcy). Podobnie z tylną przerzutką, szybko mogłem kupić tylko elektryczną.

Wracając do tematu. Czy tarcza kosztowała 85PLN, czy 120PLN to nie ma znaczenia i tak jest dużo tańsza, niż te topowe z testu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...