Skocz do zawartości

[trasa szosowa] Łódż


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Od czasu do czasu jeżdże ze stacji Łódź Widzew do Piotrkowa Trybunalskiego i z powrotwotem ok 110 km. Przez Zamość, Goćiumowice. itd. Piękna trasa.  Mocno pokrecona za Biskupią Wolą.

Google wprowadzaja w bład ( raz zwydłużyła mi sie przez  to trasa to  o 1,5 H, i musiałem jechać 716, coś okropnego, można być rozjechanym przez samochody. Ledwie zdążyłem na pociąg powrotny,

Zainteresowanych poprowadzę. 

większość drogi po asfalcie, 1 samochód na godzine, albo "scieżką" rowerowa. Czyli bezpiecznie.  Wiejskie krajobrazy,  troche przez las. To co lubie.

Ostatnio jechalem tą trasą w upale, teren odkryty, mało sklepów po drodze, wiec trzeba mieć sporo wody ze  sobą, ale nie padłem, choć jak mi przygrzało w czache 34 stopnie to sie zaniepokoiłem (miały być chmury w  ten dzień) .  5 litrów wody starczyło  na cały dzień,  no  bo jeszcze 2 * 25  km, dom <=> pociąg

Edytowane przez Mtalamu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobra!

zaczynamy do Kurowic. Na zdjeciu Parafia Kurowice | za kościołem widzisz drogę, na nia musisz wjechac i cały czas prosto na południe do Zamoscia. Nie widac tablic ze  to Zamość.

Jak pierwszy raz tamtędy jechalem dzwoni żona  a potem tesciowa, gdzie jesteś? W Zamościu. Jadę dalej na południe. Cha, cha,cha cha cha. Skreciłem w prawo aby zrobic zdjęcie tabliczki na remizie strażackiej. Wysłałem.  Znowu telefon. Żona ma duże poczucie homoru, ale matrwi się o mnie - Wracaj pociągiem!!!!! A testament spisałeś?! Tesciowa- Ojej, czy przeżyję. 

W Zamościu na skrzyżowaniu zobaczysz po prawej kapliczkę. Piękna; ja w ogóle lubię kapliczki, kościoły. Jedziesz prosto pomimo że asfalt po prawej jest lepszy. ( po praej jest w/w remiza)

Asfalt zaprowadzi Cie do Czarnocina,  w okolicach Czarnocina wybieram chodnik, bo chcę żyć. Cały czas prosto, prosto, prosto, , skrzyżowanie z duża drogą - prosto. Za nim Biskupia Wola- prosto, w dół.

 tutaj Google kłamią, bo pokazują że  w lewo i za kapliczką  w prawo. NB w lewo jest spora figura Chrystusa Króla, ale chodzi o inną dalej i sporo mniejszą,  w polu.

TYMCZASEEM JEDZIESZ PROSTO NA DROGĘ SZUTROWĄ, POTEM POLNĄ PRZEZ LAS, W LEWO PRZEZ POLE, OK 1 KM, TAM JEST KAPLICZKA W POLU I W PRAWO DO GOŚCIUMOWIC

 

Na razie tyle, reszta pózniej. Im dalej tym piękniej. Ale droga coraz bardziej kręta

 

 

 

Edytowane przez Mtalamu
gł ortografia
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Biskupia Wola cały czas prosto 4,5 km ( ewentulanie za lasem w prawo do kapliczki w polu ok 1 km i piwersza w lewo )
 dojeżdzasz do ul Sportowej w Goścumowicach II  -1,0 km
W prawo i 2,2 km

w lewo w  Poprzeczną 400 m

Rybacka jesteś już w Gajkowicach w lewo ul Łódzka 300 m

Przez tory w Moszczenicy ul.Dworcowa 110 m

 w prawo Spacerowa 900 m

w prawo Kosowska 500 m ( jedyny sklep spożywczy po drodze, jeśli jest powyżej 30 stocni kupujemy 3 litry wody)

w lewo Cegielniana 1,3 km

w prawo  wdłuż lasu, pod koniec drogi cudowna kapliczka z ławeczą, 290 m ( jak było 34 stopnie to pobyłem tam chwilę, mokry jakbym wyszedł z basenu)

w lewo  przed las, dobra droga leśna 1,5 km

kontynuujesz ul. Radosną 450 m która przechodzi w Południowa 2,2 km, potem Michałowska
 Już jesteś w Piotrkowie Trybunalskim

Punkty kluczowe.

Kurowice - podniszczony asfalt  za kościolem => Zamość=> Biskupia Wola (PROSTO!) do Gościumowic II  => ul.Michałowska z wiaduktem nad głową ( S8).

 

Jeżdziłem , w obie strony , w tym samym dniu , zawsze  w sobotę. w jedna stronę minęly mnie ze 3 samochody (poza Czarnocienm, gdze jest wiekszy rucj, ale tam jest pusty chodnik/ sciężka rowerowa, czyli się nie liczy);  w drugą podobnie. I to jest to!  A widoki wiejskie fajne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPRAWKI!!!

-------------------

 

 Biskupia Wola cały czas prosto 4,5 km ( ewentulanie za lasem w prawo, polną drogą do kapliczki w polu ok 1 km i pierwsza w lewo )
 dojeżdzasz do ul Sportowej w Goścumowicach II  -1,0 km
W prawo i 2,2 km

 

w LEWO  400 m, w drogę która przechodzi za zakrętem w prawo w Rybacką Jjesteś już w Gajkowicach w PRAWO ul Łódzka 300 m

Przez tory w Moszczenicy ul.Dworcową 110 m

 w prawo Spacerowa 900 m

w  LEWO w  Kosowska 500 m ( jedyny sklep spożywczy po drodze, jeśli jest powyżej 30 stopni kupujemy 3 litry wody)

PROSTO ul Cegielnianą 1,3 km

w prawo  wdłuż lasu, pod koniec drogi piękna kapliczka z ławeczą, 290 m ( jak było 34 stopnie , zatrzymalem się  tam chwilę, mokry jakbym wyszedł z basenu)

w lewo  przed las, dobra droga leśna 1,5 km

kontynuujesz ul. Radosną 450 m która przechodzi w Południowa 2,2 km, potem Michałowska
 Już jesteś w Piotrkowie Trybunalskim

 

===================================

Punkty kluczowe.

Kurowice - podniszczony asfalt  za kościolem => Zamość=> Biskupia Wola (PROSTO!) do Gościumowic II  => ul.Michałowska z wiaduktem nad głową ( S8).

 

NB droga z Łodzi Widzew do Kurowic to bez 1km śxieżka rowerowa

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 Łódź Widzew do Piotrkowa Trybunalskiego i z powrotem

Wczoraj przejachałem tą trasę, tym razem wyszło 102 km. Więcej samochodów na trasie ale więcej otwartych sklepów. Było chłodno, więc 3 l wody wystarczyło. 

Na niektrórchy odcinkach nowy asfalt. 

aaa jeszcze jedna uwaga; końcowka Cegielnianej ,przed lasem, czarny szlak, nieprzejezdna - duzo wody, lepiej na odcinku las , Cegilenia Moszczennicka, Kosowska wybrać ulice Hodowlaną. Ni odwedzic kapliczkę przy  Cegilenii Moszczennickiej, jest tan ławeczka

Edytowane przez Mtalamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zanowu mnie przywiało do Łodzi. Ile tu tras ze znikomym ruchem samochodowym!

Wyszystkie ciekawe, bo po raz pierwszy, a niektóre wręcz malowinicze. Jadę bez planu, nie korzystam z googli , trochę pobładzę , a jest gdzie 🙂 , regularnie  po kilku zakretach mylę kierunki, wiec zawsze wychodzi więcej i ładuję się w takie miejsca, których bym na pewno nie zaplanowal  i muszę przycisąć aby zdązyć na kolację. Co tylko powieksza radochę.

Jednym słowem szybko się nie znudzi!

Edytowane przez Mtalamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...