Skocz do zawartości

[korba na kwadrat] nie pasuje ściągacz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem wysyłkowo ściągacz do korb na  kwadrat marki Cyclus. Okazało ,że nie da się go wkręcić do żadne mojej korby, ta część gwintowana ściągacza jest tak jakby za szeroka, a otwór w korbie za wąski.  Korby na których próbowałem to korby z lat 90' shimano STX RC FC-MC33, oraz LX FC-M563,. Spotkał się ktoś z czymś takim? Czy standard do ściągana korb na kwadrat jest ten sam  co w latach 90? A może sprzedawca pomylił się i przesłał mi jakąś szerszą wersję, do ściągania uszkodzonych i na nowo gwintowanych korb?  Narzędzie jest ponoć czeskiej produkcji, i z wyglądu jest precyzyjnie wykonane.

 

DSC_0054[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard jest ten sam co kiedyś. Jeśli czyjaś wina to ściągacza.  ( jeśli korby ok ) A gniazd korby nie masz obrobionych, tam gdzie gwint się zaczyna ? 

/edit

Nowe sciagacze wchodza nieco ciasniej niz te używane już trochę. Oczyść gwint w korbie, możesz dac minimalnie smaru na początek gwintu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 21:16, SoloTM napisał:

Chyba faktycznie są 2 rodzaje 22 i 24 mm ( oba x 1mm )

 

 

W dniu 1.11.2019 o 23:15, eloo napisał:

Dokładnie tak. Są 2 rodzaje, a producent nie nanosi oznaczeń który jest który, i łatwo je pomylić. Sprzedawca błyskawicznie zareagował i mam już właściwe narzędzie. Pasuje jak ulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...