Skocz do zawartości

[Rower MTB ok 2000pln] 2 modele wstępnie wybrane


mikmac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, i od razu tak wiem, było mnóstwo takich zapytań, i mimo przejrzenia sporej liczny wątków, dalej nie wiem.

Potrzebuje kupić 2 rowery - dla żony i dla siebie. Wymiary mamy M: 182cm, przekrok 86, waga 90, K: 178cm, przekrok 87cm, waga 67. Wiek oboje ok 40tki, jeżeli ma to jakieś znaczenie.
Obojgu dobrze leży decathlonowa rama L (to chyba 19").
Mieszkamy w Zakręcie obok Wawy, de facto w lesie i tam chcemy jeździć. Ów lasu mamy go mnóstwo, bo w jednym kierunku ok 10km non stop lasu, w drugą stronę ok 20 km w kierunku Emowa i Mieni.
Ścieżek rowerowych za bardzo nie mamy. Jeden z rowerów będzie miał fotelik dla dziecka, a drugie dziecko będzie obok na motocrossie elektrycznym, więc musimy ostro poginać, bo 5-latek pomyka 30-35km/h. Pod górę też.
W kierunku Konika i Izabeli mamy sporo pagórków w lesie, takie 10-15 metrowe przewyższenia, w górę i w dół,  piach na ścieżkach, nie są zbyt uczęszczane, więc w wielu miejscach leży po 5-10 cm piachu.
Mamy zwykłe rowery miejskie jakieś paciaki i tym się nie da po tym jechać, każdy pagórek musimy wepchać rower na górę.
Wymyśliliśmy sobie rowery MTB - tak, tak niepopularne tutaj dla amatorów :) Dobrze się nam na nich siedzi i podobają nam się. Tyle w sumie o nich wiemy :)
Wstępnie wybrane:
Decathlon 540 ST - 
https://www.decathlon.pl/rower-mtb-st-540-275-id_8500756.html# - 1800, nie chce mieć jakoś promocji
Wheeler Reactor 400 - http://wheeler.pl/pl/reactor/403-reactor-600-29.html - 2200 i ani złotówki mniej, trochę przekracza nasz budżet, ale bardzo nam się podoba i zaletą jest to, że serwis i dystrybutor jest 1km od naszego domu :)
Jest jeszcze taki rower: https://www.goride.pl/meskie-4/romet-mustang-27-5-2018 w fajnej cenie i chyba podobny do Wheelera, ale niestety tylko szary i tylko 21", więc chyba odpada, bo jakiekolwiek inne miejsce jakie znalazłem z ramą 19" i zielonkawy (ładny) to już cena 2400 i to jest dla nas za dużo.

Czy to dobre wybory w tych pieniądzach?
Czy warto dopłacić aż 400 pln (w naszym przypadku 800) do wheelera, dla lepszego i równiejszego osprzętu i chyba lepszego (?) widelca 32mm. Nie mamy pojęcia, czy dla nas nie są to różnice tylko na metce, a w rzeczywistości nawet tego nie zauważymy.


Będziemy wdzięczni za opinię/uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, mikmac napisał:

Obojgu dobrze leży decathlonowa rama L (to chyba 19").

Była przymiarka?

 

Teraz, mikmac napisał:

że serwis i dystrybutor jest 1km od naszego domu

Duża zaleta jeżeli by była jazda próbna i przymiarka. Ewentualny serwis itp.

Teraz, mikmac napisał:

Budżetowy rockrider jakoś mnie osobiście nie przekonuje.

3 minuty temu, mikmac napisał:

Od tej marki zaczynałem więc jakiś sentyment pozostał. Ale generalnie z tych dwóch propozycji bym mocno zastanowił się właśnie nad wheelerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, michuuu napisał:

Była przymiarka?

była w decathlonie, takie bylejakie pojeżdżenie po sklepie kilka minut. Generalnieśmiechu warte, ale XL był dla mnie za duży, a M dla żony wyraźnie za mały i nie wygodny.

 

26 minut temu, michuuu napisał:

Duża zaleta jeżeli by była jazda próbna i przymiarka. Ewentualny serwis itp.

zapewne jutro/pojutrze to ogarniemy.

27 minut temu, michuuu napisał:

Budżetowy rockrider jakoś mnie osobiście nie przekonuje.

no mnie też, ale z drugiej strony rower jest chyba dość kompletny, z dobrą gwarancją (rama no limit?) i przecież decathlon go nie zbudował, tylko złożył, z komponentów jak wszyscy inni, zaprojektował chyba tylko ramę, reszta jest AFAIK kupiona na rynku. A cena jest nam monco pasująca.

29 minut temu, michuuu napisał:

Od tej marki zaczynałem więc jakiś sentyment pozostał. Ale generalnie z tych dwóch propozycji bym mocno zastanowił się właśnie nad wheelerem.

Dzięki za tip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponad budżet ale jeżeli już dopłacać to zamiast wheelera wolałbym ten rower , pozytywnie się wyróżnia za swoją cenę 

https://allegro.pl/oferta/mtb-sensa-livigno-matt-sport-29-2019-xt-rockshox-8520032778

Czy to odczujecie i czy warto dopłacać , moim zdaniem tak , będzie lżejszy o ok 2 kg od konkurencji , koła 29 to też plus , za tą cenę zamontowany w nim osprzęt jest naprawdę wysokiej klasy i to się przełoży na kulturę pracy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polmaj napisał:

Trochę ponad budżet ale jeżeli już dopłacać to zamiast wheelera wolałbym ten rower , pozytywnie się wyróżnia za swoją cenę 

https://allegro.pl/oferta/mtb-sensa-livigno-matt-sport-29-2019-xt-rockshox-8520032778

Czy to odczujecie i czy warto dopłacać , moim zdaniem tak , będzie lżejszy o ok 2 kg od konkurencji , koła 29 to też plus , za tą cenę zamontowany w nim osprzęt jest naprawdę wysokiej klasy i to się przełoży na kulturę pracy 

Dzięki za tipa.
Rower ze specyfikacji i relacji cena/osprzęt i upgradowalność na moje laickie oko wygląda super - a ponadto bardzo mi się podoba na obrazku.
Samo zamówienie przez net też nie stanowi ogromnej przeszkody, w końcu nie od parady 14 dni na zwrot.

Ale mam dwie wątpliwości. Czy ta firma jest coś warta? Możliwe, że się wydurniam, ale słyszę o tym po raz pierwszy, w necie prawie nic nie ma, występuje tylko w jednym sklepie a i na forum prawie się nie przewijał.
Czy istnieje dystrybutor ów marki w Polsce? Bo załatwiać takie sprawy przez sprzedawcę to można czekać miesiącami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo niedawno pojawiła się w Polsce ,z tego co widzę marka jest holenderska , dystrybutor jest tylko jeden , jest nawet grupa użytkowników rowerów Sensa na stravie , rowery wyglądają naprawdę ok jak za swoją cenę , taper i ten osprzęt  , przeglądam reguralnie allegro i przewija się kilka sztuk w różnym segmencie cenowym  w naprawdę dobrej cenie w stosunku do tego co oferują , geometrią też nie odbiegają od konkurencji 

Tu masz dystrybutora 

http://rowerysensa.pl/about-us/

W Polsce to niszowa marka , tak samo jak Superior , Beargamont ale rowery wyglądają w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, woojj napisał:

Nie ma się co zastanawiać. Cena panie ;-)))

Jeżeli to ironia to nie pomogłeś ;), bo jestem całkowitym amatorem w temacie, który poświęcił zdecydowanie za dużo czasu na czytanie zamiast po prostu pojeździć.
Z drugiej strony chciałoby się wydać te 2 koła na rower z sensem, a jak się uda jeszcze z wartością to już w ogóle super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie wtrącaj się jeżeli nie masz nic do powiedzenia.

Tak się składa, że geometria roweru to najważniejszy czynnik wpływający na satysfakcję z jazdy a ta jest wybitnie turystyczna. Osprzęt, malowanie i inne dyrdymały to sprawy drugo i trzeciorzędne. W podobnej cenie jest na przykład najtańszy Gate a to zupełnie inny rower. Od takich rzeczy właśnie powinna się zacząć rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Kosmos w sensie dużo czy mało ?

To krótki rower, dla osób o długich nogach i krótkim tułowiu, bardzo wyprostowana sylwetka ... 

nie, kosmos w cenie bardzo przystępnej, inne marki w podobnych cenach to często mają tourney albo altus.

Co to znaczy krótki?
wheeler na którym siedziałem chwilę temu, wartość B ma podaną 588mm dla 19" i było mi bardzo wygodnie, ta sensa ma 590mm w ten sposó liczone.
To krótko / długo? Źle / dobrze? Wyprostowana sylwetka nie jest przypadkiem bardziej "amatorska" i wygodna? Jeśli tak, to chyba mi pasuje...
http://wheeler.pl/pl/reactor/402-reactor-600-29.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mikmac napisał:

Jeżeli to ironia to nie pomogłeś ;), bo jestem całkowitym amatorem w temacie, który poświęcił zdecydowanie za dużo czasu na czytanie zamiast po prostu pojeździć.
Z drugiej strony chciałoby się wydać te 2 koła na rower z sensem, a jak się uda jeszcze z wartością to już w ogóle super.

Główne pytanie to czy wolisz bardziej pochyloną, sportową sylwetkę czy też bardziej pionową jak w trekkingu czy mieszczuchu. Ten holenderski rower ma krótką poziomą rurę i bardzo wysoką główkę- przy takiej wyprostowanej pozycji będzie podrywać koło na podjazdach. Geometria bardzo podobna do Cube a to bardzo specyficzny rower - dla wyjątkowo długonogich. Przeciętnie zbudowani czują się w mniejszym rozmiarze jak wbici w dziecinny rowerek a w większym jak na wielbłądzie.

Podstawa to się przymierzyć. Ja np dla 10 cali mam rurę 625, inni wola krótsze. Kwestia budowy ciała i preferencji. Mam kolegę który na Cube się świetnie czuje.

To nie kwestia źle/dobrze - ludzie są różni. Wyprostowana sylwetka też obciąża kręgosłup na korzeniach w lesie, daje opór aerodynamiczny ... jest bardzij amatorska ale czy wygodna to trzeba sprawdzić. Bo potem latami będzie się na tym siedzieć a kombinacje z mostkiem, sztyca itd nie zawsze polepszają ...

Edit: Jedno jest pewne: za krótka rama to murowane problemy z kręgosłupem - i to takie solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Główne pytanie to czy wolisz bardziej pochyloną, sportową sylwetkę czy też bardziej pionową jak w trekkingu czy mieszczuchu. Ten holenderski rower ma krótką poziomą rurę i bardzo wysoką główkę- przy takiej wyprostowanej pozycji będzie podrywać koło na podjazdach. Geometria bardzo podobna do Cube a to bardzo specyficzny rower - dla wyjątkowo długonogich. Przeciętnie zbudowani czują się w mniejszym rozmiarze jak wbici w dziecinny rowerek a w większym jak na wielbłądzie.

Podstawa to się przymierzyć. Ja np dla 10 cali mam rurę 625, inni wola krótsze. Kwestia budowy ciała i preferencji. Mam kolegę który na Cube się świetnie czuje.

To nie kwestia źle/dobrze - ludzie są różni. Wyprostowana sylwetka też obciąża kręgosłup na korzeniach w lesie, daje opór aerodynamiczny ... jest bardzij amatorska ale czy wygodna to trzeba sprawdzić. Bo potem latami będzie się na tym siedzieć a kombinacje z mostkiem, sztyca itd nie zawsze polepszają ...

no do tego się nie przymierzę, choćby skały s*ały nie będę leciał do poznańskiego siadać na rower. Mogę co najwyżej oddać w ciągu 14 dni po siadaniu w garażu.
Czy to oznacza, że się nie pchać i nie ryzykować?
O żonę się nie martwie, ma długie nogi do swojej sylwetki, podejrzewam, że ma dłuższe niż mi podała, bo się nie przyłożyła do tego.
Ale czy te 3cm różicy w długości poziomej ramy - bo o tylu cm mówimy, nie da się po prostu uzyskać 1,5cm na sztycy i 1,5cm na mostku zachowując mniej więcej środek ciężkości?

Pamiętam właśnie, że jak usiadłem na XL w decathonie to miałem takie wrażenie leżenia na kierownicy, stery (na pierwszy, laicki rzut oka) były dla mnie za daleko.
Jak patrzę jeszcze na tabele wheeler/sesna to wydają się cholernie zbliżone, długość od osi do osi to różnica 3mm, a było mi na nim dziś bardzo wygodnie, pojeżdziłem na placu przed sklepem - bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Tylko zmiana położenia siodełka "zmieni" kąt rury pionowej - możesz sobie rozwalić kolana. 1,5 cm to dużo - zmienia się charakterystyka pedałowania. Siodełko się ustawia do suportu i nie majstruje się nim żeby zamaskować niewłaściwy rozmiar. Bardziej mostkiem ale wtedy zmienia się charakterystyka prowadzenia roweru - z długim mostkiem będziesz wisiał nad przednim kołem i przelatywał przez kierownicę na zjazdach.  3cm różnicy to dużo - jeden rozmiar - tak jak miedzy rowerem dla kogoś 170 a 180 cm - dla zobrazowania.

Najlepiej znajdź rower o podobnej geo - Cube się nada i się do niego przymierz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Da się. Tylko zmiana położenia siodełka "zmieni" kąt rury pionowej - możesz sobie rozwalić kolana. 1,5 cm to dużo - zmienia się charakterystyka pedałowania. Siodełko się ustawia do suportu i nie majstruje się nim żeby zamaskować niewłaściwy rozmiar. Bardziej mostkiem ale wtedy zmienia się charakterystyka prowadzenia roweru - z długim mostkiem będziesz wisiał nad przednim kołem i przelatywał przez kierownicę na zjazdach.  3cm różnicy to dużo - jeden rozmiar - tak jak miedzy rowerem dla kogoś 170 a 180 cm - dla zobrazowania.

Najlepiej znajdź rower o podobnej geo - Cube się nada i się do niego przymierz. 

Tak jak dopisałem pożniej w powyższym. 
Jako amator próbuje porównać te dwie tabele wheelera i sensy i widzę różnice rzędu 3-4mm maks, czy takie podobieństwo jest wystarczające?
Bo akurat na tym wheelerze siedziałęm dzisiaj, jest wygodnie i wydaje się tak jak powinno być, a mam go blisko domu i mogę łatwo jeszcze coś na nim "potestować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wkg napisał:

Kolego, nie wtrącaj się jeżeli nie masz nic do powiedzenia.

Tak się składa, że geometria roweru to najważniejszy czynnik wpływający na satysfakcję z jazdy a ta jest wybitnie turystyczna. Osprzęt, malowanie i inne dyrdymały to sprawy drugo i trzeciorzędne. W podobnej cenie jest na przykład najtańszy Gate a to zupełnie inny rower. Od takich rzeczy właśnie powinna się zacząć rozmowa.

Najtańszy Gate to trochę inna  półka cenowa , przymiarka to podstawa , dlatego zaproponowałem 14 dni na zwrot ,nie jestem tak oblatany jak ty , ale sportową geometria też nie każdemu służy , ludzie rozciagnieci na rowerze skarżą się później na ból rąk,  rozwinales później swoją wypowiedź więc potrzebna była zachęta  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mikmac napisał:

Jako amator próbuje porównać te dwie tabele wheelera i sensy i widzę różnice rzędu 3-4mm maks, czy takie podobieństwo jest wystarczające?

Moim zdaniem tak, tyle, że ja nie wierzę tym tabelom :/ Czasami są sprzeczne z podstawami geometrii. Zawsze możesz zadzwonić i jak na sklepie mają złożony rower to zmierzą.

Tak upraszczając biorąc pod uwagę fakt, ze katy główki są podobne ja porównuję centymetrem odległość od środka siodełka do kierownicy (np ja przy wzroście 177 mam 680) i biorę pod uwagę wysokość mostka. Dobrze, żeby kąt podsiodłówki nie był mniejszy niż 73,5-74 bo jak jest za mały to wypychasz pedały nogami przed sobą i to taka siłowa jazda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Moim zdaniem tak, tyle, że ja nie wierzę tym tabelom :/ Czasami są sprzeczne z podstawami geometrii. Zawsze możesz zadzwonić i jak na sklepie mają złożony rower to zmierzą.

Tak upraszczając biorąc pod uwagę fakt, ze katy główki są podobne ja porównuję centymetrem odległość od środka siodełka do kierownicy (np ja przy wzroście 177 mam 680) i biorę pod uwagę wysokość mostka. Dobrze, żeby kąt podsiodłówki nie był mniejszy niż 73,5-74 bo jak jest za mały to wypychasz pedały nogami przed sobą i to taka siłowa jazda ...

będą we wtorek 2 u mnie w garażu, to pomierzę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 08:25, polmaj napisał:

Słuszna decyzja , daj znać czy ci podeszły , zobaczymy jak tabelki mają się do rzeczywistości

Chyba podeszły, jako totalny laik ciężko mi ocenić, siedzi mi się identycznie wygodnie jak na decathlonie 540 st czy wheelerze reactor 400. Jeżeli występują centymetrowe różnice to ja ich nie czuję.
Po ustawieniu siodełka wysokości, przesunięcia i pochylenia mam wygodną pozycję do siedzenia na rowerze - tak to na razie potrafię określić.

Pomierzyłem dokładnie te długości - jest co do milimetra jak podają, stack, reach, długość od osi do osi, długość podsiodłowej - co do mm jak w tabeli.
Zmontowany bez pedałów, rama 19" waży 13,55kg, więc chyba całkiem nieźle.

Mega dzięki, bo obojgu rowery nam się bardzo podobają - piwko dla Ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...