Skocz do zawartości

[bagażnik] tylny, low rider na koło 26 cali


Tom3k88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś orientuje się czy w polskiej dystrybucji dostanę gdzieś tylny bagażnik, który tak naprawdę jest tylko wieszakiem na tylne sakwy? Zależy mi na maksymalnym obniżeniu środka ciężkości, większość bagażników jest wysoka, zwłaszcza z kołem 26 cali. Przewozić będę tam jedynie ten plecak, który w zasadzie przyjmuje formę dwóch małych sakw bocznych, więc zaczepy mogłoby być na wysokości obręczy koła. Widziałem coś takiego w kilku zintegrowanych rozwiązaniach, podobnie jak tutaj, ale nigdy jako akcesoryjny bagażnik. Kompletnie nie zależy na przewożeniu czegokolwiek na górze bagażnika, może jej nie być. Może być też montowany jedynie na otwory przy osi i na przykład piwoty v-brake. Jak znajdę jakieś lepsze przykłady to dorzucę do postu. Jeżeli chodzi o cenę to bagażnik ma służyć na dojazdy do pracy, a nie na wyprawy, więc nie chcę wydać więcej niż te 150zł, ale idealnie poniżej 100zł.

Edit:
Na tym treku chyba najlepiej widać o co mniej więcej mi chodzi.

Edytowane przez Tom3k88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko mojego ideału jest Ortlieb Rack 1 QL3/QL3.1 26"/28", ale niestety na łuku nie zadziała blokada sakwy. Tutaj lepiej widać jak to wygląda na rowerze.

Zastanawiam się jeszcze alternatywnie nad czymś takim, na przedni widelec. Problem podwyższonego środka ciężkości nie zostanie rozwiązany, ale przynajmniej wyrówna się balans przód/tył, a i bagaż będzie na widoku. Plecak raczej więcej niż 10kg nie będzie ważył, przeciętnie pewnie z 5-6kg więc nie powinien za bardzo wpłynąć na kierowanie, chociaż tutaj nie mam doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że ten plecaczek nie rozłącza się całkowicie, więc tworzy jedną połączoną sakwę dwustronną. Więc zbyt niskie mocowanie może się nie sprawdzić. No i z racji wiotkości konstrukcji musisz mieć taki bagażnik, aby nie właziło ci to w szprychy.

Myślę że taki byłby niezły. Minimalistyczny ale zachowuje jakąś funkcjonalność bagażową.

 

csm_41000_Fly_Edelstahl_8899d8831e.jpg

Tubus FLY

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak biorę to pod uwagę. Zaczepy są dość głęboko, więc jest spokojnie 10 cm zapasu pomiędzy liną koła a zaczepami. Tzn. szyny montażowe mogą przechodzić poniżej linii koła a i tak nie będzie o nic ocierać. Ten tubus fajny, ale cena zaporowa. Nie potrzebuję aż tak solidnej konstrukcji CroMo, wystarczy coś aluminiowego na lekki bagaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...