Skocz do zawartości

[trekking] Modernizacja Unibike Voyager GTS - czy warto ?


jaruone

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od prawie 5 lat jeżdżę Unibike Voyager GTS z 2015 roku - nic w nim nie zmieniałem (oprócz łańcucha, klocków hamulcowych i pękniętej osłony), więc ma osprzęt jak w poniższym linku.

http://sklep.k2rowery.pl/rower-unibike-voyager-gts-2015-p-1576.html

Lubię ten rower, codziennie dojeżdżam nim do pracy, jak podepnę sakwy to robi za "osiołka" którego można obładować zakupami, a w weekendy jeżdżę sobie po okolicznych lasach.

Ma oczywiście swoje wady - główna z nich to waga (która wpływa na dynamikę jazdy), jednak jego funkcjonalność rekompensuje je.

Po obecnym sezonie wydaje mi się, że będzie wymagał gruntownego serwisu - wymiana zużytej kasety, opon (możliwe, że z obręczami) +  ogólne przeczyszczenie z syfu zalegającego w ciężko dostępnych miejscach i zakonserwowanie.

W związku z tym zrodził się pomysł - czy nie wyłożyć parę PLN więcej i wymienić np. napędu na wyższą klasę, albo widelca ? Może dałoby się nieco odchudzić (tak, wiem przy trekkingu brzmi to lekko śmiesznie :P ) i dać mu drugie życie z dodatkowym "pazurem"  ?

Macie jakieś pomysły i podpowiedzi z własnych doświadczeń ?

Z drugiej strony - czy warto ? Może lepiej wymienić w wysłużonym trekkingu tylko to co trzeba, bez "cudowania", i odłożyć kasę na jakiegoś gravela ?

Może już niedługo będę miał warunki (miejsce) , aby móc trzymać kolejny rower - tak więc wysłużony Unibike zostałby sobie do dojazdów do pracy i "osiołkowania" z zakupami, a  gravel na dynamiczniejsze wypady weekendowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jeździł nim na długie trasy to owszem, można zmienić widelec na lepsze dla większego komfortu czy napęd dla płynności działania. Ale tylko w takim wypadku. 

Dużo lepszym pomysłem jest zakup drugiego roweru z "pazurem" - a czy będzie to góral, czy cross czy wspomniany gravel - to już od Ciebie zależy. Różnica jest spora, nawet przeciętnej klasy 29er czy cross np. Unibike będzie sporo lżejszy i zwrotniejszy od Voyagera. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...