Skocz do zawartości
kierunkowy

[plecak] Camelbak Rim Runner 22 85 oz

Rekomendowane odpowiedzi

kierunkowy

Cześć,
Planuje zakup plecaka Camelbak Rim Runner 22 85 oz.
Czy ktoś może mi powiedzieć czy w takich plecakach po napełnieniu bukłaka jest dużo miejsca? 
Chce plecak z bukłakiem ale chciałbym zmieścić w nim jeszcze np. Lapka '15 plus parę drobiazgów. Pogodzę te dwie rzeczy czy jestem skazany na dokupowanie sakw na rower?
Będę wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dran2

To 22 litrowy plecak, po wsadzeniu bukłaka będzie jeszcze od groma miejsca. Z tym że ten konkretny model nie wygląda jakby laptop wszedł nawet na pusto, nie zmieści się na szerokość. Ogólnie typowo rowerowe plecaki będą wąskie.
Mam Burton DayHiker i mieści zarówno laptopa jak i bukłak, ale wentylacja w nim ssie i jest raczej nieusztywnionym "workiem", niebyt wygodnym na rower.

Edytowane przez dran2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kierunkowy

Czyli jeśli chce w plecaku mieścić lapka to musze się pocieszyć bidonem? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dran2

Nie, rynek plecaków jest olbrzymi i coś na pewno znajdziesz. Tylko raczej nie ten model. Szukałbym w plecakach bardziej turystycznych, będą bardziej pakowne, ale będą ciągle kompatybilne z bukłakiem. W plecakach sportowych będzie z tym ciężej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kierunkowy

Dziękuje za podpowiedź. Przejże się plecakom turystycznym z bidonem - może nawet camelback ma takie? Sprawdzę bo ludzie chwalą ta markę. 
Chyba ze w tej materii moge liczyć na podpowiedź :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
some1

22 litry to już kawał plecaka a RimRunner to właśnie model turystyczny a nie stricte rowerowy. Producent podaje 27 cm szerokości, więc przeciętny laptop powinien się zmieścić. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dran2

Kilka plecaków przerobiłem, i nigdy nie natrafiłem na taki z którego byłbym w pełni zadowolny. Najmniej niezadowolony jestem na razie z Ospreya, ale nie ma jeszcze roku. Ludzie bardzo chwalą Evoca, ale za tą kasę lepiej żeby były doskonałe.

Teraz, some1 napisał:

Producent podaje 27 cm szerokości, więc przeciętny laptop powinien się zmieścić. 

Nie wiem czy zawsze ale wydaje mi się zazwyczaj jest to maksymalny wymiar zewnętrzny. Chodzi o to czy można go zabrać do samolotu, a nie o to co można zapakować do środka. Mam Opsrey Syncro 20l, niby 26cm, i nie ma bata aby wepchnąć tam bezpiecznie laptopa.

Edytowane przez dran2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
some1

Moje domowe laptopy 15" (w tym stary klockowaty Compaq) spokojnie mieszczą się do takiego plecaczka z Deca, który niby ma tylko 24 cm szerokości. https://www.decathlon.pl/plecak-nh100-20-l-czarny-id_8529024.html

Nie ma rady, albo pójść z laptopem do sklepu i przymierzyć przed zakupem, albo zamówić przez neta i odesłać jeśli nie będzie pasować. :)

Edytowane przez some1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kierunkowy
Teraz, some1 napisał:

Nie ma rady, albo pójść z laptopem do sklepu i przymierzyć przed zakupem

Tak chyba zrobie. Na szczeście ten sklep w którym mam największe zniżki jest w moim mieście stacjonarnie - wezmę lapka i po prostu wymacam temat :)
Dam znać jak się sprawa zakończy :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kierunkowy

Ostatecznie temat nabrał rozmachu i nastąpiła nieoczekiwana zmiana akcji...dochrapałem się cieniutkiego lapeczka Asusa 14 cali wymiary 323x16x210mm (maleństwo)
Ten sprzęcik zmieści się w zasadzie wszędzie wiec pozostałem przy upatrzonym na wstepie Camelbak Rim Runner 22 85.
Plecaczek testuje od tygodnia i jest super...dobrze leży na plecach, bukłak pełny w niczym nie przeszkadza, pas na wysokości klatki i bioder powoduje ze plecak jest wręcz przyklejony wiec na rowerze czuje sie bardzo swobodnie z nim ... Polecam gorąco :wub: 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta