Skocz do zawartości

[Licznik] z nawigacją do szosy/gravela


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiam się nad wyborem licznika. Oto na czym mi zależy a na czym nie:

  • Nie musi mieć łączności ANT+, ale BT by się przydało
  • Nie potrzebuję bundle-packów, nie będę używał do niego innych czujników niż HR na pasie, może w przyszłości pomiar mocy
  • Bardzo mile widziana nawigacja i mapy, najlepiej OSM bo z moich doświadczeń najlepiej sobie radzą
  • Z racji powyższego, w sumie im większy wyświetlacz tym lepiej
  • Mile widziana opcja włączenia ciągłego podświtlenia na wypady wieczorowe/nocne
  • Czas pracy - trudno powiedzieć, chciałem czasem zaliczyć długi wypad ale w tym roku życie to zweryfikowało i tylko raz wpadło 160 km, w zeszłym było i 300 km, ale czy to się znów uda, nie wiem
  • Synchronizacja ze Stravą

I teraz tak: mam zegarek Polara (Vantage M), który ma wszystko oprócz map, niestety. Garminów za bardzo nie chcę, przerabiałem ich zegarki, bawiłem się licznikami i nie trawię tego - to po prostu muli i jest nieprzyjemne w użytkownaniu w porównaniu do np. takiego Wahoo. Wolę do tego nie wracać. Miałem też Brytona 530 i był ok, nie licząc okazjonalnych problemów z synchronizacją, no i nie miał map, tylko nawigację po śladzie.

Może Polar V650? Nie jest najnowszy, ale z tego co wiem, nieco aktualizacji już miał, choroby wieku dziecięcego ma za sobą. Dobrze by się też zgrywał z zegarkiem z racji używania tego samego konta, a więc zegarek widziałby info o np. stanie treningów, ewentualnym przetrenowaniu itd. - to są elementy dodatkowe, ale nie powiem, miło się z tego na Polarze korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie też niezłe rozwiązanie, ale przydałby się wtedy uchwyt np. na mostek, najlepiej z opcją aby gdzieś też powerbanka zamontować gdyby był potrzebny. Zamiast komoota raczej OsmAnd. 

Możesz coś doradzić w tej materii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.10.2019 o 10:06, lukasamd napisał:

Cześć,

zastanawiam się nad wyborem licznika. Oto na czym mi zależy a na czym nie:

  • Nie musi mieć łączności ANT+, ale BT by się przydało
  • Nie potrzebuję bundle-packów, nie będę używał do niego innych czujników niż HR na pasie, może w przyszłości pomiar mocy
  • Bardzo mile widziana nawigacja i mapy, najlepiej OSM bo z moich doświadczeń najlepiej sobie radzą
  • Z racji powyższego, w sumie im większy wyświetlacz tym lepiej
  • Mile widziana opcja włączenia ciągłego podświtlenia na wypady wieczorowe/nocne
  • Czas pracy - trudno powiedzieć, chciałem czasem zaliczyć długi wypad ale w tym roku życie to zweryfikowało i tylko raz wpadło 160 km, w zeszłym było i 300 km, ale czy to się znów uda, nie wiem
  • Synchronizacja ze Stravą

Hej, powyższe punkty spełnia Mio Cyclo 210 Przejezdziłem na niej to lato, robiąc 3500km na gravelu. Z tym, że służyła mi tylko do nawigacji. Do rejestracji trasy do Stravy miałem Suunto 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy black week na allegro kupiłem Brytona 60 który ma wszystko co pisałem + nieco więcej nawet.

Na razie jedna jazda z nim i jak najbardziej na plus :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...