Skocz do zawartości

[Test FTP na trenażerze Tacx] jak wyznaczacie


clip7

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Większość symulatorów (Zwift, Bkool, TrainerRoad itp) posiada opcję testu FTP. To jedna z opcji i jeżeli masz taką możliwość, to z niej skorzystaj.

Jeżeli nie masz takiej opcji to wg mnie żaden problem. Możesz zrobić taki test sam. Sporo ludzi przecież robi testy na asfalcie. Musisz tylko pamiętać o kilku sprawach.

  • Test powinien być poprzedzony rozgrzewką oraz "wypalaniem", żeby podczas testu nie zawyżać mocy wchodząc na beztlen (zobacz jak wygląda "dojechanie" do właściwego testu FTP na przykładzie testu FTP Zwift 45 min: https://whatsonzwift.com/workouts/ftp-tests/)
  • Faza właściwa testu powinna trwać 20 minut (krótsze testy są mniej dokładne, a dłuższe duuużo trudniej wykonać, a i wynik nie będzie miarodajny)
  • Bierzesz średnią moc z tych 20 minut testu właściwego i odejmujesz 5%
  • Taki test to tylko estymacja i powinieneś tej wartości używać do ustalania swoich treningów i analizowania swojego postępu, a nie do porównywania się z innymi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Odświeżę temat.

Robiłem 2 testy FTP na trenażer. Pierwszy gotowy test tacxa, oparty o stałe nachylenie (a nie moc). Tutaj trenażer zachowywal się jak trenażer fluidowy. Im bardziej przyspieszałem, to bardzo mocno wzrastał mi opór. W drugim teście po prostu ustawiłem sobie oszacowaną, stałą moc i starałem się ją utrzymać przez 20 minut. Pierwszy test był dużo trudniejszy i ftp na nim wyszło mi 30-40 watów mniejsze.  Chciałbym skorzystać z gotowych programów treningowych tacxa ale nie wiem, którego ftp powinienem w nich używać, gdyż wszystkie treningi są tam oparte o moc a nie nachylenie?

W dniu 26.12.2019 o 13:08, arturooo3 napisał:

Ja korzystam z testu FTP w aplikacji Zwift.

Czy w Zwift test jest oparty na mocy czy nachyleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...