Skocz do zawartości

[stery] Jakie stery ZS44, EC49, dla 1 1/8 i tapared


seczuan

Rekomendowane odpowiedzi

Takie jakie zaleca producent ramy: https://www.cyclerepublic.com/fsa-orbit-ita-internal-external-tapered-headset.html

To rama przystosowana do montażu widelca z prostą rurą sterową 1 1/8" i założenie takiego z główką poszerzaną przy koronie do 1,5" wymaga sięgnięcia do technik z pogranicza druciarstwa i rzemiosła ludowego (rzeźba-lepiocha) czyli specjalna miska na dole (jaka jest w zestawie fsa orbit ita).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat mnie męczy i muszę dalej wiercić dziurę w brzuchu 

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

dolny ster imho połintegra zs44.

Dlaczego dolna miska zs44 ? W opisie ramy jest ZS44, EC49  i że jest to ich standard Mixer Taper. Główka ramy jest na dole szersza niż na górze i tak patrząc na to oczami amatora to ma jakiś sens, że wejdzie tam też amor tapared. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, racja. Dół tylko EC49. Tam główka ramy z dołu jest rozfrezowana do 49mm. Co niewiele zmienia (poza typem sterów) bo łożysko dolne sterów do widelca tapered ma średnicę 52mm. Dlatego musi być na zewnątrz (miska wystaje poza główkę ramy). Tym samym drugi typ sterów niezależnie od wybranego widelca bedzie ok. Kwestia dodatkowej bieżni redukcyjnej w przypadku prostej rury sterowej.

BTW: jak już idziesz w tytan to nie lepiej pochylić się nad jakąś ramą co ma to bardziej elegancko ogarnięte (stery IS)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

jak już idziesz w tytan to nie lepiej pochylić się nad jakąś ramą co ma to bardziej elegancko ogarnięte (stery IS)?

Ta ramka mnie kusi swą ceną 500 funtów (2500zł) to nie tak dużo. Mam graty ze starego roweru (koło z ośką 135x9 tu by pasowała i amorek na rurze 1 1/8, mam cały rower bez ramy i wszystko by mi tu pasowało) 
Bardziej ogarnięte ramy z tytanu zaczynają się od 8000 pln i tu już nie wsadzę swojego epicona wartego 300zł bo jak to będzie wyglądało :) a w titusa przekładam graty i mam wozidełko
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chciałbym odgrzebać temat bo przyszła mi ramka 
sklep na stronie pisał że rama ma głowkę zs44 ec 49, w rzeczywistości był to starszy model a tą co posiadam ma główkę prostą 44. 
Z tego co ogarniam o sterach wytypowałem stery cane creek i tu mam pytanie czy potrzebuję jakieś specjalnej redukcji pod te stery czy wystarczy taka
Jednak gdyby to był zły pomysł czy te stery będą też ok ? 

W dniu 30.10.2019 o 10:34, sznib napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...