Skocz do zawartości

[Prosta osłona goleni amoryzatora] long life


Separatysta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wrzucam bo mi się sprawdziło. Golenie łapią wielokrotnie mniej brudu, conajwyżej wiadomo jakiś wszechobecny drobny kurz.Osłonka chroni przed błotem kamieniami piachem.Ważne żeby zrobić możliwie identyczną. Do wykonania wystarczy kawałek w miare sztywnego ale dającego się wyginać niełamliwego plastiku . Ja użyłem kawałka starego nadkola od auta.

IMG_1261.JPG

IMG_1262.JPG

Edytowane przez Separatysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony z komarka czy neopren wydają się genialne ale jak się gdzieś dostanie piasek i się tego nie wie to może w moment zniszczyć amorek.

Ktoś pisze że ma któryś sezon bez niczego. No ale wiesz, czasem uderzy jeden wiekszy kamień i masz po amorku. A im więcej brudu tym szybciej zużyjesz i im częściej będzie wymagał serwisu.

To nie wygląda jakoś bardzo druciarsko. Tak na rowerze mało to widać. Tylko jeden znajomy zapytał a to po co, a żeby amor osłaniać.

To z decathlona widziałem bo kupuje tam czasem coś, odpuściłem jak to zobaczyłem, to jest za małe i  w ogóle nie jest do osłony amora tylko to błotnik.

Poza tym to forum druciarskie, a nie co kupić

 

 

 

 

Edytowane przez Separatysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Separatysta napisał:

No ale wiesz, czasem uderzy jeden wiekszy kamień i masz po amorku.

W Twoim rozwiązaniu amor od zewnatrz jest niczym nie osloniety, wiec jak dostanie kamieniem to po amorku ;) Zreszta, nie widac co to za rower u Ciebie wiec trudno mi wyrokowac, w swoim wychodze z zalozenia ze to jest sprzet do czegos a nie żeby wyglądał, wiec generalnie jakoś nadmiernie go nie oszczędzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość śmieci podrzucone kołami właśnie od strony osłony leci i uderza w golenie. Wcześniej rozbierałem amortyzator co 6mc teraz rozebrałem dopiero po 9 i jest zdecydowanie czyściej w środku.

Uważam że jak ktoś lubi coś zrobić samemu to warto. Amortyzator na pewno znacznie dłużej pożyje i można go rzadziej serwisować, ale już do własnej oceny na ile bo problemem jest też woda.

Admin powinien chyba banować takie wpisy że można kupić, czy mój ma 8k i dalej żyje. Jaki to ma związek z tematem i czego niby dowodzi. Chyba oczywiste że mniej brudu i kurzu to dłuższe życie amorka.:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Separatysta napisał:

Admin powinien chyba banować takie wpisy że można kupić, czy mój ma 8k i dalej żyje.

Najlepiej myślę wszystkich banować za wszystko, wtedy nie będzie żadnych dyskusji i świat będzie piękniejszy. Chyba nie wrzuciłeś tego tematu tylko po to żeby jedyną reakcją były ochy i achy. Pokazujemy że są inne sposoby na ochronę goleni i za to mamy być banowani? Absurd.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest jakiś trekkingowy rower z uginaczem na sprężynie ? (tak wyrokuję patrząc na oponę). Nie rozumiem w jakich okolicznościach miałoby nastąpić ustrzelenie kamieniem tegoż amortyzatora.  Chyba że będzie Cię wyprzedzał jakiś szalony quad'owiec, na szutrowej drodze, sypiąc kamieniami spod zeszperowanych kół tylnej osi... :D

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 25.10.2019 o 10:16, Separatysta napisał:

Admin powinien chyba banować takie wpisy że można kupić, czy mój ma 8k i dalej żyje. Jaki to ma związek z tematem i czego niby dowodzi.

Dowodzi to tego, że ktoś się z Tobą nie zgadza.

A forma tego jest dowolna.

A jeżeli masz jakieś konstruktywne zarzuty to można to zgłosić.  Z całą pewnością ktoś się do tego odniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.10.2019 o 12:54, Separatysta napisał:

Osłony z komarka czy neopren wydają się genialne ale jak się gdzieś dostanie piasek i się tego nie wie to może w moment zniszczyć amorek.

 

Już był taki temat

:002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...