Skocz do zawartości

[suport] b-35-55-40,5- zamiana


Pafnucy

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem w posiadanie roweru (Romet Trekk Delta 28'') i trochę go sobie ogarniam. Jedną z rzeczy która wymagała interwencji był suport - jak się okazało tzw. koszyczki w łożyskach rozsypały się w mak. Wywaliłem, wymieniłem na same kulki (jakiś jeden sezon jeszcze pociągnie). Przy okazji wymontowałem oś suportu (pospolita oś na kwadrat) i tu mam dylemat w kontekście ewentualnej wymiany suportu na pakiet w przyszłości (ta oś za długo nie pociągnie). Na rzeczonej osi znalazłem oznaczenie: B-35-55-40,5. Jak się domyślam chodzi o długości "poszczególnych odcinków". Problem taki, że w sumie daje to 130,5mm. Poszukałem po różnych sklepach internetowych i nigdzie nie widzę osi o takich rozmiarach zwykle to 129,5, 133. W dodatku strona napędowa (z zębatkami) zamontowana była na krótszym odcinku osi (35mm).

 

Pytanie gdybym w przyszłości chciał zamontować wkład pakietowy (na łożyskach maszynowych) to jaki powinien być "rozmiar" (typ- oznaczenie) tego suportu.

 

Gdybym ewentualnie chciał pozostać przy klasycznych łożyskach - jaką oś kupić jeśli dokładnie takiej nie dostanę (może być milimetr krótsza? ewentualnie lepiej dłuższą?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mufa (tuleja w której się umieszcza suport) jest gwintowana czy nie.

2. Szerokość mufy.

U siebie wywaliłem suport tomsona i wsadziłem kardridż. Nic mi już nie skrzypi, nic mi się nie giba na boki i nic mnie nie brudzi smarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...