Skocz do zawartości

[Rower dh/fr] za około 4500 zł


Felo199

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, szukam roweru do dh lub fr za około 4500zł oczywiście może lekko przekroczony budżet . Będzie to mój pierwszy taki rower. Zależy mi na dwupułce. Rower będzie używany do skakania na lokalnym spocie około 30minut jazdy. Nie interesują mnie konkretne aukcje lecz raczej modele. Mam 175 cm wzrostu ale raczej jeszcze urosnę i 55kg wagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu zależy Ci na dwupółce? 

Ja bym szukał jakiegoś używanego fulla, na kole 26 cali spokojnie coś trafisz, byle w miarę świeżego i nie zakatowanego. 

Pytanie tylko w którą stronę iść - bo rasowa zjazdówka może być ciężka do ogarnięcia na początek, prędzej jakaś krótsza i mniej agresywna rama do enduro by się chyba sprawdziła, albo coś pokroju NS Soda (tylko że ceny od paru lat poszły mocno w górę)... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - jeździłeś kiedyś na ramie do DH? Bo piszesz że będzie to pierwszy rower tego typu, więc nie wiem jakie masz doświadczenie. 

Ramy DH są zaprojektowane do zawodów DH - tak ramy ramy XC do ścigania się na maratonach. Te drugie świetnie podjeżdżają, te drugie świetnie zjeżdżają - ale na trasach pod wyciągami. Są "przyklejone" do ziemi, ciężej je poderwać, ciężko wybić się i skakać przy niższych prędkościach. 

Do nauki czy na lokalnego spota dużo lepsze będzie coś z mniejszym skokiem, powiedzmy 150-160mm, krótszego, zwrotniejszego, pozwalające dojechać na miejscówkę czy podjechać po zjeździe. Zjazdówki to naprawdę wyspecjalizowane maszyny i do jazdy o której piszesz nie będą fajne. Rowery do freeride byłyby dużo lepsze, coś pokroju Treka Slash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slash, Fuel EX z Treka, Giant Reign, Dartmoor Bluebird, NS Soda, z tymi miałem styczność i myślę że na początek będą okej, ciężko mi powiedzieć jak cenowo te dwa pierwsze na rynku wtórnym, na pewno trzy ostatnie do osiągnięcia w zakładanym budżecie. 

Ale musiałbyś doczytać jak znoszą skoki itepe, na Sodzie jeździłem to wiem że spokojnie sobie radzi, Bluebird też ale są tacy który je połamali, Giant, Trek to ramy bardziej trail/enduro ale nawet wczoraj widziałem gościa na Slashu na hopkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...