Skocz do zawartości

[okulary] Ekoi Perso Evo 10 / Tifosi


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu rozglądam się za okularami, bo tandetne Accenty Stingray zaczęły się rozpadać po miesiącu od zakupu, ale jakoś sezon przemęczyłem...

Wpadłem na Ekoi Perso Evo 10 - fajne okularki z dużą soczewką, co jest dla mnie istotne, i z możliwością personalizacji w cenie 250 zł.
Pytanie tylko, czy to faktycznie okulary warte takich pieniędzy, bo firma Ekoi nie jest mi prawie wcale znana... No i nie mają wymiennych soczewek w komplecie.
Ktoś coś wie, może o nich powiedzieć?

Jako alternatywa Tifosi Alliant z 3 szkłami w komplecie w cenie 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Używam Tifosi Davos (podobne do Alliantów, chyba tylko różnią się dolną oprawką) od początku zeszłego sezonu i generalnie nic specjalnego. Stingraye też miałem i szczerze powiedziawszy to same szyby nie wydają się wiele różnić. Tifosi rysują się tak samo, parują tak samo i po tych 2 sezonach lecą do wymiany. W zasadzie też planowałem kupić coś z Ekoi - latam w ich kasku, który jest świetny i w ich butach, które są dobrymi, przebrandowanymi chińczykami, ale jak sprawa ma się w przypadku okularów to nie wiem. Jak kupisz to daj znać czy warto ;p
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

@safian nie kupiłem ani Tifosi, ani Ekoi (bo promocja się skończyła :D).

Niecałe 2 tygodnie temu wspomniane w pierwszym poście Stingraye pękły mi przy wymianie szkieł (ramka nie złamała się całkiem, pękła do połowy i sobie "dyndała"). Od początku był też problem z odpadającymi zausznikami. Zgłosiłem reklamację do CR (tam kupiłem), oni przysłali kuriera, Velo uznało reklamację, ale nie mieli ich na stanie, więc zwrócili mi pieniądze.
Dołożyłem 50 zł i za 139 kupiłem w lokalnym sklepie czarno-szare Accent Reflex. No i sumie są całkiem fajne, chociaż powłoka na szkłach powoduje lekkie zazielenienie obrazu, z kolei na krawędziach obraz jest bardziej czerwony. Nie wiem, czy wszystkie lustrzane tak mają, ale w pomieszczeniu dziwnie się przez nie patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tifosi to półka wyżej od accenta. Używałem obu. Co do Alienta są super- kumpel z roboty ujeżdża. Duże szyby, jak lubię....w sumie miały być moje, ale się spóźniłem.....;-((((

Obecnie mam już mocno przechodzone Podiumy od tifosi- są genialne. Accenty to takie których nie żal jak je gdzieś zostawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accenty chodziły mi po głowie w cenie internetowej - 107 zł + wysyłka. Nie byłoby mi ich tak szkoda.
Allianty mogłem mieć za 200 zł, ale jakoś kolorystycznie mi nie do końca pasowały.  Wziąłem więc lokalnie te Reflexy. Jak mi nie do końca przypasują, to oddam kobiecie (bo jej się podobają), a sobie kupię coś innego. :)

Podium są świetne, ale na mój szeroki łeb za ciasne - mierzyłem przy okazji zakupu poprzednim razem.
Jak Reflex nie wypalą, to poczekam na jakąś promocję Tifosi na customowe i zrobię sobie takie, jakie będę chciał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...