Skocz do zawartości

[Drętwienie dłoni] prawej na rowerze szosowym


cooxez

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, na początku wakacji kupiłem szosę i od samego początku nie mogę dobrze ustawić kierownicy. Mogę ustawić tak, żeby w chwycie dolnym było super i mogę jechać tak w nieskończoność, jednak w górnym jest mi wtedy strasznie niewygodnie. Jeżeli zrobię tak, żeby w górnym i dolnym chwycie było w miarę ok (mam już tak ustawione od 2 miesięcy), to niestety, ale drętwieje mi prawa dłoń co jakiś czas (i tylko prawa).

Próbowałem naprawdę różnych ustawień i nie wiem co zrobić żeby pozbyć się tego drętwienia, a występuje ono tylko i wyłącznie podczas jazdy na szosie, na MTB i w życiu codziennym nic. Może krótszy mostek pomógłby?

Moja szosa to Sensa Trentino SL 2019

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez cooxez
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TheJW napisał:

Jeździsz w rękawiczkach?

Tak, mam takie długie jesienne z żelowymi wkładami, krótkie letnie też amortyzowane i długie bez amortyzacji, chyba w każdych problem występuje, myślałem na początku że może te wkłady mi uciskają, ale drętwieją z nimi i bez nich.

Edytowane przez cooxez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo też pomyślałem o tym, że wkładki w rękawiczkach są przyczyną. Miałem ten problem w MTB. :) Dla pewności możesz spróbować w ogóle bez rękawiczek.

Obawiam się, że czeka Cię wymiana elementów kokpitu - zmiana długości mostka lub wymiana samej kierownicy na taką o innym kształcie... Ale specem od fittingu nie jestem. ;)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TheJW napisał:

Pytam, bo też pomyślałem o tym, że wkładki w rękawiczkach są przyczyną. Miałem ten problem w MTB. :) Dla pewności możesz spróbować w ogóle bez rękawiczek.

Obawiam się, że czeka Cię wymiana elementów kokpitu - zmiana długości mostka lub wymiana samej kierownicy na taką o innym kształcie... Ale specem od fittingu nie jestem. ;)

Dzisiaj sobie wrzucę dla testu mostek 5cm krótszy i zobaczę jak się będę czuł :D Obecnie mam tam chyba w szosie oryginalny 155mm

Edytowane przez cooxez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cooxez napisał:

Takie rozwiązanie nie na moje okoliczne drogi :laugh:

No polemizowałbym, bo na samym oparciu da się bezproblemowo przemierzyć nawet nieco bardziej niekorzystne tereny, trzeba to tylko "wymasterować", co wbrew pozorom nie trwa długo. Sam chwytam kierownicę tylko w sytuacjach wyjątkowych że tak powiem :D

Ja zawsze idę w to rozwiązanie zamiast nadmiernie kombinować i przerabiać pół roweru, bo oprzeć oprzesz się bez kłopotu na niemal każdej kierownicy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dran2 napisał:

Pracujesz przy komputerze? Problem z prawą dłonią może nie mieć wcale związku z rowerami tylko być objawem jakiegoś "biurowego" zwyrodnienia stawu.

No sporo siedzę przy komputerze, jeszcze pare lat temu potrafiłem nawet po 6-8h dziennie i to się ciągnęło z dobre 8 lat wstecz :wacko: 

Edytowane przez cooxez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo pomogła podkładka pod myszkę z poduchą, ludzie często używają też ergonomicznych fikuśnych myszek. Jak nie pomoże to najlepiej było by odwiedzić lekarza. Nie chcę cię straszyć ale na pewno rozwiązaniem nie jest nie używanie ręki i "opieranie" jej i udawanie że nie ma problemu zamiast jeździć jak człowiek, kolega w pracy potrzebował interwencji chirurga bo mu się coś z nerwami porobiło od wieloletniego ucisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dran2 napisał:

Mi bardzo pomogła podkładka pod myszkę z poduchą, ludzie często używają też ergonomicznych fikuśnych myszek. Jak nie pomoże to najlepiej było by odwiedzić lekarza. Nie chcę cię straszyć ale na pewno rozwiązaniem nie jest nie używanie ręki i "opieranie" jej i udawanie że nie ma problemu zamiast jeździć jak człowiek, kolega w pracy potrzebował interwencji chirurga bo mu się coś z nerwami porobiło od wieloletniego ucisku.

Jak najbardziej prawdopodobny scenariusz, mialem to w domu, rowniez skonczylo sie na chirurgu.

21 godzin temu, cooxez napisał:

Dzisiaj sobie wrzucę dla testu mostek 5cm krótszy i zobaczę jak się będę czuł :D Obecnie mam tam chyba w szosie oryginalny 155mm

155mm??? :w00t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...