Skocz do zawartości
  • 0

Rower "góral?" do 2.000zł


Gość Jakub

Pytanie

Witam! 

W temacie rowerów jestem całkowicie zielony. Ostatni raz siedziałem na siodełku kilkanaście lat temu. 

Szukam roweru dla siebie, typu jak to kiedyś się mówiło góral? 

Rower do jazdy po lesie, ogólnie bezdrożach. Zależy mi na amortyzatorze z przodu. 

Przeglądałem oferty sklepów internetowych i nadal nie mam pojęcia co można kupić w takich pieniądzach. 

Mój wzrost to 196cm, waga 108kg.

Prosiłbym o podpowiedzi w temacie ludzi znających się na rzeczy. 

Pozdrawiam! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Sk27 napisał:

Możesz zobaczyć Kands Hardstone Alivio. Ma koła 29 cali i hamulce tarczowe, co przy Twoich wymiarach ma znaczenie. Jest jeszcze Unibike Shadow-na gorszym osprzęcie, ale łatwiej go kupić stacjonarnie.

Wygląda całkiem miło. 

Z tego co wyczytałem to przy moim wzroście rama powinna mieć w okolicach 21'. Czy ta 19' rama w tym modelu nie będzie za mała? 

Czy on nadrabia braki w rozmiarze ramy rozmiarem kół? 

Sorry ale nie znam się w tamacie a rower wygląda miło. 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że ten model jest tylko w rozmiarach 17 i 19. Na Twój wzrost to powinien być co najmniej 21, a może nawet 23 (to zależy też od długości nóg). Ogólnie dzisiaj większość rowerów mtb ma koła 29 cali i przy wzroście 196 cm nie warto patrzeć na mniejsze koła.

Z Kandsa znalazłem rower o jeden model niżej w rozmiarze 21

https://allegro.pl/oferta/rower-29-kands-balaton-v2-21-czar-pom-mat-2019-8497176398

Jest jeszcze Lazaro Generation V3, to jest rower bliźniaczy do Kandsa na Alivio i jest też w rozmiarze 21.

Może w Twojej okolicy będą jakieś rowery na wyprzedaży. Jest jesień i szukasz dużej ramy, więc może trafi się jakaś spora obniżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...