Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki u-lock


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnimi czasy trochę inwestuję w rower. Przyszedł i czas na lepsze zabezpieczenie  :thumbsup:  Planuję U-lock + 2,2m linka Kryptonite(http://allegro.pl/kryptonite-kryptoflex-1007-linka-stal-10mm-220cm-i3914258920.html). Jaki polecacie U-lock tak do 150zł powiedzmy?

 

Pozdrawiam i dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Za 150-165zł można kupić Kryptonite Evolution 4 Series, mam wersję STD, chwalę sobie, solidny sprzęt. 

Jedyna wada ulocków kryptonite to w oryginalnym uchwycie zamocowane do ramy strasznie klekoczą, swój wożę w plecaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo Mini LS albo Evo 4 Series. Pierwsze chociaż to Mini jest wystarczająco długo do codziennego użytkowania i sporo lżejszy od 4 Series, ma zamek ryglowany tylko z jednej strony ale stal podkowy jest pewnie podobnej wytrzymałości. Sam miałem kupować 4 Series ale jak oba wziąłem do ręki w sklepi wybrałem lżejszy. Z tym uchwytem to racja, tłucze się niemiłosiernie na dziurach. Ja poradziłem sobie z tym owijając u-locka gumką spinaną plastikowym klipsem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś planuje zapinać tylko ramę to proponuję wersję ATB. Trochę szersza a są latarnie/słupki na które STD/LS nie założy się.

MINI jeśli dla kogoś ma znaczenie rozmiar i waga (300g robi różnicę? ja mam litrowy bidon)

Jak ktoś planuje zapinać ramę i przednie koło to polecam wersję LS.

 

A model? Ja uważam, że przepłacać nie ma sensu. Keeper, Kryptolock czy Evolution wytrzyma napór przypadkowego złodzieja idioty. Przypadkowy złodziej trochę bardziej myślący poszuka roweru zapiętego linką. Profesjonalny złodziej odpowiednio się przygotuje. Lepsze zabezpieczenie to raczej komfort psychiczny.

Zresztą czy ktoś słyszał o kradzieżach rowerów przypiętych jakimikolwiek z tych wymienianych? Jeśli tak to ile było tych kradzieży?

 

Jedyna wada ulocków kryptonite to w oryginalnym uchwycie zamocowane do ramy strasznie klekoczą, swój wożę w plecaku.

Wystarczy nałożyć kawałek gumy (z dętki, o-ring) na końce podkowy by ona się nie ruszała.

 

Za 150-165zł można kupić Kryptonite Evolution 4 Series, mam wersję STD, chwalę sobie, solidny sprzęt.

Można wiedzieć w jakim sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież piszemy że coś z serii Kryptonite Evolution :)

 

A co do różnic między u-lockami - Keeper pada pod lepszymi nożycami, ktoś na forum pisał że Kryptolok też. Więc jeśli rower stoi cały dzień czy całą noc gdzieś przypięty lepiej zainwestować w coś co pada dopiero pod szlifierką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście kupiłem Kryptonite Keeper za ok 80zł i jestem zadowolony, fakt trochę sie poluzował mechanizm trzymający u-locka ale widziałem wszelakie testy tej blokady i nie boję się zostawić go przed Centrum Handlowym na 2godzinki. Fakt jeden zasadniczy, że niektóre keepery można otworzyć długopisem, Tak to prawda, lecz tylko te stare "pierwsze" które miały inny mechanizm zamka a kluczyk był okrągły i gruby. Teraz są te "płaskie", które są bardziej skomplikowane. 
Generalnie polecam, zawsze staram się rzadko zostawiać rower w miejscu publicznym i jak muszę to zrobić to nie na długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Nie klucz płaski, tylko z ryglowaniem rolkowym. Płaski taki "zwyczajny", jak w zamkach do drzwi jest niespotykany w u-lock'ach (ja nie widziałem).

 

Poza tym Keeper to żadne zabezpieczenie, a jeśli już, to do roweru wartego mniej niż 1k zł przypinanego na max. 4h w mieście.

 

Mam Evo LS i polecam. Trochę problemów z transportem stwarza i mógłby być pałąk szerszy, ale za to solidny i łatwo nim się wpiąć we większość "przeszkód". Chociaż już ze dwa razy się przejechałem na tym, że do niektórych słupów jest po prostu za wąski. Warto dołożyć pięć dych i brać łańcuch Evo integrated chain 90 cm, bo już go można "uformować" adekwatnie do sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do różnic między u-lockami - Keeper pada pod lepszymi nożycami, ktoś na forum pisał że Kryptolok też. Więc jeśli rower stoi cały dzień czy całą noc gdzieś przypięty lepiej zainwestować w coś co pada dopiero pod szlifierką. 

Poproszę o informacje na temat tych nożyc i ile czasu potrzeba do przecięcia. Poproszę też informacje ile czasu potrzebuje szlifierka.

 

Prawda jest taka, że jak złodziej zechce ukraść to i tak ukradnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jakiś czas temu natknąłem się na to.
Nie wiem na ile prawdy jest w tym, że koleś otwiera dwa różne Evo 4 tym samym kluczem i czy brać to całkiem na serio.
Wiem, że Kryptonite oferuje opcję jednego klucza do kilku swoich produktów, ale jako że sam jestem posiadaczem Evo 4, to jest to trochę niepokojące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o informacje na temat tych nożyc i ile czasu potrzeba do przecięcia. Poproszę też informacje ile czasu potrzebuje szlifierka.

 

Prawda jest taka, że jak złodziej zechce ukraść to i tak ukradnie.

Pogogluj sobie test zapięć rowerowych, czy cięcie zapięć Kryptonite, ja dzisiaj nie mam czasu muszę rower złożyć :) A oglądałem tego sporo przed zakupem u-locka.  A ile potrzebuje szlifierka? Szkoda mi trochę mojego Evo ale myślę że kilka sekund ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu natknąłem się na to.

Nie wiem na ile prawdy jest w tym, że koleś otwiera dwa różne Evo 4 tym samym kluczem i czy brać to całkiem na serio.

Wiem, że Kryptonite oferuje opcję jednego klucza do kilku swoich produktów, ale jako że sam jestem posiadaczem Evo 4, to jest to trochę niepokojące.

 

Było już pierdyliard razy - fejk.

 

Sprawdzałem trzy u-lock'i krypto moim kluczem i tylko mojego Evo da się nim otworzyć, nie ma tak łatwo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Było już pierdyliard razy - fejk.

 

Może nie fejk, a specjalnie wyprodukowane sztuki pod ten sam klucz. Mam ze dwadzieścia kłódek, do których pasuje jeden klucz, ale żaden inny. Spotkałem się też kiedyś z zamkami, do których pasował jeden klucz (master key), ale też każdy zamek miał osobny tylko do właściwego zamka przypisany klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie u-locki poniżej 100 zl nie stanowa realnego zabezpieczenia, zdarzały się kradzieże (dział skradzione)

 

@adamos

Co do filmiku, to w sumie jest tak nagrany że nie za bardzo  widać czy używa tego samego klucza czy innego.... oczywiście może się zdarzyć że będą dwa klucze które posiadają takie same nacięcia.

 

@NowyUser99

lepiej brać: BRUTE STD 8001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o informacje na temat tych nożyc i ile czasu potrzeba do przecięcia. Poproszę też informacje ile czasu potrzebuje szlifierka.

 

Prawda jest taka, że jak złodziej zechce ukraść to i tak ukradnie.

Keeper około 3 minut (trzeba patrzeć na exif):

https://lh3.googleusercontent.com/-CluGwreFW30/SkOzwUF-ObI/AAAAAAAAESI/k8bPZ7bRSyY/s1280/P1080492.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-EQvChpXh-xY/SkOzw6_AOgI/AAAAAAAAESQ/RyZPLutWcA8/s1280/P1080493.JPG

 

Ciężko mi powiedzieć co to za model, raczej nie evo, czas też około 3 minut:

https://lh5.googleusercontent.com/-L75TFKBCw0Q/SEPRpocjvoI/AAAAAAAAAs4/sH3-3uEdIbI/s1280/P1040566.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-Pcpkd_LTNZ4/SEPRvocjvqI/AAAAAAAAAtI/fh1bPdLNXd8/s1280/P1040568.JPG

 

Osobiście miałem okazję zniszczyć tymi nożycami Keepera lub Kryptoloka. Niezbyt łatwo, ale dało radę. Evo4 jedynie zarysowałem.

Ile czasu zajmie szlifierce akumulatorowej nie mam pojęcia. Widziałem jedynie filmiki z takimi podłączanymi do gniazdka i to była kwestia góra kilkunastu sekund.

 

Zgadza się, że nie ma zabezpieczeń idealnych. Kwestia kalkulacji złodzieja, czy opłaca mu się męczyć z zapięciem, jak może pójść kawałek dalej i znaleźć łatwiejszy łup.

Dlatego jeżeli gdzieś regularnie zostawiamy rower, to niech to będzie jakiś tańszy i mniej atrakcyjny, żeby nie wpadł złodziejowi w oko. Przy stałym, miejscu parkowania rośnie ryzyko przygotowanej akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz może gdzie jest w necie dostępne wideo z tej akcji? Ja coś takiego pamiętam właśnie że Keeper padł a Evo4 przeżyło ale byłem przekonany że Mini ma jedynie inny zamek a pałąk jest podobny. A tutaj proszę.

 

Wiesz, to że NY pójdzie pod odpowiednimi nożycami i siłą to akurat prawda, ale tutaj jak widać nożyce kto wie jakie nie są, do tego przecinający nie huśta się na ich ramieniu a zapięcie za 150 zeta padło. Aż ciężko uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie podstawoową wadą wszystkich u-locków jest mały rozstaw pałąka rzędu 6-7cm to niewiele.

W takiej sytuacji pozostaje przypięcie do stojaka rowerowego (oczywiście jesli jest w pobliżu) jakieś kraty przy sklepach i tyle; a co w sytuacji gdy jesteśmy w lesie w około drzewa lub gdy dostępny jest szerszy słupek lub słup betonowy oświetleniowy?

wtedy najlepszy u-lock na nic nam się nie zda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W terenie to bawił bym się w łańcuch żeby jako takie zabezpieczenie mieć. A jadąc w min. 2 osoby możne rowery przypiąć do siebie u-lockami z drzewem w środku. 

 

Jeśli chodzi o miasto to mam u-locka prawie 2 lata i w porównaniu z linkami jest to BARDZO wygodne rozwiązanie, przede wszystkim bardzo szybkie. Zamiast plątać się z linkami odpina się u-locka, przypina w sekundę i załatwione. Fakt, potrzebne są odpowiednie stojaki rury kraty znaki drogowe i podobne ale po jakimś czasie zna się ich lokalizacje :) Są miejsca gdzie jest problem i trzeba zrobić spacerek do jakiś rur ale dla mnie zalety u-locka biorą nad tą niedogodnością górę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...