Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki u-lock


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

Onguard Brute LS 8000 będzie równie dobry a nawet lepszy od tego Kryptonita.

Ma lepsze zapięcie transportowe do ramy rowerowej :-)

 

Generalnie nie wiem czy wersja długa LS jest Ci potrzebna? Krótsze są bezpieczniejsze ale trudniej się przypina.

Druga sprawa że Łańcuchem zapewne przypinałaś oba koła i ramę do "konstrukcji". U-Lock przypnie tylko jedno koło chyba że będziesz przednie demontować i również przypinać.

Rozważyłbym drugiego U-Locka jak to planował kulka1 na poprzedniej stronie (przednie koło do ramy a może również do "konstrukcji") :thumbsup:. Ewentualnie "stary" łańcuch przypina przednie koło do ramy i "konstrukcji". 

 

Dobrze by było załatwić oba U-locki na ten sam kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onguard Brute LS 8000 będzie równie dobry a nawet lepszy od tego Kryptonita.

Ma lepsze zapięcie transportowe do ramy rowerowej :-)

 

Generalnie nie wiem czy wersja długa LS jest Ci potrzebna? Krótsze są bezpieczniejsze ale trudniej się przypina.

Druga sprawa że Łańcuchem zapewne przypinałaś oba koła i ramę do "konstrukcji". U-Lock przypnie tylko jedno koło chyba że będziesz przednie demontować i również przypinać.

Rozważyłbym drugiego U-Locka jak to planował kulka1 na poprzedniej stronie (przednie koło do ramy a może również do "konstrukcji") :thumbsup:. Ewentualnie "stary" łańcuch przypina przednie koło do ramy i "konstrukcji".

 

Dobrze by było załatwić oba U-locki na ten sam kluczyk.

Ok ale wożenie łańcucha i ulocka to będzie jakieś 5 kg plus moje rzeczy potrzebne mi do pracy itp robią ogromny bagaż, a gdzie zakupy [emoji33] [emoji43]

 

Kurcze już zamówiłam kryptonite ls bo martwiłam się ,że tym mniejszym nie poradzę sobie z zapięciem roweru .

Trochę mnie zmartwiło ,że jest mniej bezpieczny [emoji22]

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem OnGuard Brute 8001 (120zł z przesyłką). Plusy to gruby pałąk 16.8mm, podobno z "ultra" utwardzanej stali i po/4/nie ryglowany zamek (w Kryptonite Evo 4 szekla jest cieńsza - 14mm i po/2/ny rygiel). Waga porównywalna (Brute 16.3kg bez zapięcia). Podobno mocowanie jest kiepskiej jakości (widziałem potrzaskane na Youtube), ale ja wożę blokady najczęściej w sakwie pod ramą (dlatego wolę wersję krótszą 200mm). Obudowa wokół zamka wydaje się z jakiegoś nieco "elastycznego" tworzywa; mam nadzieję, że nic się tutaj nie połamie. Nie wiem, czy obudowa w tym Kryptonite nie jest lepsza. OnGuard, jak dla mnie wygrywa: 1/ grubszym pałąkiem, 2/ poczwórnym zamkiem, 3/ ceną. Kryptonite ma 1/ być może lepszą obudowę zamka (nie wiem, nie macałem), 2/ może trwalsze mocowanie do ramy, 3/ ma osłonę zamka. OnGuard nie ma osłony, ale podobno sama konstrukcja zamka ma go zabezpieczać przez brudem.

Kryptonite nie jest "mniej bezpieczny". Podejrzewam, że oba można pokonać dopiero szlifierką kątową.

 

W instrukcji jest napisane, że zamek trzeba regularnie czyścić i smarować, np. WD-40. Przyznam, że Tonyona, choć używałem go ok. 2 lat nigdy nie smarowałem i się nie zacinał. Czy smarujecie zamki u-locków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale wożenie łańcucha i ulocka to będzie jakieś 5 kg plus moje rzeczy potrzebne mi do pracy itp robią ogromny bagaż, a gdzie zakupy Kurcze już zamówiłam kryptonite ls bo martwiłam się ,że tym mniejszym nie poradzę sobie z zapięciem roweru . Trochę mnie zmartwiło ,że jest mniej bezpieczny

Nie przejmuj się tak, bo to urodzie szkodzi, i jeden i drugi są dobre  :thumbsup:  A muszę Ci powiedzieć, że dziewczyna z u-lockiem to połączenie bardzo seksi  :icon_cool:  :icon_cool:  I trzeba uważać, bo później z takich rzeczy są małe rowerki  :laugh:

1,5 kg zapięcia przy rowerze to już czuć, niestety, szczególnie jak rower czy choćby koło trzeba na chwilę podnieść (np. na schody, do windy itp.). Łańcucha do u-locka bym nie woził, co najwyżej lekką linkę do przypinania koła czy siodełka czy kasku (kto co tam ma do przypięcia).

 

-----

 

 

Właśnie dostałem OnGuard Brute 8001 (120zł z przesyłką).

Napisz, czy na opakowaniu jest klasa bezpieczeństwa 95, czy 97.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zmartwiło ,że jest mniej bezpieczny

Kryptonite Evolution 4 STD/LS jest bardzo dobrym zapięciem i nie masz się czym martwić. Onguard Brute ma certyfikat na tym samym poziomie co Kryptonite. Ponieważ jest jednak trochę grubszy to cięcie go szlifierką kątową lub piłką zajmie chwilę dłużej i to jest główna różnica (w bezpieczeństwie).

 

U-lock przyczep na ramę, łańcuch pod siodełkiem i plecak będzie lżejszy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OnGuard Brute STD: Security rating 95

No właśnie, nie wiem, czy to tylko opakowanie, czy jakaś zmiana nastąpiła w środku u-locka (stawiam głównie na wkładkę zamka i kluczyk). Kupiłem Brute Mini z ratingiem 97 na pudełku, a te 'standard' i 'maxi' były (na wieszaku w sklepie) tylko z 95. Przyjrzyj się kluczykowi, także zapewne nie jest taki, jak w reklamie na stronie producenta, zapewne brakuje bocznych 'martwych' pinów (także w tym Mini 97). Strzelam, że te u-locki sa takie tanie jako pochodzące ze starszej serii (wyprzedaż przez producenta, to importerzy wzięli), a nowe mogą być już 2x droższe cenowo podobne do Kryptonite - ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za szybką odpowiedź.[emoji4]

 

Nie wiem czy zdecyduje się na wożenie dwóch zapięć. Chciałam bym ,żeby jazda na rowerze była przyjemnością, a nie mordęgą [emoji12]

 

A co myślicie o taki zabezpieczeniu roweru?

http://rowery.rzeszow.pl/spybike-lokalizator-gpsgsm-do-roweru-opis/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przeczytaniu wielu tematów i różnych stron zdecydowałem się na zapięcie składane Abus Bordo Granit X Plus 6500. Wygrała wygoda. Pocieszam się tym, że nie ma filmów z jego przecinaniem i  wysoką oceną abusa 15/15, czyli tyle samo co ich u-lock. Nie zamierzam zostawiać roweru nigdzie na noc, więc mam nadzieję, że to zapięcie wytrzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzałem się trochę po necie i okazuje się, że ten OnGuard (Brute 8001 STD) ma opakowania w dwu kolorach: czarnym i żółtym. Na pierwszym jest SR 95 i szerokość 115mm, na drugim SR 97 i szerokość 111mm (tak jak wersja LS). Na stronie producenta jest jeszcze inaczej: SR 97 i 115mm. Żeby było śmieszniej, mój ma czarne opakowanie, ale szerokość wewnątrz pałąka to 111mm, czyli inna niż podana na tym opakowaniu i na stronie, ale taka jak na żółtym opakowaniu z SR 97. Czyżbym miał "nową" wersję w "starym" opakowaniu :icon_confused: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na pierwszym jest SR 95 i szerokość 115mm, na drugim SR 97 i szerokość 111 mm (tak jak wersja LS). Na stronie producenta jest jeszcze inaczej: SR 97 i 115 mm. Żeby było śmieszniej, mój ma czarne opakowanie, ale szerokość wewnątrz pałąka to 111 mm, czyli inna niż podana na tym opakowaniu i na stronie, ale taka jak na żółtym opakowaniu z SR 97.
W pewnym momencie zmienili 'ogumowanie' kabłąka, stąd pewnie różnica szerokości, sam stalowy kabłąk jest taki sam. Brute Mini 97, który kupowałem, ma opakowanie od frontu i od tyłu żółte, a po bokach czarne  :icon_cool: Może 97 mają tylko Mini (bo im mniejszy, tym trudniej rozgiąć)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma jest chyba zbyt cienka na taką różnicę (ja ją owijam dodatkowo winylową taśmą izolacyjną).

Wygiąć się tej szekli łatwo nie da. Recenzenci cięli ją nożycami do prętów, dłutem, piłą do metalu i ponoć tylko "kosmetyczne" ślady zostały. Pod wpływem walenia młotem tylko lekko się wygięła. Ponoć zamek ma wytrzymać 10 ton siły ciągnącej  :thumbsup: 

 

Niestety, ten czarny plastik obudowy zamka jest podatny na zarysowania. Mam nadzieję, że tak łatwo nie pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Napisz, czy na opakowaniu jest klasa bezpieczeństwa 95, czy 97.

W ostatnim czasie również zakupiłem:

Onguard Brute LS 8000

...i na opakowaniu jest klasa 95 bezpieczeństwa. Ciekawe skąd ta rozbieżność, bo na www jest 97.

 

Różnica jest jedna na ww są wymiary:

111mm x 260mm x 16.8mm

na opakowaniu:

115mm x 260mm x 16.8mm

 

Przymocowałem uchwyt do pionowej ramy ale nie odważę się jeździć tak po jakichś wertepach, gdyż od razu widzę, że plastykowy uchwyt z tak ciężkim zapięciem szybko się połamie. Jakieś wygodne patenty na mocowanie tego ciężkiego ustrojstwa? Rzepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

przeczytałem około 12 stron w tym temacie i jestem zainteresowany kupnem U-locka?

 

Przeznaczenie:

Rower chcę wziąć w podróż kilkutygodniową z sakwami. Sprzęt będę zostawiać raczej na max 20 minut, robiąc jakieś zakupy w sklepie. Zależy mi aby nie dało się tego zapięcia rozwalić jakimiś wielkimi nożycami ręcznymi a jedynie szlifierką kątową. Rower jest wart 4000 zł. Dobrze jakby zapięcie nie wazyło zbyt dużo. Myślę, że 200 zł to max co mogę dać.

 

w poprzednich postach polecano 

http://www.decathlon.pl/zapicie-mini-u-id_8203082.html

Czy na pewno nie ugnie się pod nożycami?

Czy dokupić do tego jakieś linki aby plątać między kołami? Jak tak to co polecacie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

przeczytałem około 12 stron w tym temacie i jestem zainteresowany kupnem U-locka?

 

Przeznaczenie:

Rower chcę wziąć w podróż kilkutygodniową z sakwami. Sprzęt będę zostawiać raczej na max 20 minut, robiąc jakieś zakupy w sklepie. Zależy mi aby nie dało się tego zapięcia rozwalić jakimiś wielkimi nożycami ręcznymi a jedynie szlifierką kątową. Rower jest wart 4000 zł. Dobrze jakby zapięcie nie wazyło zbyt dużo. Myślę, że 200 zł to max co mogę dać.

 

Pozdrawiam.

 

Nie kupisz dobrego i wystarczająco długiego ulocka, który jednocześnie waży mało. Coś za coś, albo bezpieczeństwo albo wygoda. Dodatkowo standardowe mocowania do ramy dodawane do ulocków łatwo jest połamać (bo ulocki są cięzkie) w trudniejszym terenie, więc nadają się tylko do krótkich przejażdżek pod sklep/pracy. Nie obejdzie się więc bez dodatkowego mocowania ulocka (np. dodatkowy rzep?) lub trzymania go w torbie/plecaku.

Do tego polecam rozwiązanie zefala do kół i siodełka, dzięki temu można je rozkręcić tylko po przekręceniu roweru do góry nogami, co jest trudne jak rower jest przypięty ulockiem ;)

 

Nie ma sensu przepłacać za ulocki firm kryptonite czy abuse, skoro najwyższy model Onguard Brute kosztuje aż ok. 2x mniej, a ma tą samą klasę bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 ewentualne zeffal rock'n'roll

Ciekawa sprawa, wezmę to pod uwagę  :D.

 

 

Nie kupisz dobrego i wystarczająco długiego ulocka, który jednocześnie waży mało. Coś za coś, albo bezpieczeństwo albo wygoda.

To już wole bezpieczeństwo, w innym wypadku zostanie mi wygoda z chodzenia pieszo^^.

 model Onguard Brute kosztuje aż ok. 2x mniej, a ma tą samą klasę bezpieczeństwa.
 

Czyli polecasz ten model? 

 

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/zamki-i-zapiecia-rowerowe/u-locki/p,u-lock-brute-std-8001-111-x-202mm-onguard,359765.html?skad=ceneo

 

 

Tylko cenowo jest nawet droższy od tego abusa którego wymieniłem

http://www.decathlon...id_8203082.html

Ale wydaje się dłuższy, mam racje? 

 

Co myślicie o tym aby dodatkowo zostawiając rower przykryć pokrowcem? Ciekawi mnie co złodziej pomyśli. Co oczy nie widzą tego sercu nie żal  :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że ten Abuse to rozmiar mini i nie jest to najwyższy poziom bezpieczeństwa w skali abuse (10/15, przecięcia nożycami tylko 8/15), stąd dosyć niska cena (jak na abuse). Ciekawostka: na zdjęciu decatlonu w ofercie, którą podałeś ktoś przypiął tylko przednie koło do pręcika ogrodzeniowego, którego zapewne łatwiej przeciąć niż tego abuse, a jeszcze łatwiej po prostu ukraść resztę roweru zostawiając przypięte koło ;D

Mając tak mały ulock będziesz miał problem z zapięciem koła i ramy do słupków, po prostu nie obejmiesz go ulockiem. To samo jak słupek będzie za gruby, wtedy i samej ramy nie przypniesz nie wspominając o objęciu jeszcze koła.

 

Przejrzyj Brute STD 8001 lub dłuższy Brute STD 8000 (obydwa ~120zł), większa możliwość przypinania, ale mniej poręczne wymiarowo i wagowo. Oczywiście coś za coś.

 

 

Możesz przykrywać pokrowcem rower. Będzie można taki pokrowiec później taniej kupić na allegro jako "prawie nowy" jak ktoś Ci go zwędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

przeczytałem około 12 stron w tym temacie i jestem zainteresowany kupnem U-locka?

 

Przeznaczenie:

Rower chcę wziąć w podróż kilkutygodniową z sakwami. Sprzęt będę zostawiać raczej na max 20 minut, robiąc jakieś zakupy w sklepie. Zależy mi aby nie dało się tego zapięcia rozwalić jakimiś wielkimi nożycami ręcznymi a jedynie szlifierką kątową. Rower jest wart 4000 zł. Dobrze jakby zapięcie nie wazyło zbyt dużo. Myślę, że 200 zł to max co mogę dać.

 

w poprzednich postach polecano 

http://www.decathlon.pl/zapicie-mini-u-id_8203082.html

Czy na pewno nie ugnie się pod nożycami?

Czy dokupić do tego jakieś linki aby plątać między kołami? Jak tak to co polecacie?

 

Pozdrawiam.

Kolego, kompletnie nie ma sensu taszczyć w trasę taką kupę żelastwa. Od kilkunastu lat jeżdżę na wyprawy i jedynym zabezpieczeniem jest średnia linka-sprężynka. Co więcej, owa linka i tak jest aż nad to gdyż zarówno za granicą, a także w małych miasteczkach kompletnie nie występuje problem kradzieży rowerów. Możesz śmiało w takich krajach jak Skandynawia pozostawić rower bez zapięcia i iść na wielogodzinne zakupy a gwarantuję ci, że rower będzie wiernie czekać na Ciebie.

Fobię wyniesioną z wielkich miast polskich trzeba w tych miastach zostawić na wyprawach trzeba się cieczyć pełną wolnością i swobodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, jestem raczej zdecydowany na ONGUARD PitBull Mini LS 8007, brałem jeszcze pod uwagę 

Brute 8000, cena podobna wymiary podobne, ale brute cięższy o prawie 1kg ale i mocniejszy. Mam pytanie czy można kupić coś lepszego innego. Zapięcia firmy ONGUARD są jasno żółte i stąd moje pytanie czy są jakieś inne równie dobre w cenie ok. 120zł. Kryptonine ponad 170, dlatego odpada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xDRedi

z różnicą wagową to przesada ja znalazłem informacje że różnica wynosi niecałe pół kilograma (400 gram) miedzy onguard 8000 a 8007, sam producent nie podaje wagi

lepszym rozwiązaniem był by model 8000  jest szerszy, a  kilka centymetrów robi różnice, dodatkowo jest grubszy. ewentualnie onguard 8005 lub 8003 (wersja bez linki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...