Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki u-lock


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

@Maretzki

1. Pierwszy filmik to nic nowego, nawet bym się tym nie przejmował. Prawdopodobieństwo że ktoś posiada narzędzie do lockipkingu i zna się na mechanizmie dyskowym jest raczej równie prawdopodobne jak wygrana w Lotto

2. Filmik jest archiwalny, a u-locki tego typu nie są już sprzedawane

 

Prawdopodobieństwo, że 'ktoś' posiada tak. Ale prawdopodobieństwo że "złodziej, który upatrzy sobie jakiś rower z jakimś konkretnym zabezpieczeniem" posiada już jest z milion razy wyższe ;)

 

 

Jak już się uparłeś na u-locka, to Kryptonite Evolution series 4 LS wydaje się najsensowniejszym rozwiązaniem - biorąc pod uwagę różne testy.

O ile nie zostawiasz roweru na noc ani w jakichś odosobnionych pustych miejscach - dobre zabezpieczenie to takie, którego nie da się przeciąć nożycami do drutów. A oba te u-locki spełniają to kryterium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wersja jest ciekawa:

kryptonite-evolution-mini-copy-220000-1-

Tak czy inaczej przy Kryptonite lub Abus płaci się za nazwę, na dziś z uwagi na relację jakości do ceny brałbym OnGuard [brute są w paru w sklepach rowerowych poniżej 130 zł, to naprawdę okazja i do tego w komplecie masz 5 szt. kluczy OnGuard, a nie dwa Kryptonite/Abus].

Ale najlepiej przypasować konkretnego u-locka z konkretnym mocowaniem do konkretnego roweru, bo jeden u-lock może pasować idealnie, a drugi być np. o 5 mm za długi lub za szeroki żeby wejść pod ramę itp. itd. Przykładowo mam m.in. starszego Abusa z b. wygodnym mocowaniem do cienkiej ramy stalowej, ale dla grubej aluminiowej ramy już nie jest tak wygodny (tego oryginalnego mocowania nie da się użyć), klekocze i obija ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Kierując się waszymi odpowiedziami (szczególnie odp. @R10 ) zdecydowałem się na U-Lock Pitbull DT + linka 8005 ONGUARD cena około 130 zł. Nigdy nie miałem żadnego zabezpieczenia rowerowego w tym sezosnie stwierdziłem że przyda się.

 

Zabezpieczenie potrzebne do roweru unibike zethos 2014, służyć ma głównie do przypięcie roweru na chwilę, w czasie jazdy po mieście zajść do sklepu, zjeść coś po drodze itp. - raczej nie powinno być problemu z przypięciem do typowego stojaka rowerowego ?  Linka przyda się do przypięcia roweru na balkonie - czasami go tam trzymam, bezpieczna okolica, raczej z balkonu nikt go nie ukradnie, nawet nie ma za bardzo jak. U locka będę przewoził raczej w plecaku.

 

Wcześniej myślałem nad U-lock Kryptonite 4 LS/STD . Warto dopłacać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Ogólnie - rozumiem, że przy pomocy linki bądź łańcucha zapinacie ramę i jedno koło? Rozumiem, że w drugim kole wymieniacie szybkozamykacz na śrubę? Czy są osoby, które zapinają ramę i oba koła? Chciałbym bowiem zachować szybkozamykacz również w drugim (tylnym) kole i zastanawiam się, jakie w tym przypadku zabezpieczenie wybrać. Myślałem o u-locku i lince, którą zdołam przepleść przez oba koła i połączyć z u-lockiem. Czy to dobry kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazanie, nie znałem takich zacisków, wydają się wartym zastosowania rozwiązaniem.

 

Tak czy inaczej - czy są na forum użytkownicy stosujący "normalne" szybkozamykacze w obu kołach? Jak zabezpieczacie rower? Linka bądź łańcuch przez ramę i oba koła? Jaką długość linki/łańcucha polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem sobie podkowę na tylne koło na swojego trekinga (zabezpieczenie często spotykane w rowerach miejskich) i sprawdza się naprawdę dobrze. Nie muszę już mysleć o zabezpieczaniu tylnego kołą.

Używam ulocka od Kryptonite (23 cm) + ich linka do zabezpieczenia ramy i przedniego koła. Mam tą dłuższą (220 cm) - zwinięta zajmuje praktycznie tyle samo miejsca w sakwie, a daję więcej możliwości - łatwiej jest spiąć ze sobą 2 rowery albo przewinąć przez jakiś inny element otoczenia. Dłuższa wystarczy również do tego by spiąć oba koła.  Jest jednak cięższa no i trochę więcej kosztuje. 

Jeśli potrzebujesz tylko do spięcia jednego koła z ulockiem, to krótsza Ci spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Planuję wydać 120-130 zł na ulocka. Troche przeanalizowałem firmę ONGUARD i zastanawiam się nad modelem pitbull 8005 dł. 230mm (z linką) lub 8006M dł. 175mm (bez linki). Moje pytania to:

1. Ulock z linką czy bez? Rozsądniej wydaje się kupić "z" - więcej możliwości zapinania itd.

2. Jeśli z linką, to jak jest z przewożeniem takiego ulocka? bo rozumiem że linkę trzeba gdzieś osobno ulokować, na ramie to chyba średnio

3. Kolejna spraw rozmiar, obawiam się czy 8005 230mm nie będzie mi kolidował na ramie z nogami, a z kolei 8006m 175mm czy nie za mały? żeby można było przypiąć do czegoś 

 

Może ktoś posiada ww. modele i mógłby się wypowiedzieć jak jest w praktyce z przewożeniem oraz z zapianiem (tzn. czy łatwo znaleźć miejsce czy raczej trzeba kombinować np w modelu 8006m)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Tego wlasnie szukalem, wszystko juz wiem :)

 

Rowerem bede dojezdzal do pracy i biuro jest na uboczu miasta i wiata na rowery jest w takim miejscu, ze raczej nie bede sie martwil.

 

Czyli te zabezpieczenie co wyslalem to rozsądne rozwiązanie?

 

Oczywiście wiem, ze sa drozsze itp.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak długa linka, by spiąć oba koła?

Jeżeli tylne koło jest spięte u-lockiem, to linka już nie musi tego koła spinać.

Sam wolę mieć dwa osobne zapięcia jakby co, linka na swój własny kluczyk (używasz samej linki, gdy wchodzisz do przeszklonego sklepu po oranżadę).

Każdą linkę można łatwo przeciąć byle czym (drucik po druciku) i trzeba o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Około 2 lata używałem u-locka Tonyon TY310 (ostatnio razem z Abusem 52 na tylne koło). Trudno mi znaleźć informację, z jakiej stali jest wykonany pałąk. W związku z tym poddałem go "testowi piłki do metalu". Już po kilku ruchach pokazała się wyraźna rysa (myślę, że kilka minut zajęłoby mi przepiłowanie). Ciekawe, że w czasie jednego z testów to zabezpieczenie pozostało niepodatne na cięcie nożycami, hm.
Postanowiłem zatem, że zakupię coś nowego. Także ze względu na rozmiary, bowiem wolę coś mniejszego. Podobno w hartowaną stal piłka tak gładko nie wchodzi, np. po Krypotonite Evo się raczej ślizga. Mam na oku OnGuard Pittbull 8005. Czy tutaj też się ślizga, a nie wchodzi jak w masło?

post-180077-0-41009600-1464456546_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo jeszcze nie próbowałem piłować Kryptonitów czy OnGuardów :laugh: Trochę byłoby mi szkoda. Podstawowego O-locka Abusa piłka też "bierze".

Nabyłem OnGuard Brute 8001. Jest co prawda krótszy od posiadanego dotychczas, ale cięższy. Będzie zatem tylko 'na miasto'. W związku z tym poszukuję jeszcze czegoś "za miasto", gdzie czasami trzeba np. wejść do sklepiku uzupełnić płyny. Wożenie ze sobą prawie 2 kg żelastwa dodatkowo wydaje mi się bez sensu :icon_confused: . Linki są lekkie, ale niepewne nawet na krótki postój. Trochę lepiej linka z tulejkami. Blokady składane też są dość ciężkie. Może jakiś tańszy, lżejszy mini u-lock, jak ten:

http://www.rolsontools.com/80-x-200mm-d-bicycle-lock.html

Ale czy to będzie wystarczająco funkcjonalne. Do drzewa się tym roweru nie przypnie. Co zatem na podmiejskie wycieczki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rysuneczek kilka postów wyżej jak użyć combo u-lock + linka jest oczywiście do niczego. OCZYWIŚCIE robimy to inaczej  i wystarczy nam znacznie krótsza linka. Łapiemy przednie koło linką w ten sposób, że przekładamy jedno ucho pętli przez drugie i ściągamy. Robi się mała pętelka, która obejmuje obręcz przedniego koła. Pozostała długości linki pozwala nam swobodnie "wrócić" na tył roweru krótszą linką. Drugie ucho zaczepiamy o u-locka - jeśli ten nie dał rady złapać tylnego koła, to łapie je jeszcze linka. 

 

Dłuższą linką możemy w ten sposób złapać swobodnie również siodełko (jeśli da się przepleść linkę).

 

pzdr

Fawlty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tauler

poza miasto będzie trochę trudniej, nie wiem gdzie się zatrzymujesz... wioski czy mniejsze miasta, ale  kolejny u-lock raczej odpada, będziesz musiał szukać jakiejś barierki a po wioskach to raczej trudno znaleźć... łańcuch za ciężki, linka (pętla) słabo zabezpiecza,  linka pancerna (kiełbasa) jest ciężka i niewygodna w transporcie....no może  onguard K9 (waży kilogram) nie jest to szczyt marzeń ale zawsze coś .... ty lepiej wiesz gdzie się poruszasz i jakie masz możliwości zostawienia roweru.... chyba że jakiś mini u-lock (waga około 1 kg), ale wtedy tylko barierka zostaje, bo znaki drogowe, z tego co widziałem to raczej wkopują w ziemię.

..... ewentualnie kup dobermana i przez dwa dni go nie karm, a później zabierz go na wycieczkę i zostaw przy rowerze  :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głodny doberman mógłby mnie skonsumować razem z rowerem.
Myślałem wcześniej o Abusie Mini 140 (waży ok. 1 kg), ale niektórzy użytkownicy narzekają na krótką szeklę. Mimo że Tonyon ma wewnątrz 26cm, bywało że trudno było mi w mieście przypiąć rower, czasami wręcz częściowo wisiał. Abus jest OK przy standardowych stojakach. Z tymi tylko na koło już może być problem, żeby złapać tylny trójkąt.
Możliwe, że rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie blokada składana, ale chyba wezmę coś tańszego niż OnGUard (ten podobno poddaje się po 20 sekundach cięcia 750mm nożycami) czy Abus (ten mocniejszy, ale daje się pokonać na nitach), np. Crivita czy Tonyona. Powinny przetrwać przypadkowego gościa z sekatorem, czego nie można powiedzieć o lince.
Nawet w mieście nie zostawiam roweru na dłużej niż 30 min. Za miastem tylko po to, by wpaść na moment gdzieś na wsi do sklepu.
Ciekaw tylko jestem, jak sprawdzi się to w pociągu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Właśnie zostałam uświadomiona ,że mój łańcuch to kupa złomu do sformowania pierwszymi lepszymi kleszczami . Czas kupić coś lepszego.

 

Mam na oku dwa u-locki , tylko nie wiem który lepszy , który wybrać

*Kryptonite s4

*Onguard brute 8000

 

Ten drugi trochę kusi ceną [emoji12]

Please pomóżcie [emoji4]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...