Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki u-lock


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś używał u-locków Kryptonite nowej serii Mini 6?

Dość lekki zapięcie bo nie całe 0.5 kg i ich ocena 7/10 czyli dość blisko Series 4 ( 8/10 ) ale dużo lżejszy...

Zastanawiam się czy ta różnica wytrzymałości z series 4 jest naprawdę tak mała?

Jeśli tak to wagowo imponujące zapięcie i nie aż tak małe jak stara seria Mini..

 

u-lock-kryptonite-evolution-lite-mini-6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał u-locków Kryptonite nowej serii Mini 6?

Dość lekki zapięcie bo nie całe 0.5 kg i ich ocena 7/10 czyli dość blisko Series 4 ( 8/10 ) ale dużo lżejszy...

Zastanawiam się czy ta różnica wytrzymałości z series 4 jest naprawdę tak mała?

Jeśli tak to wagowo imponujące zapięcie i nie aż tak małe jak stara seria Mini..

 

u-lock-kryptonite-evolution-lite-mini-6.

 

^^

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się właśnie zastanawiam nad tym modelem jaki taki dodatek/zamiennik  do mojego evolution series 4. Mały i lekki pewnie nada się na zostawienie szosy na krótkie chwile, zawsze to oszczędność prawie 1.5 kg.  

Pod nożycami się nie poddał : 

 

 

To i tak jest inny model niż ten o którym rozmawiamy, ten z filmu to chyba 12mm. 

 

Jeżeli ktoś ma tego lita'a mini 6 to prosiłbym o opinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujmy u-locków za 40/50 zł które zamykają się na zasadzie zatrzaskiwania do takich za 200 zł gdzie są normalne rygle. Jak mojego kryptonite evo 4 otworzysz gołymi rękami tak jak na filmie to załatwię ci odznakę Pudziana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mojego kryptonite evo 4 otworzysz gołymi rękami tak jak na filmie to załatwię ci odznakę Pudziana :D

 

gołymi rękami może nie... ale daj mi DOWOLNY u-lock, to go otworzę (PO CICHU) lewarkiem samochodowym :)

 

nie ma zabezpieczenia w 100% dobrego... tylko do każdego zabezpieczenia potrzebujesz innych narzędzi...

 

więc (moim skromnym zdaniem) rada jest następująca:

NIE zostawiać roweru nigdzie na zewnątrz na noc, a w dzień zapinać 2 różnymi zabezpieczeniami - złodzieje podobno też mają 'specjalizacje' i nie chodzą z 3 różnymi typami sprzętu ;)

 

 

moim skromnym zdaniem laika, po obejrzeniu ~30 różnych filmów dot. zabezpieczeń, najlepszym wyborem będzie dobre łamane zapięcie + zwykły łańcuch z hartowanej stali 12mm z dobrą kłódką

abus bordo da się ściąć nożycami na zgięciach w 2-3s :D lewarkiem pewnie też - ale łańcucha już nie przetniesz...

kątówką spiłujesz wszystko - ale nie w ciągu dnia...

 

drugie zapięcie w sumie działa raczej odstraszająco :) więc imho DOBRY hartowany 12mm łańcuch 0.7m starcza + jakiekolwiek drugie zapięcie

dlaczego bordo? bo można fajnie przypiąć do ramy, i nie przeszkadza... i nie można otworzyć łomem...

dlaczego nie u-lock? bo jak ktoś będzie próbował wyłamać, to porysuje rower, a przy odpowiednio DUŻYM nacisku - jak na filmikach - każdy u-lock wygnie się pęknie...

 

 

ps. wraz z kolegą (on 111kg) próbowałem ciąć ten łańcuch 36 calowymi nożycami do prętów - po około 10 minutach zaobserwowaliśmy rysę na ogniwie ;)

łańcuch kwadratowy, mogę zapodać zdjęcia

edit: tzn rysa pewnie była szybciej, ale... nic poza tym...

kątówką nie próbowałem, bo wiem że pójdzie... a szkoda mi ogniwa i tarczy ;)

 

edit: nie mam czegoś takiego, ale można... 300zł... a ile kosztuje Twój rower? :)lewarek

jest gdzies na youtube filmik jak robią te NAJ NAJ NAJ droższe u-locki, wytrzymują nacisk 13 ton pneumatycznych nożyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o http://allegro.pl/zapiecie-u-lock-onguard-pitbull-8005-230x115-linka-i5485022038.html  ? (nad nim się zastanawiałem)

Głównie chodzi mi że on ma linkę w komplecie ale ma dwa podwójne rygle w kłódce, a np model http://allegro.pl/onguard-zapiecie-u-lock-pitbull-std-8003-cr-i4944015087.html ma czterostronny system zamka X4P Quattro. Czy ten lepszy zamek coś daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłącze się pod temat mimo, że rozważam też łańcuchy.
Potrzebuję przypiąć 2 rowery na max 1,5h w teoretycznie "bezpiecznym" miejscu.

Łańcuch wydaje mi się bardziej praktyczny ze względu na większą możliwość manewru i prowadzenia przez ramę/ramy.
 

Czy Abus Ionus 8900 będzie dobrą opcją? Ewentualnie czy w tej kategorii cenowej można znaleźć coś lepszego?

Albo tak samo dobrego, ale tańszego? ;)

Rozważam też opcję 2 zapięć.. Np łańcuch + u-lock i ostatecznie spiąć rowery ze sobą jednym zabezpieczeniem, a drugim przypiąć je do stojaka/barierki/itp.

Z góry dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ten Oxford jest około 2x tańszy. Masz jakiegoś linka, na potwierdzenie, że jest bezpieczniejszy niż Abus Ionus?
Bo topowy model Oxforda wytrzymuje zaledwie kilkanaście sekund...

 



A tutaj z kolei nie widzę ratingu modelu Heavy Duty http://www.stichtingart.nl/sloten_resultaat.asp

Im dłużej czytam o tych łańcuchach tym mniej wiem, a po każdym filmie z testem odechciewa mi się zostawiać roweru nawet na minutę :(

Może jednak 2 u-locki po około 100zł i przypinanie jednego roweru do "latarni" a drugiego, do pierwszego.
Lub oczywiście niezależne przypinanie każdego roweru jeśli jest taka możliwość ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze ten kolo na filmiku ma na oko metrowe nożyce ;) w dzień nikt z czymś takim nie wyskoczy...

 

po drugie, jak chcesz wydać 2x 100zł i mieć absolutną pewność, że nikt się do tego nie dobierze, chyba że jakąś szlifierką... albo pneumatycznymi nożycami...

to kup z tej strony z ostatniej tabelki (nawęglane specjalnie) pozycje 3-10 zależnie od budżetu, śmiem twierdzić, że te 10mm jest równie ciężko ruszyć niż 13mm, bo twardość mają taką samą, tylko różny udźwig - więc nożycami nie ruszysz :) ręczną piłą do metalu też nie... nie ma szans, po pile nie ma nawet śladu... (na numerku 9)

 

http://www.topmarko.pl/lancuchy_ulepszone_cieplne.html

 

do tego dobrą kłódkę... np. kabro c5

 

i za około 250zł masz praktycznie niezniszczalne zabezpieczenie na wiele lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja se zamontowałem koszyk na 6 zipach na bagażniku a ulocka i linkę pakuję do plecaka a ten do koszyka.  Nie miałem za bardzo placu kaj go zamontować, jedynie do sztycy miałem miejsce. Ale stwierdziłem że to by brzydko wyglądało więc sobie w plecaku wożę. A uchwyt wygląda jak wygląda, trzeba by go przetestować żeby go ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Groszkin

w sumie nikt na temat uchwytu nie wypowiadał się... nikt nie narzekał, ale ten sam uchwyt stosuje abus i nazywa się u nich EaZyKF, ale czy jakość ta sama to nie wiem.

uchwyt  abusa używam od końca 2010 i jestem zadowolony, nigdy podczas jazdy po  kostce brukowej czy zjazdu z chodnika nie spadł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam właśnie kupiłem rower za 1100 zł (mtb kands energy 1300), na u-lock mogę przeznaczyć kwotę pomiędzy 100-150 zł, na początku myślałem o 

http://allegro.pl/zapiecie-u-lock-onguard-pitbull-8003-kryptonite-i5591719120.html

 

lub wersji 8005 z linką, jednak sporo negatywnych komentarzy nt. stosobu monrażu tego u lock na ramie skłania mnie w kierunku innych rozwiązań.

Co polecacie?

 

Dodam że rower może stać dość długo w jednym miejscu, gdy będę pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...