Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki u-lock


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Abus Bordo 6000 BIG od półtora roku i nic się z nim złego nie dzieje. Nity mają taki sam luz jak pierwszego dnia, ten plastik jest twardy ale nie ma opcji porysowania nim ramy. Na moim widać, że ktoś próbował go brzeszczotem pokonać, ale nie dał rady. Świetne zapięcie za relatywnie nie duża kasę.

Jedyna wada, to mocowanie do roweru, w którym Bordo na nierównościach klekocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety niedawno zdecydowalem sie na Onguard Pittbull 8002 LS. Korzystajac z okazji zamowilem go razem z namiotem z Amazona. Jako zabezpieczenie ma zapewne nierownych sobie w tej cenie, ale transport to katorga. Dolaczony uchwyt co prawda trzyma porzadnie, ale sposob mocowania bardzo utrudnia jego umieszczenie. Ten kawal plastiku, ktory chwyta uchwyt koliduje z linkami. Na gornej rurze mozna wcisnac pod linki troche je napinajac lub tez bokiem gdzie u mnie akurat linki te przebiegaly pod sruba. Z kolei jak juz znajdywalem miejsce to okazywalo sie, ze nie zdolam powiesic u locka, bo podczas wieszania koliduje z elementami roweru (siodelko, przerzutka, widelec), bo musze go przekrecic w prawo o 90 stopni. A jak juz sie uda to dochodzi do konfliktu z moim cialem jak np. udo, a wszystko to przez ogromny zamek, ktory wazy tyle samo co pret, a przypominam, ze pisze o wersji LS. Jak juz znalazlem optymalne miejsce na niego (z przodu gornej rury z lewej strony) to podczas jazdy to cholerstwo halasowalo. Ze wzgledu na metaliczny stukanie domyslam sie, ze odglos dochodzi z zamka gdzie rygle spotykaja sie z pretem. Troche cos dalo owiniecie pretu w tym miejscu tasma izolacujna jedna warstwa, ale teraz kolei jest opor.

I tak po wielu walkach wczoraj zaliczylem glebe w wyniku ktorym ten wieszak przelamal sie na pol. Mocowanie trytytka nic nie dalo. Teraz jestem skazany na wozenie go w plecaku. Mysle nad wykonaniem jakiegos uchwytu, ale ciezko jest zrobic cos mocnego co bedzie jakos wygladalo. Uchwyt Flex Frame niestety to koszt ~50zl.

Musze z kolegą zgodzić się w 100%. Pitbull 8005 - jako zabezpeczenie jest bardzo dobre, ale uchwyt na rame i generalnie transport jest do kitu. Za ten patent z przekręceniem trzeba zabić. Dodam jeszcze tylko, że tego uchwytu prawie nie da się zamocować na nieokrągłych rurkach, a takich na ramach jest coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo po tym kupiłem uchwyt na taśmę od Kryptonite. Co prawda jedna nakładka jest za wąska, a druga zbyt duża to dętka pomogła. Wreszcie wisi na dole i nic nie lata. Co do stukania, to dalej mam owinięte taśmą i większość drgań pochłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się, rozmyślałem i doszedłem do wniosku, że zdecyduje się na u-lock + linka stalowa. I tutaj już sobie upatrzyłem zestaw:

 

http://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/zamki-i-zapiecia-rowerowe/u-locki/p,u-lock-evolution-series-4-ls-z-uchwytem-kryptonite,121192.html  U-lock

 

http://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/zamki-i-zapiecia-rowerowe/linki/p,linka-kryptoflex-1007-10mm-220cm-kryptonite,4013.html?qrtc_slt=slt_product_1_cr&qrtc_tpl=tpl_prod_purch&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=75631192&qrtc_pos=1&skad=quartic  Linka

 

U-lockiem zabezpieczę ramę i tylne koło, a linką zabezpieczę przednie koło i jak starczy linki to i sztycę.

 

Zastanawiam się tylko, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie Evolution Mini? Jest znacznie mniejsze, tylko pytanie, czy wszędzie się nim zapnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U-lock dobry. Długim zawsze łatwiej jest złapać tylny widelec wraz kołem. STD możliwe, że też da radę, ale jak już to na styk. Mini wystarczy jak zależy Ci tylko na dobrym zabezpieczeniu ramy, a o koła zbytnio się nie martwisz to spokojnie oba wraz ze sztycą złapiesz tą dwu metrową linką. Uniwersalny zestaw to LS i 120cm linka która utrzyma przednie koło. Najlepiej jak jeszcze inni mają podobny zestaw to można ostro namieszać zabezpieczając ze sobą 3 rowery ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę zakupić u-lock albo łańcuch do rower wartego ok 1500zł którym będę dojeżdżał do szkoły i zostawiał go od 6 do 8 godzin mam do wydania około 120zł jeśli naprawdę warto to mogę trochę dołożyć zakup planuję ze sklepu dobrerowery.pl który z ich oferty polecicie mi? Ewentualnie z allegro. Czy przypinanie go do tzw. wyrwikółka jest bardzo ryzykowne że ktoś mi go może ukraść , dodam, że przed szkołą jest kamera ale nie wydaje mi się że ktoś z pod szkoły mógłby ukraść, ale pewnie się mylę. Mogę też przypinać do ogrodzenia (pręty ok. 1,5cm grubości więc chyba to będzie lepsze?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie u-lock kryptonite 4 LS i do tego linka kryptoflex 220cm. Zastanawiam się, czy troche nie przesadzam z tym zabezpieczeniem  :laugh: 

Zwątpiłem w tą linkę, bo jest mało poręczna żeby ją schować do plecaka. Biorąc pod uwagę że będę go zostawiał głównie pod galerią na max. 30min jest  sens dodatkowego zabezpieczenia w postaci linki? Myślę poważnie żeby ją zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220 jest rzeczywiście dość długa. Mam i taką, i 120 cm, ta druga jest poręczniejsza. Łatwo zwinąć w kółko mieszczące się w torbie albo plecaku, a da się i tak zabezpieczyć przednie koło albo siodełko doczepiając ją do ulocka umieszczonego w okolicach rury podsiodłowej.

220 cm sprawdzi się przy oplataniu i przedniego koła, i siodełka a pewnie jeszcze 3 dodatkowych rowerów, gdyby znajomi niefrasobliwie nie wzięli nic do zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio straciłem starego gtka przypiętego grubą linką Kryptonite.

Teraz mam znaczenie droższy Specialized (model z 1993 - ale marka ponoć działa na złodzieji jak magnes).

Pytanie czym go przypinać (niestety fo wyrwikółki :verymad: ). 

W sklepie powiedziano mi, że ulocka obecnie rozrywa się lewarkiem, łańcuchy pękają pod nożycami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo lekki, albo solidny ;)

Ja nie mam problemu z przypinaniem się do wyrwikółek przy pomocy Kryptonite NY. Wsadzam tylne koło, łapię za szprychy, dolną rurkę i stojak. Czasem trzeba trochę koło obrócić, żeby zapięcie się dobrze wpasowało.

 

Kwestia ile wydać, to na ile cenisz swój rower i ile jest wart. Keeper to mocno przeciętne zabezpieczenie, więc jeżeli sprzęt warty więcej niż kilkaset, to kupiłbym coś solidniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Kryptonite U-Lock Evolution Series 4 LS jak każde przyzwoite zapięcie trochę waży. Z zakupu jestem zadowolony. Wziąłem z dłuższym pałąkiem żeby za tylny trójkąt przypinać - wtedy chronię i ramè i tylnie koło. Mówią żezabespieczenie powinno kosztować 10% ceny roweru ale tochyba przesada.

Zwątpiłem w tą linkę, bo jest mało poręczna żeby ją schować do plecaka. Biorąc pod uwagę że będę go zostawiał głównie pod galerią na max. 30min jest sens dodatkowego zabezpieczenia w postaci linki? Myślę poważnie żeby ją zwrócić.

ha ... znam ten ból; faktycznie targać i linkę i ulocka na zakupy jest trochę bez_sensu/nieporęcznie.

może lepiej na przednie koło zakupić pitlocka a na sztycę zacisk na imbusa albo też pitlocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scirocco

 

Brute STD 8001, KNOG Bauncer 

 

 

Ten knog będzie pewniejszy niż Kryptonite U-Lock Evolution Series 4?

Wszyscy polecają tego Evo:)

a co powiecie na:

http://allegro.pl/nowy-u-lock-kryptonite-kryptolok-series-2-linka-i4952725717.html

 

polecają go w tym teście:

http://www.tested.com/tech/458286-best-bike-lock-today/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...