Skocz do zawartości

[Rower] Sam składam


FigoiFago

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem łańcuch i nie podoba mi się to jak wygląda w położeniu najmniejszy blat z przodu, największa koronka z tyłu. Łańcuch powinien chyba w linii prostej a u mnie jest idzie po skosie. Mufa suportu ma 68 mm. więc zgodnie z instrukcją od strony napędu założyłem dwie podkładki 2,5 mm. a z przeciwnej strony jedną. Napęd 10 sp. Z przodu korba 24/32/42 z tyłu kaseta 11-34. Zmierzyłem linię łańcucha i wychodzi 50 mm. Załączam zdjęcie jak to wygląda. 

łańcuch.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Teraz trochę o osprzęcie z jakiego złożyłem rower. Rama Cube Cross rozmiar 50, na mnie idealna, waga 1930 gram. Postanowiłem na przekór obecnej modzie pozostać przy trzech blatach z przodu. Przerzutka z przodu to XT M780, z tyłu XT M786. Korba XT M780 24/32/42T, wkład suportu BB ES52. Hamulce XTM785 i do tego manetki XT M780 2/3x10 I-Spec. Kaseta HG50 10 rzędowa 11-34T. Amortyzator miał zostać stary, ale udało mi się w dobrej cenie kupić nowy Rock Shox Paragon Gold z taperowaną rurą. Ze starego roweru zostały koła, opony, dętki, tarcze hamulcowe, mostek, kierownica i siodełko. Waga roweru to 11500 gram. Na całość poszło 3200 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie za mało zębów na korbie? 

Też mam w crossie największą 42T ale z racji dwublatowej korby musiałem iść na takie ograniczenia. No i w sumie zabieg był celowy bo rower typowo do rekreacji z rodziną. 

Bo moda na dwublaty owszem, jakaś jest ale w crossach 3x ma się nadal bardzo dobrze. Co poniekąd mnie nie cieszy bo jednak sporo osób jeździ siłowo na dużych blatach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zdążył kupić ramę na bike-discount.de to całość by wyszła około 2800 zł. Stopniowanie wydaje się ok, dużo łatwiej mogę dobrać przełożenie do prędkości. W poprzednim rowerze miałem standardową korbę dla takich rowerów, czyli 48 zębów na największym blacie. Używałem go może przez 2% czasu. Sztyca ma 350 mm, być może zmienię ją na 400 mm. Może na zdjęciu wygląda na bardzo wysuniętą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...