Skocz do zawartości

[Strava] Nie będzie już przechwytywać danych z czujników?


shiler

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dostałem informację od Stravy że w związku z jakimiś tam problemami nie będzie już możliwości przechwytywania przez aplikację danych z czujników bluetooth i ANT+.

Czyli tak jak mam teraz czujnik tętna, kadencji i prędkości (w sumie prędkości i tak strava nie przechwytywał) to muszę sobie inna aplikacją to przechwycić i importować dopiero do Stravy.

NONSENS.

To po co ta aplikacja w ogóle?

Problem nie dotyczy użytkowników którzy wrzucają swoje treningi z garminów itp (bo rejestrują w innym urządzeniu/aplikacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, polegli na sofcie na telefony... w sumie zagadnienie nie jest takie proste do zaimplementowania, biorac pod uwage pierdzilion telefonow, drugi pierdzilion roznej masci czujnikow, zapewnienie ze na kazdym wszystkie te dane beda odpowiednio zsynchronizowane zbierane itd nie jest takie trywialne, bo stadard standardem, ale kazdy telefon nie dosc ze dziala troche inaczej to jeszzcze kazdy uzytkownik moze sobie dodac jakies dziwne eco mody itd .. i robi sie z tego powazny problem. 

Nie dziwie sie ze to odcieli, pozbyli sie sporego problemu a i  tak kazdy pwoaznie trenujacy uzywa dedykowanych urzadzen a nie telefonow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, shiler napisał:

Problem nie dotyczy użytkowników którzy wrzucają swoje treningi z garminów itp (bo rejestrują w innym urządzeniu/aplikacji).

I idź dokładnie tą drogą. Nie musi to być Garmin za pierdylion cebulionów, ale jakiekolwiek urządzenie typu "licznik na rower" z ANT/BT. Odciążysz telefon, bo nie oszukujmy się - korzystanie z niego nie jest wygodne, drenuje baterię, itp. Chyba, że jesteś mocno przywiązany do swojego smartfona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, m0d napisał:

I idź dokładnie tą drogą.

No właśnie z premedytacją nie idę tą drogą. I jest jeden powód dla którego właśnie tak robię. Po co mam mieć ze sobą dwa urządzenia w trasie (czyli telefon i garmina lub coś innego) jak mogę tylko jedno? A telefon na wyjazdy biorę bo w razie czego chcę mieć kontakt ze światem. I na niego mogę zainstalować aplikację jaka mi się będzie podobać/ będzie mi potrzebna. Gdy było takie urządzenie do którego można włożyć kartę sim i w razie czego zadzwonić to pewnie bym kupił. Ale nic takiego nie znalazłem.

 

Teraz, SoloTM napisał:

Przerzuć się na endomondo, a potem eksportuj trasę.

To brzmi jak jakiś nonsens. W suporcie stravy powinno być napisane "jak chcesz wrzucić swój trening do stravy to zainstaluj sobie endomondo i z niego do nas wrzuć swój trening"  :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shiler: Ty się nie śmiej ;-) GoPro na powtarzające się zgłoszenia przegrzewania się/zwieszania się 7-ki zrobiło wiki, a w nim w skrócie: Jeśli chcesz uniknąć wyłączania się kamerki z powodu przegrzania to nagrywaj w niższej rozdzielczości. Dobra rada - kup kamerkę za 1600zł i nagrywaj w 1080p, bo w 4K się przegrzewa :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ;) Co prawda nie używam czujników, ale używałem najpierw endomondo, a dopiero później stravy. Nie chcąc przerzucać starych treningów z endomondo do stravy zacząłem po prostu eksportować do pliku ( wciąż używając endomondo ) a następnie do stravy, wszystko już na kompie. Kilka razy używałem aplikacji strava i stwierdziłem, że endomondo lepsze ( jeśli chodzi o nawigację w terenie - czasem przybliżyć, oddalić, zobaczyć gdzie droga skręca - smartfon wożę w kieszonce na plecach lub torebce podsiodłowej ). Nie wiem na ile dodatkowe czujniki zżerają więcej baterii, ale bez nich to można jeździć pewnie i 12-24 h w zależności od kondycji baterii w smartfonie. ( smartfon wyłączony ekran, włączony gps i dane komórkowe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Charvel napisał:

za to dodają instagramka ;-)

BO instagramik wyskakuje z Pudelka, a jakies dziwne z punktu widzenia oprogramownaia Customy wymajaga dodatkowej pracy....to jest tak oczywiste dla kazdego kto pisal cokolwiek .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shiler napisał:

Po co mam mieć ze sobą dwa urządzenia w trasie (czyli telefon i garmina lub coś innego) jak mogę tylko jedno? A telefon na wyjazdy biorę bo w razie czego chcę mieć kontakt ze światem.

I właśnie tu ma to sens. Telefon zostaje tylko do kontaktu w razie czego i spoczywa bezpiecznie w kieszeni, a żadne aplikacje "nagrywające trasę i monitorujące czujniki" nie zżerają mu zasobów i baterii. A mały licznik wisi na kierownicy i przy okazji nagrywa i pokazuje odczyty z czujników.

Też jeszcze niedawno używałem aplikacji w telefonie do nagrywania tras, bo po co płacić za jakieś "garminy" itp. Ale przecież czegoś takiego nie powieszę sobie na kierownicy, bo ani to wygodne ani bezpieczne dla telefonu (tak wiem, jest mnóstwo osób wożących niezłe potworki na kierownicy, zazwyczaj snują się drogami z punktu A do B więc im to nie przeszkadza), więc do tego miałem i tak zawsze "klasyczny" licznik do wyświetlania prędkości, kadencji czy pulsu. Po przerobieniu 3 aplikacji, gdzie każdej coś dolegało (NaviMe, Endo, Strava), a w telefonie trzeba było pilnować zużycia baterii albo wozić powerbank, stwierdziłem że nie tędy droga i te dedykowane draństwa mają jednak sens. Od tego czasu na kierownicę zawitał prawie najprostszy Bryton, a po jeździe trasa eksportuje się do Stravy i tyle. Mogę sobie do niego podłączyć też czujnik prędkości, kadencji i pulsu jak będę miał ochotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnym softem jest Locus, robi automatyczny eksport śladu do Stravy, można podpiąć urządzenia ANT+ i Bluetootch. Posiada dużo funkcji i możliwości konfiguracyjnych.
Jest w wersji free (brak importu z poziomu aplikacji map do trybu offline i reklamy na ekranie) i Pro - bywa w promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shiler napisał:

No właśnie z premedytacją nie idę tą drogą. I jest jeden powód dla którego właśnie tak robię. Po co mam mieć ze sobą dwa urządzenia w trasie (czyli telefon i garmina lub coś innego) jak mogę tylko jedno?

Wożenie smartfona na kierownicy kończy się po pierwszym dzwonie wraz z pękającym ekranem. A kwestia dzwona to nie "czy" tylko "kiedy i jak bardzo będzie bolało". Ale skoro masz to wliczone w koszty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cinol123 napisał:

hehe, polegli na sofcie na telefony... w sumie zagadnienie nie jest takie proste do zaimplementowania

Oczywiście, że nie polegli, każdy średnio ogarnięty programista to zrobi, bo masz gotowe biblioteki do komunikacji z tym protokołem (problemem są już konkretne algorytmy analizy danych, nie sama implementacja komunikacji). Strava stała się dużym graczem na rynku  rowerowym i zaczęła współpracę komercyjną z producentami liczników np. Wahoo i Garmin. Jestem prawie pewien, że Garmin zapłacił Stravie, żeby tych funkcji nie wprowadzała, bo to ma negatywny wpływ na sprzedaż ich liczników. I tu nie chodzi tylko o smartfony, ale również o API Stravy wykorzystywane do komunikajci z ANT+ w licznikach konkurencji Garmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HarveyDent napisał:

Wożenie smartfona na kierownicy kończy się po pierwszym dzwonie wraz z pękającym ekranem. A kwestia dzwona to nie "czy" tylko "kiedy i jak bardzo będzie bolało". Ale skoro masz to wliczone w koszty....

A czy wożenie garmina na kierownicy nie może się skończyć tym samym? I czy nie będzie bardziej bolało?

Ja do jazdy na rowerze mam drugi telefon który nie jest wart więcej niż 100 zł i w szosie montuję tak że raczej nie ma szans na rozwalenie a do mtb mam etui które chociaż trochę chroni przed rozwaleniem. Od 2 lat tak jeżdżę i na razie nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamfan napisał:

Oczywiście, że nie polegli, każdy średnio ogarnięty programista to zrobi,

Taaa, zrobi, zebym nie pracowal w Embedded od lat to bym moze i uwierzyl, a jak znam zycie to jest tam pewnie pierdizlion problemow tzw interoperability i nie jest to proste jak sie Tobie wydaje.

 

Teraz, kamfan napisał:

masz gotowe biblioteki do komunikacji z tym protokołem.

Gotowe biblioteki .... Nie jest to takie proste. np HDMI tez kazdy mysli ze jest proste ;-) a ile jest z tym jazdy to wiedza tylko ci co robili choc raz w zyciu certyfikacje HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, shiler napisał:

A czy wożenie garmina na kierownicy nie może się skończyć tym samym? I czy nie będzie bardziej bolało?

Ja do jazdy na rowerze mam drugi telefon który nie jest wart więcej niż 100 zł i w szosie montuję tak że raczej nie ma szans na rozwalenie a do mtb mam etui które chociaż trochę chroni przed rozwaleniem. Od 2 lat tak jeżdżę i na razie nic się nie stało.

Dokładnie to jest głupie gadanie, na szosę gdzie warunki są w miarę przewidywalne smartfon bez problemu potrafi zastąpić "garmina".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, shiler napisał:

A czy wożenie garmina na kierownicy nie może się skończyć tym samym?

Może. Z wielokrotnie mniejszym prawdopodobieństwem ze względy na gabaryty. Mój garmin przeżył kilka dzwonów których telefon nie miał by prawa przeżyć. Za ekrany do nich kupił bym dwa kolejne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cinol123 napisał:

Taaa, zrobi, zebym nie pracowal w Embedded od lat to bym moze i uwierzyl, a jak znam zycie to jest tam pewnie pierdizlion problemow tzw interoperability i nie jest to proste jak sie Tobie wydaje.

  

Gotowe biblioteki .... Nie jest to takie proste. np HDMI tez kazdy mysli ze jest proste ;-) a ile jest z tym jazdy to wiedza tylko ci co robili choc raz w zyciu certyfikacje HDMI.

@cinol123 To z innej strony powiem Ci tak, żeby nie wchodzić w aspekty techniczne... Jak nie Strava to kto? Wahoo, kiedy było dużo mniejsze od Stravy to wprowadziło tą funkcję już do pierwszych wersji DARMOWEJ apki... a więc się da małym kosztem (inaczej by tego nie zrobili) :P To nie jest kwestia trudności tylko kwestia biznesowej współpracy i zarabiania pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shiler ależ się zafiksowałeś na tym Garminie :D Na kierownicy mam Brytona za 200zł, a w kieszeni telefon za 500...

Stary telefon - można. Nadal dość duży i nadal przeszkadza. Czasem używam jako nawigację starą Motorolę 4,5" i tyle.

Jeszcze mniejszego starocia praktycznie nie użyjesz już obecnie ze względu na brak aktualizacji softu. A stary soft to nowsze aplikacje mogą nie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...