Skocz do zawartości

[ALLEGRO] z perspektywy sprzedającego.


lewocz

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, dure napisał:

W każdej cenie produktu na Allegro jest 10% prowizji jaką pobiera Allegro, z której opłaca Twoje darmowe wysyłki, darmowe raty, darmowe zwroty itp.

Dla przykładu, jeśli kupiłeś kasetę Shimano za 150zł z darmową wysyłką Smart np. do Paczkomatu , około 15zł pobiera Allegro, z którego opłaca koszt usługi kurierskiej.

 

 

 

Nie wiem, czy jasno napisałem, więc postaram się jeszcze raz.

Nigdzie, podkreślam nigdzie nie znalazłem taniej niż na Allegro ( Sorry, był jeden sklep online z Wrocławia, ale zaczęli mieć opóźnienia w wysyłkach, więc dałem sobie spokój bo i tak różnica znikoma ).

I teraz tak - skoro na Allegro mam najtaniej, to znaczy się, że to co poza Allegro jest na sklepach , te Twoje 10% prowizji idzie nie do Allegro, tylko do właściciela sklepu. Z mojej perspektywy jest to obojętne, czy jest to prowizja Allegro, czy większy zarobek sprzedawcy.

Zapytałem tych co tu piszą iż ja i tak to opłacam - w którym miejscu dopłacam, skoro nagle mam taniej i to sporo, bo ok. 1350 zł taniej w ciągu roku niż miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shotgun napisał:

No to albo masz pecha albo nie umiesz szukać. Ja zdecydowaną większość kupię poza Allegro.

3 ostatnie moje zakupy, wszystko dokonane na Allegro, jak znajdziesz mi to taniej z wysyłką wyślę Ci piwo:

1. https://www.kingtony.com.pl/kpl_imbusow_14_7_szt_2035_h3-h10_blister_16821.html - cena na allegro z wysyłką równe 40 pln

2. https://www.cyklomania.pl/pro-klucz-dynamometryczny-2-15-bez-bitow,id8808.html - cena na allegro 176,44 z wysyłką

3. https://allegro.pl/oferta/lego-technic-land-rover-defender-42110-8547810577 - 608,79 z wysyłką

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pany,pany. To nie jest tak,że 100% znajdę poza Allegro.

Raz  że ja nie mam pakietów z darmową wysyłką więc z czy tu, czy tam to muszę płacić. 

Dwa- niezmiernie często znajduje coś na Allegro potem szukam tego samego na OLX jako nowe,  dość często miałem świetne ceny w jednym sklepie internetowym, celowo nazwy nie podam żeby nie było.....

Trzy, czasem znajdę coś w co jest oferowanezarowno przez stronę sklepu X na swojej stronie jak i na Allegro, czasem jest na A subtelnie taniej niż na stronie sklepu X. Wtedy negocjuje cenę,  np proponuje zakup poza A i wysyłkę Free, często się zgadzają. 

Cztery,  mam taka zasadę, że te kilka zł wolę dopłacić do rzeczywistego sklepu, niż handlarza XX, gdzie nie będę miał problemów z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pietern już nie pierwszy raz spotykam się z podobnym wątkiem, gdzie ludzie plują na to Allegro, jakby to była zło najgorsze, piszą alledrogo, ale kiedy tylko ktoś mówi sprawdzam to zaczyna się wycofywanie rakiem. 

Prawda jest taka, że dla większości drobnych zakupów do kwoty 70-90 PLN allegro ze względu na Smarta jest nie do pobicia. Oczywiście, że da się kupić taniej, jednak mnie się tto zdarza bardzo rzadko. Artykuły droższe? Różnie bywa, ale na pewno nie jest tak, ze Allegro jest drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tym tokiem jak mam trochę zakupów w Empiku to mam za free- https://www.empik.com/komplet-nasadek-king-tony-2035-1-4-h3-h10-king-tony,p1221390682,dom-i-ogrod-p , nasadki subtelnie taniej bo 37.43zl

Klucz co podałeś na szybko to fakt od 3 do 5 zł z wysyłką taniej niż ze sklepów internet. 

I wszystko rozbija się u Ciebie o Smarta, a teraz porównaj sobie bez tego pakietu.

Co do Lego. Część kupowałem na Allegro, część w sklepach internetowych gdzie mieli jakieś promocji z okazji świąt, dnia dziecka, itp. Część na OLX jako używki...

@tessio teraz nie wskaże, może jak będę miał czas to będę się bawił..., kosiarkę spalinową kupiłem w poza Allegro, podobnie jak kupę elektronarzędzi, nie wspominam o

sprzęcie w góry...

@Pietern, zastanawiam się skąd ten sarkazm? Napisałem, że Allegro to zło? Napisałem, ze idioci tam kupują? Napisałem, to co wyżej, mam takie szczęście,  a być może specyfikę co potrzebuje, że często udaje mi się poza Allegro.

Czy używki kupujemy na Allegro? No tak, od 4 sezonów jeżdżę na oponach używkach, które udaje mi się kupować na OLX, czasami tak w absurdalnych cenach, że targa mózgiem. Np. komplet NN 29x2.35 w najwyższej wersji za 90zł z wysyłką w stanie idealnym. Takie mam szczęście i co zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shotgun - kupując wiele razy w roku opłaca się tego Smarta miec. Co do Empiku - jak ktoś ma w pobliżu i może odbierac na miejscu ok.

Lego najtańsze jest w okolicy blackfriday i jak zestaw ma być nowy to polecam stronę promoklocki.pl

O proszę:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Allegro-wprowadza-miesiac-darmowej-dostawy-7841393.html

Edytowane przez Sabarolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego zmierzam, podałeś to - https://allegro.pl/oferta/lego-technic-land-rover-defender-42110-8547810577 czyli dla mnie 608zl + dostawa 10zł.

Tu mam w tej samej cenie z dostawą free - https://www.krainazabawek24.pl/lego-technic-land-rover-defender-42110.html

Kwestia perspektywy. Ja nie kupuję dużo, więc nie widzę sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sabarolus napisał:

Prawda jest taka, że dla większości drobnych zakupów do kwoty 70-90 PLN allegro ze względu na Smarta jest nie do pobicia.

No, przecie wiem. Kupuję w sieci od lat.

 

Teraz, shotgun napisał:

zastanawiam się skąd ten sarkazm?

4 godziny temu, shotgun napisał:

No to albo masz pecha albo nie umiesz szukać.

Ano stąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ? problemy z rozumowaniem?

Albo masz pecha, ALBO nie umiesz szukać. Mając pakiet SMART to może ma pecha jak nie znajduje, kwestia produktu, czasu kiedy kupuje i wielu innych czynników, nie mając pakietu-  nie umie szukać, bo odnajduję na szybko te produkty w tych samych cenach bądź taniej, co masz powyżej, w czym problem?

Ja jak się uprę i będę wskazywał, że miejsce X czy Y jest jedynie i słuszne do kupowania, to spokojnie się przyznam iz nie mam racji,  jak ktoś mi udowodni, że jednak nie jest.

Baaa, pochylę głowę i przeproszę- w sensie piszę o sobie teraz, a nie że każe coś komuś robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shotgun napisał:

I wszystko rozbija się u Ciebie o Smarta, a teraz porównaj sobie bez tego pakietu.

Smarta opłaca się mieć nawet jeśli nie planujesz super zakupów, bo tak czy tak te 5-6 przesyłek rocznie zrobisz a to już koszt jaki smart się zwraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie już spokój :)

Żeby takie porównanie Allegro vs. Sklep miało sens, należałoby wziąć pod lupę jednego konkretnego sprzedawcę i porównać ceny jego ofert na obu platformach.
Zawsze - powtarzam - zawsze znajdzie się coś tańszego w "Google", innym razem na Allegro, ale nie o to tutaj chodzi...
Sprzedawcy maj
ą różne warunki zakupowe, zapasy, wyprzedaże, więc żeby to miało sens, porównujcie tego samego sprzedawcę.

PS. Zgłaszam wątek do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MaxCava napisał:

Smarta opłaca się mieć

Smart, plus monety. Dzięki takiemu zestawowi kupiłem toner do drukarki za 43 zł.

Teraz, Fuxi napisał:

Żeby takie porównanie Allegro vs. Sklep miało sens,

Ludzie kupują i tu i tu, problem zaczyna się kiedy ktoś stanowczo kategoryzuje i ocenia kupujących w innym miejscu. Ale, jeżeli chcesz porównywać, to są sprzedawcy na Allegro mający sklepy również poza ta platformą. Szczególnie ciekawie i zabawnie wychodzi porównywanie cen sklepie Biostern (Extremes). Ciekawie, bo sprzedający nie lubi ewidentnie* sprzedawać na Allegro, ale chyba musi. :)    

*wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem z "branży" dodam, że kilka sklepów (tych z Allegro) wymienionych powyżej zaraz walnie niewypłacalność, plajtę czy jak to się nazywa. Shimano w tym roku podniosło już drugi raz ceny, a oni jeszcze nie zdążyli zmienić cen po pierwszej podwyżce, teraz lecą na minusie i to ostro. Dlatego też kupicie u nich klucz dynamometryczny taniej na Allegro niż w sklepie internetowym, ponieważ do dzisiaj sprzedają ten klucz 176,44zł pomimo tego, że jest to cena poniżej ceny hurtowej. Takich produktów jest bardzo dużo, praktycznie wszystko z ich oferty.

Zaraz ktoś napisze, że mają ich to wszystko na stanie w zapasach...od razu odpowiem NIC NIE MAJĄ NA STANIE więcej niż 2 sztuki.

Dlaczego tak robią? ODP: Nie ma kto pracować, nikt nie ma czasu zmienić cen, podwyżki cen w Shimano są niezapodziewane dla sklepów, zmiana cen ponad 3000 aukcji zajmuje kilka dobrych dni, a przy obecnej porze roku kilka tygodni. Dodatkowo dochodzi to, że do 15 każdego miesiąca trzeba zapłacić prowizję dla Allegro za poprzedni miesiąc i żeby uzbierać taki hajs trzeba tłuc po taniości z marginalną marżą sprzedaż (w ich przypadku, bo dobry biznes tego nie wymaga) bo inaczej zabraknie i Allegro zablokuje konto.

Takich sklepów było już sporo na Allegro, bikemarkety itp. które później splajtowały i żebrały inne sklepy, aby odkupić od nich resztki magazynowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dure napisał:

Dlaczego tak robią? ODP: Nie ma kto pracować, nikt nie ma czasu zmienić cen, podwyżki cen w Shimano są niezapodziewane dla sklepów, zmiana cen ponad 3000 aukcji zajmuje kilka dobrych dni

To już nie te czasy, gdzie ręcznie zmienia się ceny. Możliwość zmiany cen przez Allegro API jest już od co najmniej 3 lat.
Zakładam, że firmy/sklepy mają swój lokalny magazyn, więc integracja z Allegro to powinna być podstawa, jeśli chodzi o aktualizację stanów i cen.
Ale jak piszesz, sklepy "były", bo może miały takie podejście i nie nadążały reagować.
Już o tym pisałem, ale na Allegro jest wewnętrzna konkurencja, która wymusza konkurencję cenową z innymi.
Sprzedawcy sami siebie zapędzili w kozi róg. Każda próba ustalenia minimalnych cen to już jest zmowa cenowa, czyli karana praktyka.
Kto jest roztropny, inwestuje w sklep poza Allegro, na Allegro zostawiając produkty, ale z wyższymi cenami, aby skusić klienta do przejścia na sklep (na stronie).
Są firmy w tej branży, duże sklepy rowerowe, które chyba nie mają nawet konta na Allegro. Szukałem jednego takiego i konto ma, ale ofert aktywnych brak.
Może się pokapowali, że lepiej wychodzą na tym bez pośrednictwa Allegro, nie wiem...

Edytowane przez Fuxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zaczyna się w każdym razie dziać bo zaczynam otrzymywać pewne sygnały od dystrybutorów. Dzisiaj jeden z nich umożliwił zwrot zakupionych towarów  co ma ułatwić klientom zachowanie płynności finansowej. Inny zmienia minimum logistyczne. Generalnie sytuacja jest niejasna, nie wiadomo, w którą stronę to wszystko pójdzie. Jest początek sezonu, zaczynają spływać pierwsze przedsezonówki, wypadało by robić stany magazynowe. Tym bardziej, że wszystko leci w górę dosyć ostro. Teoretycznie ryzyka nie ma bo jeśli nie teraz to sprzeda się później...ale trzeba mieć płynność żeby dotrwać. A co jeśli kryzys potrwa 2-3 lata? 

Co do cen na allegro to ja osobiście też zachodzę w głowę jak można zachować rentowność na cenach jakie niektóre sklepy oferują. Nie mówię o przeróżnych promocjach ale regularnych cenach sprzedaży. Ja rozumiem, że dużo sprzedaje, wywalczył większe rabaty, tnie koszty ( jak ?) ale w ten sposób nie da się zjechać 20% poniżej innych sprzedawców.

Co do integracji programów magazynowych z allegro to jednak to kuleje trochę. Są programy typu baselinker, które wiążą to wszystko ale trudno mi coś więcej powiedzieć bo dopiero zacząłem rozgryzać to wszystko. W każdym razie nie jest to taka prosta sprawa jak na zwykłym sklepie internetowym, allegro ma jednak swoją specyfikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Fuxi napisał:

To już nie te czasy, gdzie ręcznie zmienia się ceny. Możliwość zmiany cen przez Allegro API jest już od co najmniej 3 lat.
Zakładam, że firmy/sklepy mają swój lokalny magazyn, więc integracja z Allegro to powinna być podstawa, jeśli chodzi o aktualizację stanów i cen.
Ale jak piszesz, sklepy "były", bo może miały takie podejście i nie nadążały reagować.
Już o tym pisałem, ale na Allegro jest wewnętrzna konkurencja, która wymusza konkurencję cenową z innymi.
Sprzedawcy sami siebie zapędzili w kozi róg. Każda próba ustalenia minimalnych cen to już jest zmowa cenowa, czyli karana praktyka.
Kto jest roztropny, inwestuje w sklep poza Allegro, na Allegro zostawiając produkty, ale z wyższymi cenami, aby skusić klienta do przejścia na sklep (na stronie).
Są firmy w tej branży, duże sklepy rowerowe, które chyba nie mają nawet konta na Allegro. Szukałem jednego takiego i konto ma, ale ofert aktywnych brak.
Może się pokapowali, że lepiej wychodzą na tym bez pośrednictwa Allegro, nie wiem...

Aktualizacja stanów i cena....hahah dobry jesteś.... Niech będzie twoje "na Allegro jest wewnętrzna konkurencja". To oznacza nie ważne ile zarabiam i czy w ogóle zarabiam, ważne że sprzedaje?

Tylko wytłumacz mi jedno, jak to możliwe, że sklep sprzedaje produkt X w cenie o 5zł poniżej ceny hurtowej i jeszcze płaci prowizję 10% dla Allegro? Są dwie opcje: 1. nie płaci VATu i podatków 2. Nie potrafi liczyć i dokłada z własnej kieszeni. Matematyki nie oszukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...