Skocz do zawartości
DivadeQ

[Piasta] tylna Hope pro 2 evo - jak zrobić singlespeed.

Rekomendowane odpowiedzi

DivadeQ

Mam pytanie mam zamiar kupić piaste hope pro 2 evo do mojej dirtówki i jak zrobić na niej singlespeed. Wiem że trzeba nałożyć tam jakieś podkładki ale jak one się nazywają i gdzie je można kupić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Przemyśl sprawę dwa razy - może lepsza będzie piasta singlespeed z driverem? Masz już korbę? 

Jeśli chcesz użyć piasty pod kasetę to potrzebujesz takiego zestawu: https://www.bicyklon.pl/Reverse-single-speed-kit-13t-czarny choć teoretycznie nada się zwykła zębatka z np. starej kasety plus podkładki z kaset/zębatek, w przypadku bębenka aluminiowego ważne jest aby mieć właśnie taką jak wyżej zębatkę z szerszą podstawą bo nie będzie się w niego wcinać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DivadeQ

Dzięki za pomoc .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Bialy_Wilk
      Przez Bialy_Wilk
      Chciałem wszystkich Serdecznie Przywitać , to mój pierwszy post na forum. Nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu.
      Czy do piasty FH-RM66 dostane bębenek pod kasetę 11s? Czy można to jakoś inaczej ogarnąć?
    • NewBlackUped
      Przez NewBlackUped
      Hej mianowicie skladam horneta i zastanawiam sie nad piastą na tył w dobrej cenie może byc uzywana ale tak do 150/200 zł jakies propozycje?
    • Uhoman
      Przez Uhoman
      Tak oto wygląda prawy konus piasty przedniej w Marinie Pine Mountain po 5000km. Z lewym jest podobnie. Raczej słabo jak na spokojną jazdę ścieżkową. Kulki wydają się ok, podobnie jak bieżnia piasty - ale muszę dokładnie obadać, bo dzisiaj było to robione na szybko. Jest sens szukać i wymieniać stożki, ew. kulki? Piasta nietypowa, Joytech 110x9, nie znam symbolu, jedynie mógłbym zwymiarować stożek i próbować coś podebrać. Czy raczej myśleć o nowych kołach?

• Lawstorant
      Przez Lawstorant
      Tytuł trochę za prosty, ale też nie potrafiłem tego ująć w jednym zdaniu. Sytuacja wygląda następująco, mam w rowerze piasty Shimano FH-M475 (tak, szrot. Rower był kupiony używany). Ostatnio zaglądałem do bębenka bo zaczął się kleić i przeskakiwać albo zaciągać łańcuch. Po wyczyszczeniu i ostrożnym nałożeniu smaru do łożysk sytuacja się uspokoiła, ale nie daje mi spokoju to, że jeden ze schodków jest całkowicie zjedzony, i jeszcze jeden tak w połowie. Kończy się to na tym, że mam szansę stanąć na pedały i albo bębenek przeskoczy (apdejt, pojechałem do lasu i znów zaczął zaciągać łańcuch, tak jakby bębenek nie działał i koło obracało kasetą), albo nawet się wywalę także chcę wymienić całą piastę jednak przez to, że niedawno wymieniałem szprychy, wiedzie mnie w kierunku FH-M756. Ogarniam piasty na konusach i kulkach, potrzebuję QR i mocowania na 6 śrub a najważniejsze jest to, że ma identyczne wymiary także nie musiałbym znów kupować 36 szprych na wymianę. Rozpisałem się, więc przejdę do sedna sprawy. Czy jest sens wymienić od razu przednią piastę (tak samo FH-M475) też na FH-M756? Bieżnie, konusy i kulki są nawet w niezłym stanie (na tyle jeden konus jest dość mocno zjedzony) a najostrzejsza jazda jaką uprawiam, to zjazdy w lesie tak do 35 km/h. Czy FH-M756 nie jest pobiedzone i ma trzy zapadki?

Nie chcę wydawać majątku na piasty. Wystarczy, że rower dostał niedawno nowy napęd, hamulce i tarcze (napęd T6000 i hamulce M6000 z RT66). Rower ma ramę bardziej Trekkingową także na DH i tak tym nie pojadę. 90% czasu spędza w mieście, szczególnie po wakacjach gdzie nie mam tyle czasu na "ostrzejsze" wypady.
    • sCzun
      Przez sCzun
      Cześć czym różni się wciskana od wkręcanej beżni zapadek w piaście jest to wytrzymalsze czy przeciwnie - gorsze
      BARDZO PILNE!!